Palatoschizis si formele sale (8)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxa82 spune:

Merci mult Stefan...am notat canuta....poate ajungem pe la Carrefour k stiu k e in apropiere...mie mi-e groaza sa nu planga dupa operatie k stiu k n-are voie...
Nu o sa va pot tine la curent k nu pot intra pe net dupa telefon.Va spun cand ajung acasa ,eventual o sa ii trimit Ceciliei mesaj...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaZ spune:

Mult curaj, mamico! Va fi bine! Si pupici multi Karlei si recuperare rapida! Mai vorbim, sa imi povestesti si mie cum a fost. Urmam noi cu operatia de palat, pe 30 martie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucaserban spune:

Roxi, bravo ca va duceti!!!!!!!! Foarte bine, stai linistita, ca stii ca totul va fi bine! De plans, toti copiii plang, deci iti faci griji degeaba! Stai linistita, ca stiu eu ca, Karlita are suficient palat moale si nu o sa fie nici o problema! Ma bucur ca o sa mai scapati de o treapta... De papat sa stii ca eu am mai luat si de la ei, ceea ce aduceau papa. Am luat ce am considerat ca e bun si sa stii ca asa a si fost! (si pentru mine si pentru David). Am avut incredere, pentru ca mancau si asistentele din aceeasi mancarica...
Hai, ca scapati voi usor si de operatia asta!


Raluca, mami deDavid (1.06.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cellia78 spune:

Roxa, le iau pe rand: de mancare ai detalii in ultimele pagini ale capitolului trecut; dar Stefan te-a sfatuit foarte bine; ma mai suni si pe mine si vorbim, ma mai intrebi; dc am voie, anunt aici ce e de anuntat din partea ta.
De plans.....sa stii ca nu poti face un bebe sa nu planga; e de dorit sa planga cat mai putin; dar acuma, nah, sunt mici, trec prin ce trec, ce poti sa le faci? Pana si noi, oameni in toata firea plangem in momente de-astea, imagineaza-ti de cei mici! Am zis eu ca si Adelina a plans si urlat si uite ca nu s-a desfacut nimic!
Haide, curaj! Trece si asta! Peste vreo 3 luni radem impreuna de pataniile astea! Garantat!

Vorbim!

Stai ca uitam ceva: si Raluca spune bine cu mancarea de acolo; eu aveam oarece retineri, dar am incercat si eu mancarea de acolo si e chiar gustoasa! Ceaiul e cam dulce, dar merge!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cellia78 spune:

Simona, eu nu te pot ajuta legat de actele pt prelungire, ca nu e cazul meu; poate intra vreo fata si iti spune (dc nu cumva te-a lamurit careva pe PM).
De pui....da, si al nostru pui ne minuneaza in fiecare zi; imita ce vede in jur, repeta ce spunem, evident, pe limba ei; important este ca vrea si incearca. De vreo 3 luni iti spune si cum o cheama: Aiia sau Aeia sau Anenina; stie cati ani are, ca e frumoasa (deh, modesta), ca se face mare si spune mereu cui intreaba. Acuma ma opresc sa nu pun monopol cu laudele la adresa copchilului meu.
De Dani, ma bucur ca s-a descurcat si a plecat si va doresc sa fiti sanatosi, sa-i fie bine acolo si sa treaca usor perioada asta pt voi; sa stii ca stiu cum este. Trebuie rabdare muuuulta si intelegere, oricum copiii ne ocupa timpul.

Chiar, unde esti, Flori??? Am facut schimb? Am aparut eu si ai disparut tu? Sper ca sunteti bine!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cellia78 spune:

Nicoleta, Doamne-ajuta, bine ca aveti stabilita data!

De Ewy stie careva ceva? Ca trebuia sa mearga cu puiul....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cellia78 spune:

Cristina, nu-i bai! Ma vad pe mine cu timpul si cat am rarit-o pe aici , dar tu cu doi pui!! Cum mai este cel mic?
Ma bucur ca s-a stabilit si la voi, macar "in mare" ce va urma; am citit ca prin Occident se prefera o varsta ceva mai maricica pt asa operatii, ca sunt mai cooperanti copiii; am fi putut astepta si noi, tot pt "afara", dar am preferat sa plecam cu ea de aici operata si recuperata deja; ca nu ma intreba de ce, am o "chestie" cu logopedul, in sensul ca sper sa nu fie nevoie la noi; habar nu am de ce; oarecum stiu de ce: in cazul in care sigur-sigur ne stabilim pe alte meleaguri (ca inca suntem la stadiu de trimis acte si asteptat...), acolo vom vb acasa cu ea in lb romana; la gradi si scoala va vorbi franceza si ma astept si engleza; ok, mi-e frica sa nu-i fac creierii varza mergand cu ea acolo la logoped, ca evident va lucra cu ea in franceza; ma rog, nu stiu dc ma fac inteleasa....dar ma astept ca, in asa caz, sa fac si acasa cu ea in paralel ceva exercitii in lb romana (ceea ce nu-mi va parea greu, dar mi-e de ea, micuta!); sau poate gasim si logoped pt lb romana (ma indoiesc, dar cum lumea e mica...).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cellia78 spune:

Liliana, cum sunteti? Cum e bebe?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana26 spune:

Buna,fetele!
Roxa ,si eu ma gandesc la voi...o sa fie bine!
Cellia,noi suntem f.bine,am reluat si bibe,insa avandu-le pe cele vechi,cu gauri marite,trage f.repede acum si tb sa le schimbam urgent..buzita e bine-bine,nu se vede mai nimic,insa nasucul nu e perfect si se mai vede o dunguta si pe buza propriu-zisa,insa vedem...eu am emotii mari cu gingia si dintisorii cat de anapoda vor fi...

Sa ne zici cum sunt Roxa si Karla!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumi_b spune:

Buna,

Desi nu ma incadrez in subiect, baietelul meu de 1 an si 4 luni are sindactilie la ambele maini, ni s-a recomandat sa mergem la dna dr Bratu.
Am citit desi mai pe sarite, si va rog sa ma ajutati si pe mine cu informatii legate de cum pot sa ajung la dna dr. Mentionez ca sunt din provincie, dar saptamana aceasta sunt in Bucuresti fara copil, asa ca as vrea sa reusesc sa vorbesc cu dna dr pt a-l vedea pe cel mic.
Multumesc mult!
Luminita

Luminita si Stefan(10.12.2007)

Poze Stefan

Mergi la inceput