*LMA - Ghiocei de martie aprilie 2006 !* (2)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Citat:
citat din mesajul lui Diana1968

Buna,
Ce faci Mihaser, m-ai lasat cu ochii in soare. Citesc eu ce citesc si nu gasesc urmarea. V-ati gasi casuta , cum mai e cu acomodarea? Copiii?
Delia, ce iti fac fetitele? Cum te descurci? Felicitari si mult curaj si rabdare in continuare!
Nu cred ca ma mai tineti minte, pt ca eu nu prea am aparut, dar citesc ce scrieti voi cam de 2 ori pe an (lunile decembrie, iulie, august) cand imi duc copilul la tara si am ceva mai mult timp.
Baiatul mei este nascut pe 11 martie si l-am inscris in clas. I.
Astept vesti bune de la voi!
Diana

g


Salut Diana,

Pai nu am mai scris ca nu a mai dat nimeni nici un semn de viata...Noi ne-am acomodat destul de bine aici...inca ne cautam casa...suntem destul de pretentiosi pentru ca va trebui sa o inchiriem pe cel putin 1 an...plus ca ne trebuie si o scoala buna in apropiere...Incercam pe cat posibil sa nu fim pe acolo pe unde sunt multi indieni sau mexicani...e prea aglomerat si miroase a curry ...in plus scolile alea nu au raiting asa bun....aici trebuie sa se implice f mult si parintii alaturi de profesori...asa ca am noroc...am timp liber si o sa fac voluntariate la scoala sa vad eu ce si cum...Mi se pare fain ca o sa pot asista si la ore...chiar ma pasioneaza learning processul :)...So, totul e ok atat timp cat mai facem o donatie din cand in cand...aici peste tot e cu make a donation :)

Delia are o fetita mare si frumoasa (poate mi-o da de nora :)!!!!) O cheama Laila si e superba! Rudy e si el la fel de frumos, of course!!!

Voi ce mai faceti? Aveti emotii cu prima zi de scoala?...Noi incepem in 4 septembrie...am niste emotii...

Va pup pe toate si sper sa mai veniti pe aici sa stim ca suntem bine cu toatele si cu totii!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Miha, suntem tot in Colorado. Cred ca o sa imbatranesc aici. Mi-ai dat PM?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Va pup fetelor!
Am intrat sa urez bafta si sa fie intr-un ceas bun intrarea ghioceilor la scoala!
Cred ca ati trecut prin niste emotii minunate!
Delia sa te bucuri din plin de minunea mica si sa creasca puternica si sanatoasa!
Miha uaau sunteti in SUA? Sper sa gasiti casuta pe gustul si asteptarile voastre!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaalex spune:

Multa bafta ghioceilor in primul an de scoala!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianad spune:

Laura Ioana, Am inceput si noi scoala, am ales sa fim la clasa pregatitoare. In martie, cand am facut inscrierea, fi-miu n-avea niciun chef de lectii, doar de joaca. Asa ca l-am mai lasat un an la crescut.DianaD & Alexandru 12 04 2006www.snapped.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irina71 spune:

Buna fetele,
N-am mai intrat de mult pe aici. Intru mai des pe Facebook (apropo, eu sunt Irina Popescu acolo, si am o poza cu Andrei in brate, care pe atunci avea 2 ani dar imi place mie poza aia )
Si noi tot la clasa pregatitoare, ca este cam aerian si face numai ce vrea el. Nu te-ar imita, ferit-a sfantul. Cred ca daca aveam fetita alta era treaba. Ar fi fost si ea curioasa, ce face mama ? Ia sa fac si eu ! Andrei : ce face mama ? gateste ? plictisitooooor ! scrie ? plictisitoooor ! curatenie ? plictisitooor ! S-ar juca toata ziua.
Ieri l-am intrebat ce-a facut la scoala. Cica i-a intrebat doamna invatatoare ce le-a placut pana acum la scoala. "Si tu ce-ai raspuns, mami ?'. "Pauzele". Bineinteles ca este cel mai inalt din toate clasele pregatitoare, ba cred ca nici de la clasele intai nu-l ajunge nimeni. Are 1,42 m si 40 kg !! A mai slabit asta-vara, ca avea 43 kg in iunie cand l-am dus la mama la tara. A alergat pe acolo si a mers cu bicicleta .... iar mama nu i-a mai dat dulciuri cat cerea el.
Asa ca Panadolul, Nurofenul si toate medicamentele care se dau cu seringuta sunt o amintire din vremea bebeluseniei. Acum ii sparg in 2 o pastila pentru adulti si i-o dau s-o inghita.
Maine dimineata suntem invitati la scoala, vine o firma sa ia masuri copiilor pentru uniforme. Sa vedem cat o sa coste. Pana acum am dat deja 200 lei pentru catedra, cuiere si dulapuri in clasa.
OK, sper sa se mai anime subiectul si sa nu ma trezesc dupa vreo luna ca nu a mai scris nimeni dupa mine.
Va pup, si astept sa mai scrieti si voi, sa mai povestim. Mi-a fost dor.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Citat:
citat din mesajul lui dianad

