Pufi 2010(209)LMA Mara! LMA Sebastian! LMA George!

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

nu vrea
nu stiu ce tot am fc pe acolo...daca merge........bine........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleysa spune:

Citat:
citat din mesajul lui sorina_bz

Citat:
citat din mesajul lui elefantica



noi raportam o noapte ceva mai ok ...adica cu treziri multe si dese pentru tzitzi ...darrrrr....nu mai m-am plimbat cu ea prin casa macar...insa a inceput de cateva zile cu adevarate crize de nervi pe timpul zilei ....acum trage de mine si plange si eu incerc din rasputeri sa o ignor...poate ii trec nervii



Felicitari pentru noaptea mai putzin bigudoasa..
Cat despre tras de mine si urlat...cunoastem. Iris nici nu e foarte stabila pe picioare, si daca incerc s-o ignor...se arunca pe spate....deci..nu se poa'.

Mami de adolescenta Diana-Teodora (30.05.1995) si pufuleatza Iris-Alexia (22.02.2010)


Gata ...am potolit-o ...i-am dat tzitzi ...intrase in panica probabil ca nu va mai primi ....eu doar o ignoram pt ca vroiam musai in brate si eu in picioare si sa ma duc cu ea la cratita care era pe aragaz...mai nou nu putem sa mai gatim ca vrea sa stea non stop sa supravegheze oalele de pe foc ....da non-stop altfel nu mai ai pace cu ea ...am incercat sa ii dau si ei o oala sa se joace cu ea ...n-are farmec daca nu e pe aragaz ...pfuuuuu...descarcat putin naduful aici ....

lui Iris poate o lasa pe mamica ei sa respire putin

Mamica mandra de odorul ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lillo spune:

La multi ani Mara!
Iti doresc exact ce imi doresc pentru puiutii mei, sanatate in primul rand, viata lunga si fericita, curaj si ambitie sa reusesti in tot ce iti propui.

La multi ani George! Sa fii sanatos, sa cresti mare si sa aduci numai bucurii parintilor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Citat:
citat din mesajul lui Beatrice1982

nu vrea
nu stiu ce tot am fc pe acolo...asa c a ma las pagubasa.........................

http://www.youtube.com/watch?v=CmdimvnjQag


Forever in love...with my baby...



Nush de ce zici ca nu vrea..
Eu l-am vazut pe dragalashul Ivanel, de pe mail-ul comun...

Mami de adolescenta Diana-Teodora (30.05.1995) si pufuleatza Iris-Alexia (22.02.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia2000 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Beatrice1982

fetele care mai vreti sa vedeti.........am pus pe mailul comun link la video.............cu ivanelu', nu l-am pus aici, ca zicea tomaca intr-un post ca avem prea multe vizualizari./.............so...............asta este!!!
enjoy!!




Forever in love...with my baby...




Ce tare e ivan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:

Citat:
citat din mesajul lui simplicity

Buna dimineata ,

Cris.d Multumim pt rezumat,sper sa iasa asa cum doresti,sa fie bine pt amandoua,nici mie nu imi suna bine intarcarea pe anotimp rece(cand e si mai greu de iesit afara)

Fetele care aveti de acum si nu ati inceput sa le dati LV?le dati in loc la LM/LP?cum reactioneaza?

Larisel,Sorina,MP Multumesc pt aprecieri-comment-uri

O zi reusita va doresc,
Sarbatoriti sa ai aiba o zi minunata


Mami de Ariana(albinuta mea-La multi anisori!)
Motto-ul de azi:
"Dezvata-te sa respecti fatada,pana ce nu ai vazut interiorul."




Neata,
Referitor la LV eu am mari dubii ca e la fel de bun cum e LP. Asta e parerea mea. Ce se vinde pe post la lapte nu e lapte, e o chestie din care s-a scos tot, s-a spalat, s-a chimizat, etc.
Eu i-as da lapte de la bunica mea, asta in caz ca as mai avea bunica , eu asa am baut, lapte proaspat muls, Doamne, cat de bun era.
In conditiile noastre de acum, eu probabil il voi da LP pana pe la 2-3 ani, dar evident ca ii dau si LV in mancare. Eu i-am facut branza cu LV de la bun inceput. Si ii mai dau in cereale, seara, le fac cu LV. Dar biberonul de dimineata si cel de seara sunt obligatoriu LP.
Stiu ca sunt persoane impotriva LP, fiecare are parerea lui, trebuie sa te informezi, sa ceri parerea pediatrului si sa iei decizia cea mai confortabila pt tine si copilul tau. Ce am mai citit e ca trebuie sa le dam lapte gras, 3.5% grasime, nu degresat, ca cica ala chiar nu mai are nimic si copiilor le trebuie lipide pentru dezvoltarea neuronala.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleysa spune:

Citat:
citat din mesajul lui Beatrice1982

nu vrea
nu stiu ce tot am fc pe acolo...asa c a ma las pagubasa.........................




Forever in love...with my baby...




Vai ...este demential ...cred ca o sa incerc si eu metoda ...poate mananca si pitica mea asa de pe marginea castronului

Mamica mandra de odorul ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

fetele voi ati vazut de la cine avem un mail frumos?????????????????????????????????

si o poza.......................

eu nu am vz pana acum.............

frumos, zic eu, ca asa s-a gandit la noi...........

aveti grija de voi!!!!!!!!!!!!!
pup C


Forever in love...with my baby...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleysa spune:

Citat:
citat din mesajul lui blue_flower

Citat:
citat din mesajul lui simplicity

Buna dimineata ,

Cris.d Multumim pt rezumat,sper sa iasa asa cum doresti,sa fie bine pt amandoua,nici mie nu imi suna bine intarcarea pe anotimp rece(cand e si mai greu de iesit afara)

Fetele care aveti de acum si nu ati inceput sa le dati LV?le dati in loc la LM/LP?cum reactioneaza?

