Mamici inimoase de Constanta - 141

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns happymumy spune:

Wow! Merci mult pentru urari!
Merci Alina ca m-ai anuntat la telefon si dodo prin pm! Intr-adevar nu stiam, si chiar azi-dimineata, am sters linkul din semnatura, ca ma gindeam ca-l tin degeaba. Eu am crezut ca s-a terminat deja concursul de vreo saptamina .

Ghiulten, mami de printesa Ayla (15.01.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgipuia spune:

Felicitari Ayla...



Ce am eu de oferit si/sau vandut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:

Buna!


Felicitari Ayla, la cat mai multe reusite!

Happy: am uitat sa-ti zic, ca din pacate nu pot sa-ti iau abonamentul, mi-am facut abonament nelimitat, ca as vrea sa stau cate doua ore si mi s-a parut mai avantajos. O varianta e s-o aduci pe Ayla, daca vrea, in locul tau.



Mami de Lucian(16.03.2009) si de Sebastian(05.08.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymumy spune:

Gata dodo, te-am ascultat si am trimis pm cu datele andei08!

Ghiulten, mami de printesa Ayla (15.01.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Citat:
citat din mesajul lui happymumy

Gata dodo, te-am ascultat si am trimis pm cu datele andei08!

Ghiulten, mami de printesa Ayla (15.01.2004)







Blogul Speranta moare ultima
Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladis spune:

in primul rand felicitari fetitei noastre chic azi trebuie sa lasi grijile la o parte si sa fii chiar o happymumy

mai, tare preocupati mai sunt baietii nostri de "bijuteriile" lor, asa se nasc si asa raman, cu preocuparea asta primordiala

super tare teo, la faza cu puii si vlad e ingrijorat sa nu se loveasca acolo ca nu mai face bebelusi p-asta cred ca i-a zis-o tac'su, ca eu nu-mi amintesc...

la noi subiectul cu moartea fiind de actualitate, copilul e ingrijorat, ca ne tot intreaba pe fiecare daca murim.

diana, ar fi supertare sa ii notezi perlutele, asa imi propusesem si eu, mai ales ca vlad e un copil pontos, dar pe parcurs am tot neglijat si imi pare rau, clar am fost mult mai atenta la toate detaliile astea la primul copil, toate experientele traite erau noi, el are pana si albumul de nou-nascut incomplet mama lor de aparate digitale!




mami de miruna(27.01.1996) si vlad (20.07.2005)

Si Mihaita are nevoie de voi!

Speranta si incredere pentru David



www.dropshots.com/vladis" target="_blank">POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Felicitari Ayla! Inca un cadou pentru ziua ta de nastere! cu intarziere, dar meritat!

Dragelor, azi am dat militaria jos din pod...neatentia asta la scoala, ieri tema nefacuta, azi tema nenotata, spusa din gand, adusa aminte doar jumate, plus o minciuna mica. Stiu ca se inchide semestrul, dar in aceasta mica vacanta am program strict pt Alexia, s-ar putea sa intru mai rar.
Va pup si sa aud de bine cand revin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fiquelle spune:

Citat:
citat din mesajul lui CRIXIA

Mada, recomand Almaterm! Eu am 3 foi de geam/ profil Salamander cu 5 camere. Conteaza profilul, dar si sticla.

Miha, felicitari pentru Fundatie! Ai gasit contabil autorizat benevol?



Alexia & Ana


Crix, mersi pt sfat. M-am uitat pe pozele voastre (daca tot ne-ai aratat bucataria)...ai niste fete superbe...si intrebare: Alexia a avut uniforma din prima zi de scoala? (btw: fff frumoase uniformele) Cum ati procedat cu achizitia lor? Cat au costat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Multumesc Mada! Uniforma au avut din prima zi de scoala. Noi ne-am intalnit cu invatatoarea de 3 ori inainte de inceperea anului scolar, in iunie, iulie, august. Una din intrevederi a fost cu copii pentru a le lua masuri pentru uniforme. Firma care le-a executat a venit cu cateva numere(din toate modelele) si fiecare parinte a probat copilul si a ales. Eu am luat fusta+vesta si sarafan, dar numere diferite. Au fost gata inainte de inceperea anului scolar. Toti parintii am fost multumiti ca ne-am intalnit inainte de inceperea scolii. Am primit si lista de rechizite( o parte din ele).
Am povestit asta, sper sa aveti si voi( valabil si pt alti viitori bobocei) parte la inceperea anului de o buna organizare.
Cat despre culori, mamele de baieti n-au fost prea incantate de camasa roz. Ce-i drept si fii-mea cand a auzit asta a ras. Asa faceau ei la gradi...refuza panataloni caci arata ca un baiat. Probabil si baietii refuzau roz, caci aratau ca fetele...intre timp s-au obisnuit cu uniforma si nu se mai tachineaza.

Am si eu o prb cu Ana
De o perioada, cand bea bibe, respira pe gura. Suge si in loc sa respire pe nas si sa tina bibe in gura, ea deschide gura si se aude ah apoi iar prinde bibe si continua. Face multe pauze, ma gandesc ca inghite aer. La fel face si cu Nuk si cu Avent. Cred ca s-a obisnuit de la ultima repriza de muci, fiind infundata trebuia sa respire cumva. Acum nasul e curat-curat, dar a pastrat obiceiul.
Ce sa-i fac?
Nu va mai spun ca zilele trecute mi-a reproat cineva, vazand-o cum isi suge degetul. Mi-a zis pe un ton de invinovatire Dar nici n-ai facut nimic s-o dezobisnuiesti! ca si cand nu m-am sinchisit sa o dezvat. Credeti-ma ca am incercat cu manusi, sosete, totosi in maini, dar si prin textil tot sugea. N-am avut aceasta prb la Alexia, deci nu se pune experienta in acest caz....am omis eu ceva? sa ma iau dupa babisme sa dau degetul copilului cu iute, amar si alte balarii?
O seara buna! Astept pareri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Salutare,

printre oale de mancare si o tava cu cozonac, apar si eu.

CRIXIA, eu sunt un personaj care a supt degetul(si iute, amar, prin soseta, cu de toate pe el)pana in clasa I.Stiu, nu este de incurajat, dar iti zic ca toate solutiilw din lume le-a incercat saraca mama..eu m-am"lasat de sportul asta de rusinea colegilor.Eu va doresc sa nu ajungeti pana in clasa I, sfaturi nu am.....
Cat despre respiratie, e posibil sa fie vb de obisnuita din timpul racelii.

Alina, mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)

Daca va fi sa te infierbanti, infierbanta-te la soare.
Daca va fi sa inseli, inseala-ti stomacul.
Daca va fi sa plangi, plange de bucurie.
Daca va fi sa minti, minte in privinta varstei tale.
Daca va fi sa furi, fura o sarutare.
Daca va fi sa pierzi, pierde-ti frica.
Daca va fi sa simti foame, simte foame de iubire.
Daca va fi sa doresti sa fii fericit, doreste-ti in fiecare zi...”
Pablo Neruda.

Poze Mos Craciun DC

bazar umanitar

Mergi la inceput