Laura Ioana,

Am inceput si noi scoala, am ales sa fim la clasa pregatitoare. In martie, cand am facut inscrierea, fi-miu n-avea niciun chef de lectii, doar de joaca. Asa ca l-am mai lasat un an la crescut.

DianaD & Alexandru 12 04 2006

www.snapped.ro


Super Diana...eu nu am avut de ales...dar si Cristi e cu gandul la joaca...si avem probleme...e frustrat ca nu se mai poate juca cat vrea...:(
Daca as fi fost in Ro cred ca si el ar fi fost la pregatitoare...vroiam sa fie in clasa unei invatatoare care are acum clasa a 4 a...

Revin! Mi-a fost dor de voi...de toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irina71 spune:

Miha, ce ma bucur ca ai scris !
Deci am inteles ca sunteti in Seattle ... am vazut poze pe FB. Ce mari imi par copiii, mai ales Eli !
Mai povesteste-ne, Eli e la gradi ? Tu stai acasa ?

Laura Ioana, lasa ca acusi ajungeti si voi la scoala. Mai treci pe la noi si povesteste-ne despre Theea si despre tine.

Diana, numai bine, la clasa pregatitoare au timp si baietii nostri sa se mai coaca

V-am zis ca Andrei poarta nr. 36 la pantofi ?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianad spune:

Irina, cred ca reanimam subiectul. Wow, 36 la pantof deja?Alex are 30kg, 125cm. Nu-i place sa-l car in piata decat daca-l las sa se uite blay-uri, nu vrea sa stea la probat de haine si incaltari decat dupa ce-mi mai scoate cateva fire de par albe si abandonez spunandu-i :n-ai decat sa stai cel mai jerpelit copil. A avut o perioada cand ne bateam pe aspirator si mop (din acele vremuri bune mai am inca 2 mopuri de casa), insa ca oricarui barbat i-a trecut dupa un an . Adora insa sa ma ajute la bucatarie si cand va fi mare va gati impreuna cu sotia lui si se va face inginer-constructor de masini.Mihaser, am citit din primavara ca va mutati, in iarna m-am bucurat pentru Delia. Cu timpul stau destul de prost. Sotul s-a mutat cu serviciul in alt oras, la Dunare, pleaca luni la 4 dimineata si vineri, cel mai tarziu la ora 21 e iar acasa. A facut naveta asta pana si asta-iarna cand au fost zapezile acelea mari. Pentru Alex am ales una dintre cele mai bune scoli din bucuresti, scoala aflata la 40 de minute de noi, insa la 4 minute de blocul bunicii. Tin sa am copilul in fiecare zi la mine, asa ca imi incep ziua la 6, cel mai tarziu, il duc la scoala, merg la mine la serviciu, il iau de la bunica si, in functie de orarul meu, la ora 15, 17 sau 18 sunt acasa. va merge si la palatul Copiilor in zilele in care eu am mai multe ore. DianaD & Alexandru 12 04 2006www.snapped.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianad spune:

Nu credeam ca al meu copil se va trezi asa de usor la 6,45. Sare din pat cu viteza, mai ales daca are sport in ziua aceea.DianaD & Alexandru 12 04 2006www.snapped.ro

Mergi la inceput