Bebei cu greutate mica

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns riva spune:

histamina, iuliabodea.. multumesc pentru sfaturi.Am facut o programare la un gastroenterolog..o sa mai facem cateva investigatii(panel alergii+proba digestie+intoleranta la histamina)..sper sa fie bine..

multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliabodea spune:

noi facem un anisor in 03.06. In 23.04 primeam trimitere catre spital pentru teste avand greutatea prea mica - 6,900 kg. Astazi avem uimitoarea greutate de 7,600kg. Tind sa cred ca de vina a fost laptele la noi. Desi in panelul alergologic au iesit valori usor crescute la componentele din laptele de vaca, dupa ce am scos din alimentatie laptele praf (care a tot din lapte de vaca, fie el si hipoalergenic) si am inlocuit cu lapte de capra, s-a observat o imbunatatire vizibila.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinusch spune:

Histamina,daca mai intri la acest subiect te rog scrie-mi si mie in ce consta tratamentul pt malabsorbtie pt ca mie nici un dr nu mi-a dat nimic in afara de kreon si baietelul meu sufera de acest sindrom de la 4 luni iar acum are 3 ani si 4 luni.Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns padurau.i spune:

buna ziua sunt o mamica ingrijorata cu o fetita de 8 luni care nu ia in greutate s-a nascut cu o greutate de 2.350 kg. iar la 8 luni cantareste 6.300 kg. vad ca si dumneavoastra va-ti confruntat cu asemenea probleme as dori sa luam legatura poate ma ajutati cu niste sfaturi!

Mergi la inceput