*LMA - Ghiocei de martie aprilie 2006 !* (2)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mari78 spune:

Salutare !

Avem copii mari, de curand si cea mai tanara ghiocica a implinit 6 anisori. La multi ani, sa ne traiasca, sa fie sanatosi si norocosi !

Miha, acomodare usoara in State !
Ciuf, bafta pe 18 mai. Sper ca Eva e mai bine.
Delia, tot 2 fetite, sau se bucura si Rudy ? Sanatosi/sanatoase sa fie !

Noi am inscris-o pe Teodora la clasa I pentru ca acum e la grupa pregatitoare. Stie multe si se pare ca ii place matematica...acum sa vedem cum va evolua la scoala.

Va pup !

www.flickr.com/photos/10472485@N02/" target="_blank">poze
poze noi
Teodora 2 ani+ si Anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia21 spune:

Miha,Doamne da sa nu fie nici un fel de probleme cu luatul vizei si vara asta sa treceti oceanul!!!Da,aici incep copilasii scoala in ultimele zile ale lui august.Sa ne tii la curet cu vesti bune si sa ne auzim la telefon

CIUF FELICITARI!!!!.Nu ai idee cat ma bucur pentru tine!!!
Noi suntem bine,crestem...avem deja 26 de saptamani si sper din toata inima sa stea strumfitele la copt macar inca 10 saptamani (dar nu mai mult de 12)....caci eu luai 2 cursuri pe vara,Organic 2 chemistry,lab +lecture...si termin pe 10 iulie;Pe 21 iulie ajunge mama daca dumnezeu ajuta...si deci dupa 21 iulie...as fi foarte ok daca si-ar face aparitia scumpele mamei;intre timp...ma ocup de Rudy si de temele lui si de temele mele:).Fug caci am tare mult de citi azi dar revin zilele astea;
LAURA IOANA,ce ne mai spui de fetita ta?
Mari78,pup fetele...si bafta la pregatirile pentru intratul in clasa intai;la noi anul asta a fost cu atatea teme si cerinte zilnice....de...nu vreau sa ma plang ca sunt penibila;eu ieri la 10 seara am terminat tema cu flacaul meu...caci si-a amintit el la 8 seara ca a ascuns involuntar....niste pagini date de doamna ca tema intr-un caiet;paginile date tema le tinem intr-un dosar anume...deci la 8...ne apucaram de o alta tura de teme....asta dupa ce sambata eram asa mandra ca terminaram tema lui pe weekend in mai9 putin de o ora...ceea ce nu se intampla des...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Hello,

Nimeni pe aci?

Delia cum sunt d-soarele...cumintele?...Ma bagi in sperieti cu temele...Cristi cand are engleza e "super entuziasmat" (iar engleza...!!!)..Oricum ptr el va fi english - secondary language...sper sa se descurce.

Mari multumim! La ce scoala mergeti?

Ciufulet felicitari!!! o sa dau un pm cand ajung in US ca nu am nici cea mai mica idee unde vom sta...Am ceva emotii ca nu se gasesc asa usor case de inchiriat si vrem si ceva mai accesibil 1500-2000$ maxim.

Noi din 16 pana in 24 plecam in concediu (Lefkada). Va pupam!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia21 spune:

Fetele scuumpele,puiutii mei au venit pe lume pe 3 iunie 2012 la orele 11 pm seara,la Tampa Florida. Bebita Laila Josephine e bine,a inceput sa ia in greutate....a avut doar 1130gramela nastere si 35,5 cm....iar acum are 1391grame;ieri mi-au dat-o sa o tin pe piept pentru 2 ore;Va sta la sectia de terapie intensiva pentru nou-nascuti cel putin inca 7 saptamani,asa zic doctorii...intre timp o vizitam in weekend deocamdata;Tampa e la 5 ore de mers cu masina,248 de mile de acasa de la noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aalina2003 spune:

Delia,
Felicitari si..putere multa sa treaca toate cele ale prematuritatii usor peste fetita si peste tine. Cred ca nu e usor, este inca mititica, dar este pe maini bune acolo, la spital.
Sa fie sanatoasa, sa creasca mare si frumoasa!.
P.S. Imi place mult prenumele Laila!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Ceau fetele!!!

Alina!!! Sunteti in UK?

Delia va tinem pumnii sa treceti cu bine de aceasta perioada si sa cresteti mari si puternice. Suntem alaturi de tine!

Alina voi ce mai faceti? Am vrut sa venim la Gura portitei in vacanta, dar ne-au descurajat postarile de pe net...am ales sa mergem iar in Grecia!

Va pupam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Salut!!!

Ce faceti voi sunteti ok? Mai sunteti in Colorado?

Joi mergem si noi la ambasada si in 2-3 sapt vom fi in US. Deja sunt mai mult acolo decat aici cu gandul...

Va pup!

Citat:
citat din mesajul lui ciuf

La multi ani ghioceilor!




Daca astepti momentul potrivit, te intrec altii care nu-l asteapta. (Woody Allen)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Salut!

Noi impachetam de zor...Marti vin cei de la firma de mutari si miercuri plecam...O sa va scriu joi din "noua noastra casa" temporara :)

Va pup! Good bye !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Hi,

Ajunseram cu bine...suntem aici de o sapt si jumate si parca aici ne-am nascut...Ne place f mult zona si viata linistita...Ne cautam si noi o casuta sau un condo undeva printre brazi la aer curat!

Va pupam si va dorim tuturor bafta la scoala!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana1968 spune:

Buna,
Ce faci Mihaser, m-ai lasat cu ochii in soare. Citesc eu ce citesc si nu asesc urmarea. V-ati asi casuta , cum mai e cu acomodarea? Copiii?
Delia, ce iti fac fetitele? Cum te descurci? Felicitari si mult curaj si rabdare in continuare!
Nu cred ca ma mai tineti minte, pt ca eu nu prea am aparut, dar citesc ce scrieti voi cam de 2 ori pe an (lunile decembrie, iulie, auust) cand imi duc copilul la tara si am ceva mai mult timp.
Baiatul mei este nascut pe 11 martie si l-am inscris in clas. I.
Astept vesti bune de la voi!
Diana

Mergi la inceput