Larisel,Sorina,MP Multumesc pt aprecieri-comment-uri

O zi reusita va doresc,
Sarbatoriti sa ai aiba o zi minunata


Mami de Ariana(albinuta mea-La multi anisori!)
Motto-ul de azi:
"Dezvata-te sa respecti fatada,pana ce nu ai vazut interiorul."




Neata,
Referitor la LV eu am mari dubii ca e la fel de bun cum e LP. Asta e parerea mea. Ce se vinde pe post la lapte nu e lapte, e o chestie din care s-a scos tot, s-a spalat, s-a chimizat, etc.
Eu i-as da lapte de la bunica mea, asta in caz ca as mai avea bunica , eu asa am baut, lapte proaspat muls, Doamne, cat de bun era.
In conditiile noastre de acum, eu probabil il voi da LP pana pe la 2-3 ani, dar evident ca ii dau si LV in mancare. Eu i-am facut branza cu LV de la bun inceput. Si ii mai dau in cereale, seara, le fac cu LV. Dar biberonul de dimineata si cel de seara sunt obligatoriu LP.
Stiu ca sunt persoane impotriva LP, fiecare are parerea lui, trebuie sa te informezi, sa ceri parerea pediatrului si sa iei decizia cea mai confortabila pt tine si copilul tau. Ce am mai citit e ca trebuie sa le dam lapte gras, 3.5% grasime, nu degresat, ca cica ala chiar nu mai are nimic si copiilor le trebuie lipide pentru dezvoltarea neuronala.


de Daniel, n.01.02.2010
Mama fericita


Cam asa gandesc si eu ...adica sunt impotriva LP ...in ideea ca mie una imi da impresia de ceva sintetic si atat....ma rog ...si da LV din comert mi se pare cam apa colorata ...eu o sa ii dau LV de la tara de la bunici ...asta cand o vrea sa bea alt lapte decat LM ...tot LV de la tara i-am pus si in mancarica...orez cu lapte..budinci ...branzica...si asa mai departe ...momentan am cutia de Milumil din care ii fac in fiecare seara ca sa il arunc dimineata ...alta nu cred sa mai iau ...mai ales ca maine face 1 an ...eu am avut un pitic sa nu ii dau LV pana la 1 an

Mamica mandra de odorul ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia2000 spune:

Citat:
citat din mesajul lui elefantica

Citat:
citat din mesajul lui blue_flower

Citat:
citat din mesajul lui simplicity

Buna dimineata ,

Cris.d Multumim pt rezumat,sper sa iasa asa cum doresti,sa fie bine pt amandoua,nici mie nu imi suna bine intarcarea pe anotimp rece(cand e si mai greu de iesit afara)

Fetele care aveti de acum si nu ati inceput sa le dati LV?le dati in loc la LM/LP?cum reactioneaza?

Larisel,Sorina,MP Multumesc pt aprecieri-comment-uri

O zi reusita va doresc,
Sarbatoriti sa ai aiba o zi minunata


Mami de Ariana(albinuta mea-La multi anisori!)
Motto-ul de azi:
"Dezvata-te sa respecti fatada,pana ce nu ai vazut interiorul."




Neata,
Referitor la LV eu am mari dubii ca e la fel de bun cum e LP. Asta e parerea mea. Ce se vinde pe post la lapte nu e lapte, e o chestie din care s-a scos tot, s-a spalat, s-a chimizat, etc.
Eu i-as da lapte de la bunica mea, asta in caz ca as mai avea bunica , eu asa am baut, lapte proaspat muls, Doamne, cat de bun era.
In conditiile noastre de acum, eu probabil il voi da LP pana pe la 2-3 ani, dar evident ca ii dau si LV in mancare. Eu i-am facut branza cu LV de la bun inceput. Si ii mai dau in cereale, seara, le fac cu LV. Dar biberonul de dimineata si cel de seara sunt obligatoriu LP.
Stiu ca sunt persoane impotriva LP, fiecare are parerea lui, trebuie sa te informezi, sa ceri parerea pediatrului si sa iei decizia cea mai confortabila pt tine si copilul tau. Ce am mai citit e ca trebuie sa le dam lapte gras, 3.5% grasime, nu degresat, ca cica ala chiar nu mai are nimic si copiilor le trebuie lipide pentru dezvoltarea neuronala.


de Daniel, n.01.02.2010
Mama fericita


Cam asa gandesc si eu ...adica sunt impotriva LP ...in ideea ca mie una imi da impresia de ceva sintetic si atat....ma rog ...si da LV din comert mi se pare cam apa colorata ...eu o sa ii dau LV de la tara de la bunici ...asta cand o vrea sa bea alt lapte decat LM ...tot LV de la tara i-am pus si in mancarica...orez cu lapte..budinci ...branzica...si asa mai departe ...momentan am cutia de Milumil din care ii fac in fiecare seara ca sa il arunc dimineata ...alta nu cred sa mai iau ...mai ales ca maine face 1 an ...eu am avut un pitic sa nu ii dau LV pana la 1 an

Mamica mandra de odorul ei


Asa credeam si eu ca poate bea LV de la un an, dar pediatra mi-a zis ca nu e asa, ca sunt f multe alergii la laptele de vaca alergii care nu se manifesta tot timpul dar care au repercursiuni in viitor. Acum nu stiu ce sa zic.
Eu nu sunt incantata nici de ideea de ai da LP.

Mergi la inceput