*LMA!!*Puiuti de Randunici 2008! (478)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raluca2107 spune:

LA MULTI ANI , IULIA. SA CRESTI MARE SI SANATOASA.
Eu am supravietuit avionului 13 ore, dar sunt foarte suparata ca tatal meu nu se simte bine si eu nu sunt acolo...In rest aici e un paradis soare, palmieri , civilizatie...In curand sper sa pun si poze. Va pup pe toate si La multi ani in avans penrtru toti puiutii care se aniverseaza zilele astea nu stiu in ce masura am acces la net.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

Zozelici adora-i mami, caci sunt absolut adorabili! Maria e frumoasa, frumoasa!! Nu o vazusem de mult

Raluca sanatate tatalui tau. Dar pe unde esti plecata asa departe?


Mami si Sanziana www.sos-satelecopiilor.ro/index.php?option=com_content&view=frontpage&Itemid=1" target="_blank">

Copiii au nevoie de ajutor

God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VALENTINA C spune:

Buna!
Am revenit!

LA MULTI ANI IULIA SI SEB!!!!!!

LA MULTI ANI, ALBERT!!!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca2107 spune:

Ralu, la sora mea in Florida, mai exact Boca Raton.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

fetelor va multumesc pentru raspunsul promp voi incepe cautarea sper sa coste cat mai putin(atentiile si spagile)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VALENTINA C spune:

Am avut o perioada urata care nu s-a terminat: tata e suspect de metastaze ( negasite totusi), nu mai poate merge, e la pat, are momente cand isi pierde memoria, nu mai stie unde e si cine suntem noi. Bunica e si ea in pat de vreo saptamana.
Saptamana trecuta aproape ca m-am mutat la spital, incercand sa vad ce se mai poate face. Din pacate, doar sa asteptam.

Ieri ne-am intors, dar in formula extinsa, adica si cu nepotelul meu de 3 ani jumate, pe care il crestea mama. In conditiile date, era exclus sa il las acolo...

Asa ca de aseara am 3 copii. Acum am reusit performanta de a-i adormi pe toti, dar ma opresc cu scrisul fiindca il pot trezi pe Luc.

Sunt pe aici...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VALENTINA C spune:

Nu puteam sa nu va spun ca Luc merge de vreo saptamana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dudurutza spune:

Am vazut blond frumos si Maria cu tutu Zoze fii mandra mami, ai cu ce

Raluca, bucura-te de vremea frumoasa. Sanatate tatalui tau!

Vai, bine ai revenit!

Kya, ma bucur ca ramane Zana la gradi de acum. Asa e cel mai bine pentru ea!

Luny, bucura-te de ziua asta cu flacaul tau!

Clau

Mihatp



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihatp spune:

raluca , departe esti! sa-ti fie de bine experienta. ai mai fost?

alina, in principiu n-ar trebui sa se puna problema de spaga. acu', poate e si chestiune de noroc. nu stiu unde locuiesti ca am uitat sa ma uit, dar daca esti in bucuresti sunt fete multe pe crenguta care au trecut deja prin inscrierea la gradi, poate te pot sprijini cu informatii/opinii.

oare ce am mai vrut sa zic?

in afara de faptul ca am vazut movalinda fara mov, cu tort(uri)... mai ales ca-s nemancata, un Matei pictat si vesel la piscina, puiuti de zoze minunati, un Seb sarbatorit si o Ilincuta frumoasa foc (asemeni ma-sa)! si multe tutu-uri... ala verde de menta tare mi-a placut!!! (si eu sunt innebunita dupa combinatia de menta cu ciocolata!)

si mi-am amintit... vali, cum e tatal tau?
editz ca intre timp ai povestit. imi pare rau ca asa stau lucrurile. o mare pentru tine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

Fii-mea a invatat sa tranteasca usile In momentul in care este nervoasa/furioasa, se supara, imi intoarce spatele, isi incruciseaza bratele, pune barbia in piept (cam cum facea Sophie la munte ) se duce cu pasi apasati in camera si tranteste usa cu un mare BANG! Asa, sa se auda!
Nu se arunca pe jos, nu plange, doar imi arunca niste priviri d-alea pe sub sprancene, cu sageti, si imi tranteste usa in nas... Aaa, si cateodata maraie un "lasa-ma in pace!" As vrea doar sa stiu cum o sa ma faca pe la 14-15-16 ani...

Prima data cand a facut asa, dupa ce am putut sa ma opresc din ras m-am dus dupa ea, si "am certat-o" (adica i-am spus ce si cum). La care ea m-a ascultat pret de cateva secunde, a iesit apoi din camera si a trantit din nou usa, cu ea pe partea cealalta

Daca atunci cand este furioasa facem cum as descris mai sus, daca se simte nedreptatita si ii este atinsa coarda sensibila, se pune pe un plans si o jelanie...
Azi dimineata in masina mi-a repetat de un milion de ori ca e parbrizul inghetat "e cu pic ghiatza pabiza a mashina, e cu pic ghiatza pabiza a mashina, e cu pic ghiatza pabiza a mashina, e cu pic ghiatza pabiza a mashina... " M-a capiat efectiv!
- Da, Sanziana, stiu, o sa-l curat.
- Nu-i nimic mami, o sa se topeasca.
- Uite ma duc acum sa iau racleta, e bine?
- Gata s-a dus, uite stergatoarele.
- Gata, e curat parbrizul, vezi?

Intr-un final, n-am mai rezistat si am strigat la ea sa mai taca din gura, ca nu mai pot! Vreau putina liniste, sau sa schimbam subiectul, mama ei de gheata pe parbriz!!! .

Ei, in momentul ala a facut niste ochi mari, care s-au umezit instantaneu si s-a pus pe un plans cu hohote si bulbuci, de ziceai ca vine sfarsitul lumii. Eu, mama atenta la nevoile copilului, m-am simtit ca ultimul rahat, m-am dat jos din masina si m-am dus la ea in spate sa o tin in brate, sa-mi cer scuze ca am tipat la ea... etc, etc. Ne impacam, ne pupam si in secunda 2 ii dispar ca prin minune toate lacrimile de pe obraji, i se lumineaza ochii intr-un mare ranjet fericit. Apoi continua "gata, nu mai e cu pic ghiata pabiza. Aide pui, megem a gadi?" Da, asa ma alinta mai nou "pui"

Concluzia - urasc iarna, urasc gheata de pe parbriz! Am zis!


Mami si Sanziana www.sos-satelecopiilor.ro/index.php?option=com_content&view=frontpage&Itemid=1" target="_blank">

Copiii au nevoie de ajutor

God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput