Puiuti de Randunici 2008! (476)-INGERASULUI ILINCA

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns VALENTINA C spune:

Ursu, au vreau sa plec la Londra fara ei in iulie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gecko spune:

Ursule, eu i-as lasa pe amandoi, mi-as lua soata pe toarta di toate parcurile de distractie (pt adulti) le-as lua la rand. Lasand gluma la o parte, pleci pentru o perioada scurta, el nu ar remarca nimic, voi nu ati putea gusta mai nimic din excursie, ati fi inecati in ia copilul/da copilul/schimba pampersul/da mancare/culca copilul/urmareste copilul si la final o sa stiti ca ati fost undeva si ati facut acelasi lucru care l-ati fi facut si acasa...oferiti-va o recreere, o meritati din plin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Am tot studiat piata si am ales www.buburuza.com/in-casuta-mea/mediu-si-supraveghere/interfoane-video-si-audio/interfon-digital-1" target="_blank">Primii pasi (asta imi place ca are si termometru), iar la Primii pasi mai sunt inca doua modele mai ieftine... Chicco nu zic ca nu e bun, dar am renuntat la el, ca are raza mica de actiune si pt ce imi trebuie mie vreau sa fie cat mai mare. Acum, va intreb, am gasit pe okazii.ro cu pret mai mic... ma tenta chiar sa iau unul cu supraveghere video la preturile pe care le-am vazut... ati cumparat vreodata de pe okazii? Sa am incredere ca primesc ce trebuie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Valen si noi am avut o astfel de perioada, cand Vladut o teroriza pe Daria. Stiu ca ma simteam groaznic, mai rabufneam si-l certam, cand nu mai rezistam sa stau calma. Dar ca si regula era ca nu-l certam pe Vlad cand o loveste/impinge, o concolam pe Daria si-i ziceam (Dariei): vai, cred ca te doare foarte tare, cred ca nu te asteptai sa te loveasca Vladut, cred ca esti suparata pe el pentru ca tu-l iubesti si el te loveste. Toate erau spuse doar pentru Vladut, ca Daria in acea perioada nu stiu cate intelegea din toate astea. Lui Vladut ii spuneam ca oamenii nu se bat, oamenii cand sunt suparati incearca sa discute. Ii dadeam exemplul nostru: uite eu cu tati ne mai suparam unul pe altul, dar nu ne batem, noi vorbim, spunem cand suntem suparati. Ii ziceam ca poate sa strige tare daca-i suparat si nu-i vin cuvintele, sau sa loveasca in perna, in canapea, in orice lucru pe care nu-l doare, ca pe oameni ii doare daca ii lovesti. Acum Daria e cea care-l loveste, scuipa, impinge, cam acelasi lucru ii spunem si ei. Astept sa se prinda La Vladut stiu ca a durat ceva timp, de era disperat sotul :"tu cu metodele tale! de l-as bate sa-i arat cum ii sa fii batut, n-ar mai da in ea!" Si uite ca nu l-am batut, dar totusi s-a potolit si o iubeste si i-i mila de ea, daca o cert, ma invata el: "mami, ar trebui sa-ti ceri scuze de la Daria ca ai certat-o!" Sau mai am eu un gest cand sunt disperata, imi dau cu palma peste frunte (fruntea mea desigur) si Vladut imi aminteste :"mami, nu te lovi, ca te doare! stii ca pe oameni ii doare daca se lovesc, uite, loveste in canapea, iti aduc o perna" Mai nou le-am propus cand sunt suparati unul pe celalalt sa ia cate o foaie si sa se deseneze, sa faca unul altuia un portret, sa vezi ce se distreaza, le trece pe loc supararea. De multe ori se supara si eu le reamintesc ca pot sa-l deseneze pe cel care i-a suparat si o aud pe mandra: "gata dutu! acuma daia detenet (desenez) pa tine!"

Mami de Daria (21.04.2008) si Vladic (17.10.2006)
Vladic
Daria

"We do not stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."

Author unknown

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Cristina, f frumos si bine ai procedat cu copiii!! Sper sa reusesc si eu sa-i fac sa se iubeasca si sa se inteleaga cat mai mult/bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VALENTINA C spune:

Multumesc de sfaturile legate de scaunul de masina

Ioana, mi-a zis psiholoaga ca e o etapa normala in dezvoltarea lor si ca va trece la un moment dat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Valentina, stiu, ca si eu am un frate! Va trece la un moment dat, dar s-ar putea nu prea curand. Tin minte ca m-am batut cu frate-miu pana pe la 12 ani...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Ce plecatul... si eu zic la fel, ursu, sa lasi baiatul mic acasa. E mai usor si pt el...

Noi vom pleca cu Iris, fara David, din pacate, pt ca cei care ne invita la munte isi lasa copiii de varsta lui Dav acasa. As fi lasat-o si pe Iris, dar nu pot, pt ca trebuie sa pape si ea. Saptamana trecuta am fost cu amandoi la Poiana BV si daca n-ar fi foat si ai mei, nu stiu cum scoteam camasa. David se impotrivea la orice, era in perioada de criza... de doua zile vad ca s-a linistit si coopereaza mai mult. Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Mimo cum mai e Vladut? mai are febra?

Mami de Daria (21.04.2008) si Vladic (17.10.2006)
Vladic
Daria

"We do not stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."

Author unknown

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Aaa, Vladutz nu a avut febra , fereasca Dumnezeu ptiuptiu! Dar Teo a avut , si amandoi tusec si mucesc...si amandoi au luat de la mine ca tusesc cu aceleasi octave Dimineata am chemat doctorul care CULMEA a venit (ngngng stiu eu de ce zic ) dar eu nu eram acasa ca eram la cariera mea si nici timp sa aflu ce-a zis n-am avut ca am intrat dintr-o sedinta in alta de ambitioasa ce sunt In plus a venit dimineata Mari cobza de racita, tusind nonstop , jumate moarta...se sprijinea pe Vladutz si-i tusea in crestet asa ca am sunat la tata si l-am rugat sa vina, am dus-o pe Mari inapoi acasa si am intarziat o jumate de ora la job ceea ce inseamna ca n-am mai avut si tupeu sa dau si telefoane acasa dupa
Aseara Teo s-a despartit de amorez si a fost o tragedie de l-as fi calcat cu masina pe Bethoven ala de mai multe ori..inainte si inapoi asa
Am zis ca ieri la serviciu mi s-a rupt tocul unei ghete si am schiopatat toata ziua iar alte ghete cu toc n-am si nici timp sa-mi iau ??? Ca maine mergem la o petrecere la pranz si apoi la un botez dupa amiaza si inca n-am cumparat cadouri?
Dar ca m-am trezit azi noapte sa fac pipi si a venit si Dudu cu mine constiincios pentru ca el nu poate sa mai doarma fara mine?

Care era intrebarea de fapt, Cristina?
Cert e ca atunci cand m-am intors acasa l-am intrebat pe Dudu daca i-a placut mai mult cu buni decat cu Mari si el a zis "Nuuu...mie-mi place mai mult cu tine"
Asa ca va las, mi-am pus panatalonii de traning (as scoate si tava cu prajituri din cuptor dar nu-i ), va pup si ma duc la baiatul meu lingusitor

Simona,mamica de Teo (17 ani) siDuuDuu (DOO ANI )


Acum "doo" ani fericirea a batut a "dooa" oara la usa mea

Mergi la inceput