LMA Licurici de ianuarie-februarie 2009 (135)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Scuze, scuze Dana, am citit rapid dimineata
Atata timp cat mananca iaurt si altele, zic ca e ok cu laptele. Nici A. nu mai bea asa mult ca inainte, dimineata si seara cate 150-200 ml.

Sunt la un targ care se tine afara, reprezint colegiul si am inghetat din toate cele

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank">Baby Gator


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IRINA.C spune:

Dark bingo!

Veronica sa stii ca o las pe Pyc ca i endocrinoloaga sa te ajute, dar orice ar fi nu e asa de dramatic. Se rezolva pn la urma , nu te mai amari te rog.Nimic de comentat de medic in plus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daiopri spune:

Am trimis ca sa nu pierd si continui
Rox, lasa ca stiu eu cum e cu asta. Cand am cunoscut DH, era cu altcineva si nu puteam sa inteleg cum sta fata ceea cu elCand venea el in vizita eu plecam
Apoi iote si tu ce baiat frumos acolo. Daca ii vin mintile la cap lui pupu?
In aceeasi ordine de idei, prietena lui fiu-miu al mare de cand s-a nascut e tot timpul pe langa noi, si il intreb pe al meu daca e frumoasa si cica nu
Ledi, mamica cea curajoasa. Asa te vreau desi sunt convinsa ca e si la vale. Da, stii tu placa mea
Incer sa mai vaz si eu din poze ca nu am apucat si ma mai duc si la trebi, ca nu mai prind eu asa dezmat
si mai zic si azi LMA ca deh, avem sarbatoriti multi.
Si sarcini usoare in continuare mamicilor curajoase
Oricum, pt incurajare, pot sa spun ca mereu am crezut ca e mai simplu cu dif mai mare da nu e.
Al mic numai calare peste noi, vai de capul temelor alora
Asa ca multa munca at cand sunt apropiati, da si cand scapati!
Si sa revin si la membrul grupului, pe limba lui zice o multime, mai ales cantecele il atrag, ca deh, aj meu il cam tine cu tvsi e mare mandrie ca uite stie tot, Giego, Melmo (va las sa ghiciti). Si apropo de asta, facem si noi eforturile cu inghesuiala pt comoditatea copiilor desi nu e usor nici pt noi nici pt cel venit.
Cantam si noi alfab in engleza, at sta si asculta, dar de citit carti nope, doar mancam si rupem. Mai are momente cand sta el singur si se uita, dar cu cineva nu vrea. E cam Gica contra
Taiem unghiile doar cu gummy bear.|Si fuge mereu, de nu stiu cum de nu e vecinul de jos cu bata la usa. Chiar asa cum sa il opresc din fuga, ca degeaba explicam? SI nu de alta, da pe langa ca e dolofan, mai si apasa piciorusele ca ii place zgomotul.
Numai sa nu imi ziceti sa ne mutam la casa ca tot nu e nici o sansa

Gata fug. toate mamele fara exceptie si copilasii aferenti.
Aloo, reteta ceva la baba nepriceputa?

Numai bine tuturor.
PS: Anca, ne mai citesti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IRINA.C spune:

Vai Daiopri ce frumos ai zis-o!i-am zis asa ceva si eu so-acrei mele dupa ce ne ameninta ca nu vine la nunta si si-a lasat baietii de izbesliste in ziua respectiva ..venind totusi direct la primarie :(

Si asa este ...Selene barbatii vin si pleaca, copilul este al tau!Pt totdeauna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daiopri spune:

Miere iote un pupic sa te incalzesti
Azi ajung supermembru cu postarile
Ma duc si eu sa ma plimb nitel prin Victoria. Ah, cum nu a venit si DH cu mine
am zis ca am 3 paturi in camera?Ironia sortii, mama ei. Aseara nu stiam pe care sa il aleg

Numai bine tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris30 spune:

La multi ani Robert!!
Cu intarziere "la multi ani Eva!!".Roxana ai doi scumpi acolo .
Alina, ai 2 fete care seamana leit, frumoase foc .
Iulia, inca o data sanatate Carlei, sper sa treaca repede .
Iry, de Aidan ce sa mai zic... cred ca te surprinde cu ceva nou in fiecare zi, e un frumos si destept!!

Lui Selene nu mi-a mai ramas nimic de zis, au zis fetele cam tot ce trebuia , dar eu atata as vrea sa spun, ca de cate ori ma uit la Daria mea, ii multumesc lui Dumnezeu ca o am si ca este sanatoasa,chiar si acum dupa 2 ani de cand am nascut am impresia ca traiesc o minune si o sa am grija ca aceasta minune sa aibe o copilarie linistita si fericita.





Daria-Julia (21 decembrie 2008)
http://lb2f.lilypie.com/T5vIm5.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

Daiopri, nici Mister nu bea mai mult de 150 ml de lapte/zi. Iaurt da, branza da, plus cate un borcanel de budinca "egg custard" care-i tot cu lapte... dar lapte din canita cam greu. Deh... daca "tzitzi is gone"...

Veronica, ce sa mai zici la o faza din asta???? Vai de lume! Bine ca ati gasit alt medic, nu mai e mult pana pe 4 febr.

Na ca s-a trezit Mister, merg la el.



Dark Bendis
& Hogmanay Baby (31.12.2008)

"I dream of wolves. With them I run."
"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Daiopri, Miere ...sper sa fie numai o toana de-a lui...of, ca promit ca la no. 2 nu o sa fiu asa .

Veronica mai ai un pic de rabdare ca acus intra Pyc si te lamureste .

Noi inca suntem big fans ai laptelui: seara bibele de lapte indiferent ca a mancat cu o ora in urma plus inca unul dimneata pe la 4-5...plus iaurtul de pe peste zi sau orez / gris cu lapte dupa care intinde gura. Sa vedem daca-i mai place si cand o sa renuntam la laptele praf.


Aaaa, by the way, si noi fugim da' mare norok ca nenea de dedesubt nu aude prea bine


Crisspy, fericita de Razvi si 7 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aalina spune:

Daiopri tortul diplomat mi se pare cel mai simplu asta si pentru ca pe mine ma streseaza ornatul.
Si noi fugim dar avem mare noroc ca nu sta nimeni in apartamentul de jos. Asa ca nu am solutii.

Irina sanatate multa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daiopri spune:

Aalina, copii vor ciocolata
Ala diplomat imi iese si mie
eu am avut un nebun dedesubt care m-a terorozat la cel mare (si eu am terorizat copilu)
Cand a vazut ca sunt insarcinata s-a mutat
Cei de acum sunt super, doar ca imi crapa obrazul cand vad cum face bursucul meu. Si ii zic sa se opreasca si el mai tare si mai apasat calca
Ca nu castig si eu la loto odata
Crisppy si eu as fi zis ca o sa bea lapte mereu, ca parea indragostit, si cand colo, dupa boala ciuciu.
Tztz, copii astia

Frate am uitat ce mult pot "vorbi"Oare nu ma dau administratorii afara?

Mergi la inceput