1 an de la nastere....mamicile slabesc (2)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns annnna35 spune:

Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 28061982 spune:

Tecky bun si 500 de grame Trec in lista. Eu ma gandeam ca poate ceva in loc de fulgi de orice Am cumparat aseara fulgi si stau tot pe astia. Ieri am mancat pe la 17.30 ultima masa si azi am mancat prima masa la 14.00. Nu mi-a fost foame si nici asa nu cred ca e bine

Allexa... asta cam asa ar treb sa fie....hai ambitie gramada pe noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andra_s spune:

Salutare fete dragi, sa ma prezint, sunt Andra si sunt grasa

Sunt colega de odisee cu Sanzi, ea mi-a dat pontul cu slabitul in grup, poate tine si la mine, ca salivez cand vad cate kg a slabit ea

Cu chiu, cu vai am reusit sa strang 74 de kg (la 1,67 m) si le tin doar pentru mine, ca doar am investit sa le am. Pentru mine saratorile urmate de 4 aniversari in familie in luna ianuarie au fost catastrofale, m-am rotunjit la loc, ca reusisem sa mai slabesc putin ... acum sper sa nu ma mai paraseasca perseverenta

Chiar daca incep de maine lupta cu kg, sper ca luni - am vazut ca asta e ziua de raport - sa am ce raporta

Si eu inca alaptez, dar o sa am grija sa nu-mi lipseasca legumele, fructele si carnita

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tecky spune:

andra bine ai venit si spor la slabit!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 28061982 spune:

Andra bun venit. Marti raportam, asa ca o zi in plus la slabit
Sa ne zici cum vrei sa faci si noi te sustinem. Te trec imediat in listuta. Aaaa.... spor si la alaptat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annnna35 spune:

Bun venit, Andra!

Uita-te la "dimensiunile" mele si-ti vei da seama ca se poate si mai grasa

Sau mai bine te las sa zici ca esti grasa, sa te motivezi! :)

Spor la slabit tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tecky spune:

Mai vreau idei ca nu stiu ce sa mai mananc....
M-am saturat de iaurturi,oua,carne,fructe,cereale....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 28061982 spune:

Tecky eu zic sa incerci cu peste bagat in punga la cuptor, cu morcovi si cativa cartofi. Ies duuuulci si buni.
O salata de legume fierte cu masline negre si verzi.
O supa de rosii. Merge facuta din rosii la cutie. Eu iau cirio.
Eu sincer as manca o salata de vara, dar cum afara nu-i vara, iar rosiile de pe piata nu au nici un gust, n-am ce face. O salata mai speciala cu nuci, ceva? Hai ca-mi dau singura idei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danicris spune:

Servus, fete ambitioase.

Andra, bine ai venit si spor la slabit alaturi de noi.

Alina, saru'mana pentru cuvintele frumoase. Imi place mult cum gestionezi topicul pe care l-ai deschis, esti asa ... pe gustul meu, ne incurajezi, ne motivezi, iti multumim frumos.

Tecky, si eu ti-as fi sugerat pestele sau legumele la abur cu putin ulei de masline si ceva mirodenii. Alina insa ti-a dat idei muuuuult mai bune, eu nu sunt prea creativa in bucatarie dar ma mai inspir de la voi.

Felicitari tuturor fetelor pentru rezultate si spor in continuare, sa ne auzim cu vesti bune marti.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 28061982 spune:

Danicris multumesc. Sincer ma bucura cuvintele tale. Desi nu prea sunt pe merit ca n-am facut mare lucru, dar ma bucur ca ma lauda si pe mine cineva azi. Prinde bine orice cuvant de lauda.

Mergi la inceput