Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (76)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

i-am comandat detergent de vase bio si burete bio sa vedem daca sunt fite, sau merita sa il tin asa pana la vreun an.....sa ii fie mai usoara trecerea de la sterilzat, la cele spalate la comun...

*****************************************
mami fericita de nazdravanul Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Eu nu intelegeam de ce sarbatorim atatia bbi, Am vazut 1, 2, 3 mamici...m-am mai uitat la listuta inca o data...mamicile continuau cu urarile, am mai verificat listuta odata, sa nu raman eu pe dinafara, dar nu s-a schimbat nimic, tot doar Paulica pe 21...cand am vazut ca si Kata zice La multi ani, am zis ca intreb, ca sigur am scapat eu ceva...

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
poze luna 6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Btz, m-ai omorat. Acum fac si eu cioco , ca nu se mai poate...

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
poze luna 6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Citat:
citat din mesajul lui racusor2010

i-am comandat detergent de vase bio si burete bio sa vedem daca sunt fite, sau merita sa il tin asa pana la vreun an.....sa ii fie mai usoara trecerea de la sterilzat, la cele spalate la comun...

*****************************************
mami fericita de nazdravanul Andrei


Sa ne zici cum sunt!!!

Cu zilele de nastere- si io mai fac la fel, adica dau cu urarile fara sa verific

Nu stiu in ce sa ii depozitez jucariile. Ma dispera imprastiate chiar peste tot... cutii de lemn mi se pare imense, nu am loc de ele, si super scumpe. Am gasit ceva sac, www.piticulvesel.ro/store/piticulvesel_viewItem.asp?idProduct=223" target="_blank">asta, care e cam mic, sau www.ookee.ro/cutii-depozitare-organizere/1786-sac-de-jucarii-haine-din-plus-cu-cap-de-animal.html" target="_blank">asta, care e foarte frumos, dar scump de numa... si e numai un pic mai mare... si tre s acaut ceva pasta de dinti de la 6 luni. ca periuta am gasit, am luat deja (cica de la 6 luni, dar arata ca una normala...)

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana_Eva spune:

Imi scrieti si mie va rog ultima varianta de la cioco?

Diana, mami de pui iubit Eva (20.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana_Eva spune:

raspuns de la Denisa

Ciocolata de casa

varianta finala ar fi:500 zahar,500 LP,100 apa,70 cacao,un pliculet zahar vanilat + UN PACHET DE UNT
de aici incolo tine de imaginatie gust
esenta rom+alune,esenta migdale+midgale,esenta rom+nuci
toate prajite putin,nu crude


Diana, mami de pui iubit Eva (20.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Am gasit pt dintoci www.efarma.ro/products.php?id=3317" target="_blank">asta, are un soi de degetar cu perie, cu care cred ca imi va fi mai usor.

Cioco super buna:

50 gr cacao
500 gr zahar
1 pachet unt,
500 gr lapte praf(raraul e cel mai ok pt reteta asta)
zahar vanilat
100 gr migdale
100 ml apa
esenta migdale (doar un capacel)
15 minute

Intai prajesti putin migdalele si le tai in 2-4 cum vrei.
Apoi amesteci bine intr-un castron mare laptele praf cu cacao.
Astea fiind pregatite pui la foc potrivit 100 ml apa cu zaharul,fierbi 7 min(NU MAI MULT ca sa zahariseste cioko),apoi pui untul,lasi DOAR PANA SE TOPESTE,se pune si un picut de sare.Iei compozitia de pe foc si o amesteci repede cu laptele si cacaoa.Pui migdalele si esenta,amesteci bine si pui totul intr-o tava.Dupa 4-5 ore se intareste si se poate taia in bucatele.POFTA BUNA!!!

Iar migdale, eu pun dublu cantitatea, ca is minunate!!!


Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Crispro, eu am cumparat un soi de dulapioare cu sertare, sunt mai practice pt ca sacul trebuie sa-l golesti tot ca sa scoti jucariile din fundul lui...

am o oferta de la firma agora plast...mi le-a trimis cu curierul pt ca n-am gasit in magazin...

si cum am promis, fotoliul de joaca...

noi am papat azi de dimi piure de fucte cu branzica de vaci si masa de pranz supica crema cu carnita de manzat...pt prima oara...a papat binisor...

LA MULTE LUNITE PUIUTI IUBITI, SARBATORITI ASTAZI!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP - POZE RECENTE

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana_Eva spune:

Cri

Diana, mami de pui iubit Eva (20.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

merci, Eladea, . Foarte fain fotoliul, vad ca ii place si lui Filip! Si parca e tot mai blondut! M-am uitat si in pozele din august si era un pic mai inchis parul.

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput