*LMA!!*Puiuti de Randunici 2008! (478)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns zozela spune:

Valen,Raluca,sanatate multa parintilor vostri!

Felicitari Luca pentru primii pasi singurel

Ralu,vine Catalin?! Suuper! Asta inseamna ca Mosul il va aduce pe Victor?!

Ralucaaa..Palmieri,valuri..Palm Beach!!Ii faci o vizita Violetei?

dudu,crep

Ma gandeam la diana_g.Anuntase ca e ,anul trecut.DPN-ul a trecut de ceva vreme.Oare..cum o fi?!




Mamica lui Mihai si a Mariei
*****

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dudurutza spune:

Luca mergaciosul

Vali



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

Citat:
citat din mesajul lui zozela

Ralu,vine Catalin?! Suuper! Asta inseamna ca Mosul il va aduce pe Victor?!


Hopefully!


Valen imi pare rau!
Felicitari Lucutzei pt mers! Acu' sa e tii!


Mami si Sanziana www.sos-satelecopiilor.ro/index.php?option=com_content&view=frontpage&Itemid=1" target="_blank">
Copiii au nevoie de ajutor

God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

helau!
sunt de garda...bleah, m-am saturat de garzi!

Vali, of, imi pare tare rau! iti deschizi gradinita acasa vad! felicitari pentru Lucutza mergaretul!

Raluca, ce bine-o fi de tine, la mare, la soare! Tatal tau o sa fie bine, asa ca bucura-te de vacanta.

Sovi, sper sa fie bine Sasa. N-am nici o idee salvatoare...ceea ce stiu e ca la copii de multe ori un stres psihic poate sa se manifeste asa.

Am vazut poze cu Mufa la piscina, cu Iuliuta sarbatorita si cu frumuseii din Craiova!

Kya, fetele te-au sfatuit bine cu gradinita. Insa, din experienta personala povestind, nu e chiar asa de dramatica schimbarea gradinitei.
am trecut prin asta cu Ilinca acum un an, cand ne-am mutat la Ploiesti de pe-o zi pe alta, fara nici o pregatire....eu eram terminata tocmai din cauza ei.( speram sa ma inteleg cu fostul si sa raman pana in vara ca sa termine ea anul la gradi....dar daca nu s-a putut a trebuit sa ma adaptez)
Nu spun ca a fost usor pentru ea, fiind vorba de mult mai multe schimbari la acea vreme...m-a intrebat de cateva ori despre colegii ei, si-a facut relativ greu prieteni aici...insa a trecut cu bine peste toate.

Ceea ce vreau sa iti spun e ca e important ca si tu, ca adult sa fii bine, odihnita, multumita. nu alergata si obosita in drum spre munca, nu stresata si cu mana pe telefon ca cine ia copilul de la gradi.

Tu stii cel mai bine cum si in ce fel va este bine la amandoua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

Arielule, stii ca tu le-ai dat la copii niste siropuri de plante pentru paraziti intestinali. ai zis de helmiflores si de inca ceva...daca poti sa-mi zici ce, plizzzzzzzzz!

Ilinca iar e in greva de carne, iar are manifestari alergice cutanate, cum se atinge se inroseste toata, o mananca pielea....i-am facut analize din scaun, e curat ca lacrima, azi i-am luat prima data sange....dupa o luna de munca de lamurire- i-au iesit perfecte.
a stat amarata cu mana intinsa, s-a jelit un pic si i-a trecut.
Sebi statea langa ea cu o fata trsita, cu mainile la gura si tremurand....n-a vrut sa plece de langa ea.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VALENTINA C spune:

Kya, Matei vine cu bus-ul acasa din toamna si a fost foarte ok. Daca zici ca stati aproape de gradi, de ce sa nu apelezi la varianta asta?

Tuchi, nu-mi deschid inca gradinita acasa: vreau sa-l duc si pe nepot la gradi cu Matei...Macar pana la pranz.. dupa-aceea, Dumnezeu cu mila...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca2107 spune:

Catalina, mai era Nickvorm pentru paraziti. Si cu scuzele de rigoare pentru intarziere:
La multi Ani, Sebului! Sa aiba o viata plina de bucurii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

Vali o intrebare - cum stau copii in bus la voi? Legati in centurile de siguranta si atat, nu?
Ca acu' ma pali (o alta) ingrijorare... Eu in masina merg cu Zana doar in scaunel, dar in microbuz banuiesc ca nu au asa ceva, nu?


Mami si Sanziana www.sos-satelecopiilor.ro/index.php?option=com_content&view=frontpage&Itemid=1" target="_blank">

Copiii au nevoie de ajutor

God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

pfiu, ce zi!! pe repede-nainte toate, si nu-s nici la jumate cu treburile.. am iesit afara si cum a simtit Mate adierea vantului rece pe fata, a inceput: 'hai acasa, e fiiiig, hai acasa, e fiiig, a batze, a mami, a batze a mami, hai acasa, e fiiig!" adica, pe acelasi tipic cu Sanziana! Raluca, am ras de m-am spart, exact asa face si Muf, repeta o propozitie de un infinit de ori.. noroc ca am urcat rpd intr-un autobuz, si ne-am oprit la Mega Image-ul de la Vitan, am colindat nitel p-acolo, m-am ales si eu cu o bluza si o pereche de cercei misto, si ne-am intors acasa lesinati amandoi
zoze am vazut Blond cu clamita si bulanoasa mica zambareata, scumpi mai sunt amandoi!!
ralucaaaa unde esti soro???!! cat de tare!! hai cu pozeeeee!!! distractie placuta!!
Lucutz, felicitari!

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VALENTINA C spune:

Citat:
citat din mesajul lui Kya

Vali o intrebare - cum stau copii in bus la voi? Legati in centurile de siguranta si atat, nu?
Ca acu' ma pali (o alta) ingrijorare... Eu in masina merg cu Zana doar in scaunel, dar in microbuz banuiesc ca nu au asa ceva, nu?


Mami si Sanziana www.sos-satelecopiilor.ro/index.php?option=com_content&view=frontpage&Itemid=1" target="_blank">
Copiii au nevoie de ajutor

God didn't bring me this far, to leave me here!


Au un scaunel doar pt copiii sub 2 ani. In rest, in centuri sau in bratele insotitoarei ( obligatorie pana la ultimul copil).

Mergi la inceput