LMA Licurici de ianuarie-februarie 2009 (135)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris30 spune:

Crisspy,referitor la intrebarea ta, face si Daria o chestie de genul asta, ca si cum ar da ochii peste cap sau merge si se uita in urma ei miscandu-si doar ochii, nu stiu exact cum sa explic ceea ce face. Eu tot am zis ca ea se joaca, dar nu m-am gandit ca ar putea fi un tic, sper sa fie doar o faza si sa dispara . Poate ne ajuta Irina cu un raspuns.





Daria-Julia (21 decembrie 2008)
http://lb2f.lilypie.com/T5vIm5.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bpaula spune:

Nici Marius nu prea mai bea lapte zilele astea, bine macar ca mananca iaurt si branza.

Daiopri cat despre alergat prin casa in mod sigur nu ar vrea nimeni sa stea sub noi. Eu nu pot pricepe cum poate calca asa apasat de rasuna atat de tare, nici macar eu la tonajul meu nu reusesc asa ceva oricat as incerca.Si alearga si alearga si ne pune si pe noi sa alergam dupa el si sa ne ascundem, sa ne jucam de-a bau bau. Sa nu mai zic ce tare il amuza sa sara in sus si iar sa sara. Si i se pare atat de amuzant ca rade cu gura la urechi. Ne-am mai scuzat si noi la vecini, ei mai zic ca ziua nu prea sunt acasa...problema e ca el si seara sare. Insa pana acum nu ne-au reclamat, poate se pregatesc de nepoti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sdcristian spune:

selene, nu repet ce au zis fetele

doar ma gandesc ca tu ai stat toata sarcina acasa, apoi de cand s-a nascut daria tot acasa, si la cluj si la braila. ok, ai mai lucrat de acasa. dar tot acasa ai stat.

nu pun la socoteala iesitul in parc sau dupa paine

in conditiile astea ai toate sansele sa o iei pe aratura

parerea mea e ca ar trebui sa faci si tu un curs ceva, cu ocazia caruia sa iesi din casa. apoi sa lucrezi, sa intri in contact cu oameni adulti, cu care sa discuti probleme de adulti. sa mai iesi dintre pampersi, sa vezi si altceva decat daria, doru si socri, sa ai cateva ore pe zi si alte preocupari decat casa si copil.

de ex manichiura. cursul e scurt, de castigat se castiga foarte bine, tu stabilesti cand si cat lucrezi, poti sa o faci acasa sa nu inchiriezi spatiu, dar macar sa ai cliente cu care sa discuti NU despre copii , mancare si smotru. chia rdaca o faci doar 4 -5 ore pe zi, si un pic sambata dimineata. plus ca na, poti face 1000 de lei profit usooor de tot. mai ales daca inveti sa faci unghii false. stiu fete care lucreaza in bucatarie si au cliente multe si fidele.

ce manichiuriste stiu eu, care lucreaza e drept norma plina, fac si 3000 sau mai mult pe luna.

stiu ca unii au prejudecati cu meseria asta, ca na, nu pare glamorous, nu e corporate. dar te poate ajuta si psihic si financiar, ceea ce te ajuta psihic. macar o perioada pana ajungi sa faci ce visezi tu ca job.

si sa nu zici ca nu ai ce face cu daria - poti lucra cand ea doarme si dupa masa, cand sa stea fie doru fie bunica cu ea.

mama de Carol (29.12.2008) si 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliacris spune:

Mai, ce de guritze a deschis Selene cu subiectul asta!!!
Da, da, foarte adevarat ce zice Cristi, o iei usor pe aratura daca stai tot acasa. Eu voluntariez o data pe saptamana, tin niste help sessions pentru un curs de mate, si tare bine imi prinde iesirea asta, chiar daca nu-i mare lucru.

Daiopri, ne-a fost dor de tine! Relaxare placuta in Victoria (a fost si Cipri acolo acum cativa ani, ce i-a mai placut zborul peste o gramada de insulite, ma rog, cu un avion cat un autobuz, da' a scapat cu viatza)! Lasa, draga, feciorul sa alerge si sa-si consume energia...ghinionul vecinilor! Noi ne-am mutat la casa tocmai la timp. Si Carla e tot intr-o alergatura, am senzatia cateodata ca nu stie sa umble.

N-a mai avut febra azi dimineata, dar cand a incercat sa spuna tata, n-a reusit decat sa mimeze, nu i-a iesit nici un sunet. Pe urma si-a revenit, e un pic ragusita si n-a mancat decat o coaja de paine si suc de grapefruit. Si e maraita. Probabil ca ar fi mancat ciocolata, dar nu i-am dat. O sa merg dupa-amiaza la doctor sa se uite in gat, nici nu vreau sa-mi imaginez ce scandal va face acolo

Miere, jos palaria in fata lui A., il faci soarece de biblioteca in curand

Poze...

...si iar poze

Iulia & Carla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Lasa Iulia ca daca nu are voce nu o sa poata face scandal. Saracuta de ea, pupici si sa-si revina repede.

Ce soarece de biblioteca? dansator se face A., mey daca l-ati vedea cum danseaza si ce gesturi are, face cu o mana asa pe sus, ca dirijorii...cand il iau seara de la gradi se suie in scaun si cere: music please:))

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank">Baby Gator


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris30 spune:

Hihihi.... a mea da din fundulet si se uita la mine sa vada ce reactie am, apoi ma cheama sa dau si eu din fund impreuna cu ea.
Iulia, bafta multa la doctor!!





Daria-Julia (21 decembrie 2008)
http://lb2f.lilypie.com/T5vIm5.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliacris spune:

Asa, si eu m-am saturat de facut mancare!!!!! Nu mai vreau!

Poze...

...si iar poze

Iulia & Carla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliacris spune:

Ce multitalentat e fiu-to, Miere! Imediat incepi cu orele de pian or something

Poze...

...si iar poze

Iulia & Carla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

Uuuuffff nici pe mine nu ma trage inima la facut mancare. Am fiert cartofi si oua, in plan ar fi cartofi frantuzesti dar trebuie si facuti...

Cristi, cum mai esti?



Dark Bendis
& Hogmanay Baby (31.12.2008)

"I dream of wolves. With them I run."
"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sdcristian spune:

bine, ocupata cu jobul, dar desi sunt cam obo si astept weekendul, imi prinde bine tare sa fiu printre oameni si clienti

dar astept weekendul sa dorm - desi parca vad ca sambata ma trezesc pe la 5 dimineata

mama de Carol (29.12.2008) si 15+

Mergi la inceput