Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (77)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca_vlad

Si eu i-am dat cartof de al nostru si ii place!

DENISA imi pare rau si trebuie sa ai curaj si sa fi ferma, tu esti cea care pune conditiile!suntem alaturi de tine!

Anca, mami de bebelina MARIA (30.07.2010) si astronaut Vlad-Mihail (05.11.2003)



???????????????????/ ce s-a intamplat???????????/

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana_Eva spune:


La multi ani!
Matei Alexandru
Victor Andrei
Alicia


Diana, mami de pui iubit Eva (20.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

Citat:
citat din mesajul lui crispro

Citat:
citat din mesajul lui anca_vlad

Si eu i-am dat cartof de al nostru si ii place!

DENISA imi pare rau si trebuie sa ai curaj si sa fi ferma, tu esti cea care pune conditiile!suntem alaturi de tine!






s-a certat cu sotul, si aplecat la mama ei!

???????????????????/ ce s-a intamplat???????????/

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Sa-l ajutam pe Alex


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

ce mai fac mamicutele?

eu nu mai stiu daca azi am postat ceva, ca am tot citit pe ici pe colo, am facut mancarica, am culcat-o pe Isa...

meniul de azi:
11-mar, para, piersica
14-cartof dulce, broccoli, morcov (a mancat putin ca o luase somnul)
18-banana cu branza

dimineata mi-a dat trezirea la 10, asa as mai fi dormiiiit... dar ei ii era foame de papa cu lingurita, ca laptic nu vroia... noaptea am avut 2 treziri cu pus la titi. si titi al mele s-au obisnuit sa produca iar laptic, asa ca mai catre dimineata cand s-a trezit a papat chiar pe saturate si mai ramasese...

delfinasul Hannah Isabela 2011(19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana_Eva spune:

Noi raportam somn cu maraiala din ora in ora asta noapte dar nu de foame ci asa de dragul maraielii ... apoi greva la branzica ce la 9, greva la legumenle dela 12 ... vedem ce va fi mai tarziu.

Va pup!

Victo - noi nu facem pipi facem kk la olita - crezi ca e o diferenta? Oricum ea nu face kk in chilotei, de cand s-a nascut cand o vedeam ca incepe ne duceam si se termina totul cu piciorusele in sus. Acum la olita face mult mai mult si mai repede(e pozitia mai buna si mai mult loc) - eu cred ca fiecare mama face cum crede dar mie chiar mi se pare pacat daca stii cand face sa il lasi sa faca pe el/ea. Ar fi stupid daca cineva ar certa un copil daca ar face pe el la varsta asta sau ar pretinde ore fixe sau facut la comanda. Eu citeam ca noi ii invatam murdari ei nascandu-se detestand sa murdareasca "cuibul".

Cartoful nostru a balonat-o f rau.

Cartoful dulce nu prea i-a placut asa ca mai amanam. Poate au fost doar toane proaste la mancarica.

Denisa! Suntem langa tine!

Diana, mami de pui iubit Eva (20.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilinca79 spune:

Buna ziua delfinariu,

La multe lunite frumosului Victor! Sa fii cuminte si sanatos. Ce tort frumos ti-a facut mami la 6 luni
La multe lunite Alicia!
La multe lunite Matei Alexandru!
La multi ani Andreea, multa sanatate si fericire!

Noi tot noapte agitata am avut, deci Cristina in cazul nostru nu a ajutat balaceala la somnic deocamdata. Victor cred ca e atipic vizavi de vaccin, el in ziua si noaptea de dupa a dormit cel mai bine. Azi a fost iarasi super marait ca ne-am dus la cumpraturi si nu ne-am intors la timp ca sa doarma. A adormit in masina, dar se trezeste intotdeauna cand ajungem acasa Apoi era super exaltat nu voia nici cum sa doarma pana a inceput plansul si maraiala. N-am reusit sa-l adorm si ma si lasase rabdarea, pana la urma s-au adormit unul pe altul cu taica-so

Am vazut filmuletele cu Bogdan si Antonia. Ce delfinasi sportivi avem, cred ca azi maine vor face primii pasi

palomina, bine ati veniti Sigur sunt bazine de copii si in Bucuresti, cred ca stiu mamicile din oras cu voi Va caut si eu pe FB sa-l vad pe Antonio.

ramonasin , multumesc, cum sa ma supar, am fost la sanie dupa vreo 5 ore de la balaceala...dar voi fi mai atenta data viitoare.

Ilinca, mama lui Victor (09.07.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilinca79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Diana_Eva
[
Victo - noi nu facem pipi facem kk la olita - crezi ca e o diferenta? Oricum ea nu face kk in chilotei, de cand s-a nascut cand o vedeam ca incepe ne duceam si se termina totul cu piciorusele in sus. Acum la olita face mult mai mult si mai repede(e pozitia mai buna si mai mult loc) - eu cred ca fiecare mama face cum crede dar mie chiar mi se pare pacat daca stii cand face sa il lasi sa faca pe el/ea. Ar fi stupid daca cineva ar certa un copil daca ar face pe el la varsta asta sau ar pretinde ore fixe sau facut la comanda. Eu citeam ca noi ii invatam murdari ei nascandu-se detestand sa murdareasca "cuibul".


Diana, mami de pui iubit Eva (20.08.2010)


Diana, da cum statea pe olita cand era foarte mica? Sau nu am inteles eu bine?

Ilinca, mama lui Victor (09.07.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana_Eva spune:

cu piciorusele in sus - inseamana cu ele in sus nu pe olita!


Diana, mami de pui iubit Eva (20.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

palomina, vazut delfinasul frumos

carla, orice ai hotari, suntem cu tine! credeam ca mai intri pe fb sa te mai descarci. bine ca o ai pe mama aproape!

cartoful dulce l-am probat si noi azi, pe ala normal il avem de vreo 3 sapt in meniu... dar nu prea-i place niciunul... tot dovleacul si dovlecelul la putere! si carnita de pui . asta nu inseamna ca nu-i mananca, dar mai putin si cu mai putina poftaa...

mai vroiam sa zic ca Isei, dupa ce i-a cazut parutul negru-negru de la nastere, i-a iesit altul blond-gri, deci tot cu mami o sa semene... imediat punem agrafe si floricele in par, chiar ieri ma uitam prin magazine

azi a plouat putin la noi, si s-a facut tare frig (erau +10º azi-noapte, cel ami frig de pana acum), asa ca nu am avut chef de iesit. totusi, cred ca mai tarziu ne mobilizam cu totii macar putin, ca altfel ma ia durerea de cap... tre sa iesim sa luam aer "cu miros de iarna".

azi e ultima zi de vacanta a lui ochidut, adica azi are avionul spre casa. tare-s curioasa ce-o sa ne povesteasca...

delfinasul Hannah Isabela 2011(19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

mai fetele..eu numa va citez si voua din ce mai citesc eu...
spre ex la primul copil eram prea stresata., dezorganizata, ca nu aveam timp de citit alte cele :)

imi pare rau de certurile Denisei cu sotul..uff..e greut dc ei nu isi dau seama ca o familie odata formata, trebuie sa ramana asa..mai ales pt binele copiilor.

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput