FIV Dr. ALBU DRAGOS 21

FIV Dr. ALBU DRAGOS 21 | Autor: mirela2

Link direct la acest mesaj

Doamne, pustii sunt casele fara copii, si triste inimile sotilor care n-au urmasi.
Chiar daca nu avem credinta dreptilor care pentru rugaciunile lor s-au invrednicit sa aiba copii,pentru mila Ta nemasurata nu ne lasa, Atotputernice Doamne, ci vezi suspinul inimii noastre.
Umple-ne casa de bucuria pe care o aduc copiii, iar pe noi ne intareste ca sa-i crestem cu dragoste si intelepciune, spre slava numelui Tau. Amin


Medlife Grivita – sectia materno fetala
Echipa medici :

Dr. Dragos Albu
Embriolog: dr. Lacramioara Sandu


Date contact :
calea Grivitei nr. 365, sector 1
Tel. 021-9647
021-2094030
Fax.021-2094050
021-2094060
Mobil 0745
mail - office@medlife.ro
www.medlife.ro


Preturi RON:
FIV clasic cu transfer de embrioni 7580 RON
FIV cu ICSI cu transfer de embrioni 8670 RON
FIV esuat prin neobtinere de embrioni 1700 RON
FIV esuat prin neobtinere de ovocite 825 RON
Gonal F flacon 75 ui 81 RON
IUI (inseminare intrauterina) cu 1 procedura 1045 RON
IUI (inseminare intrauterina) cu 2 proceduri 1265 RON
Menopur 10 flac 801 RON
Menopur flc 75 u.i. 81 RON
Monitorizare ecografica foliculara ptr FIV 510 RON
Monitorizare hormonala ptr FIV(estradiol seric) 155 RON
Monitorizare transfer de embrioni congelati 400 RON
Orgalutran 0.25 mg/ 0.5 ml + 1 seringa 138 RON
Ovidrelle 250 mg/ 1 seringa preumpluta 120 RON
Pregnyl Pulb 5000 UI 1fiola 40 RON
Pregnyl Pulb.Inj. 5000 U.I / fiola- 3 fiole 110 RON
Puregon 100 ml 145 RON
Puregon 50 ml 84 RON
Puregon Pen. 300 U.I/ 0.36 ml, 1 cartus + 6 ace 456 RON
Stocarea embrionilor crioprezervati (pret pe 1 an) 1265 RON
Stocarea embrionilor crioprezervati (pret pe 6 luni) 700 RON
Transfer embrioni decongelati 1705

Pret prima consultatie -120 RON


Lista analize : Hemoleucograma (si partener), uree, creatinina, glicemie, TGO, TGP,Probe de coagulare, sumar urina, profil lipidic, antigen HBs, anticorpi anti HBs, Anti HCV, HIV, TPHA, RPR carbon siphilis.

Doar partenera:
Toxo - IgG, IgM; CVM -IgG, IgM; RB -IgG, IgM; Lysteria; Anticorpi antifosfolipidici IgG, Chlamydia serologie si secretie. Examen bacteriologic al secretiei vaginale, culturi col, Mycoplasma Ureaplasma, Profil hormonal zi 2, (alte analize hormonale doar daca se cere - Inhibina B si AMH), PAP.

Pentru partener:
Examen bacteriologic secretie uretrala, culturi secretie uretrala, Chlamydia urinara, serologie si secretie uretrala (ptr Chlamydia), Mycoplasma, Ureaplasma, spermograma, spermocultura

Testari genetice, daca este cazul.

mamici cu pitici
gabitza35 mamica a doua comori,Eva si Dragos (ca pe medic ); sunt urmare a unui FIV+ICSI facut la Medlife cu dr Albu anul trecut in martie; a fost primul FIV,am facut ET cu 3 embrioni...2 au fost lipiciosi
anna_ivan mamica de puiut prin a 3IA - prima IA a fost esuata, a doua IA anulata din lipsa de foliculi, toate efectuate cu dr Albu
mirela2 mami cu si - FIV 3 la Medlife cu Dr Albu Dragos, reusit, FIV1 octombrie 2009 Szeged, dr Zadori – reusit, sarcina oprita din evolutie la 5s si 3z, FIV2 ian-feb 2010 Szeged, dr Zadori nereusit.


Gravidutele noastre :
Lumimar - FIV 1 reusit cu dr Albu Dragos, 5 inseminari artificiale nereusite Giulesti prof Marinescu;mutatia MTHFR C677T genotip heterozigot si mutatia A1298C genotip heterozigot cu risc de trombofilie.
babyblue 29 de ani, un singur ovar, 1 inseminare nereusita la giulesti cu dr. marinescu, a 2-a IA nereusita cu dr. Albu, sotul cu oligoastenospermie, AMH=0,45 facut la medlife. FIV 1 in septembrie, protocol scurt, din pacate nereusit........dar II liniute rosii, sarcina obtinuta natural
corry_28cu "29 ani, FIV 1 Giulesti-nereusit, FIV 2 la ML cu dr Albu reusit"


Aspirante la titlul de mami de

rica69 - FIV 1 MNL-nereusit, 1 crio ET la MNL nereusit, al 2-lea crio ET la MNL nereusit, FIV 2 la ML cu dr Albu reusit, dar sarcina s a oprit la 5s
Elenus26 - sarcina naturala aprilie 2009 - oprita in evolutie la 8 sapt.,IA 1 decembrie 2009 Medlife nereusit, IA 2 martie 2010 Medlife - nereusit, urmeaza FIV 1 la Medlife Dr. Albu, din pacate nereusit;
Anabel 79 31 ani, boala autoimuna Hashimoto,ATPO, Anti TG si ANA pozitivi, mutatia MTHFR C677T genotip homozigot nicio sarcina in 7 ani, 2 inseminari nereusite cu dr Anca Moisa, probleme autoimune si trombofilie, Fiv 1 dr Dragos Albu Med Life in mai
hopefull- 1999 - sarcina pierduta la 3 luni(n-am stiut ca-s insarcinata; am avut ciclu normal, fara simptome de sarcina);endometrioza; sarcina pierduta la 3 saptamani - operatie clasica la Polizu pentru indepartarea unor chisturi endometriotice pe ambele ovare;2005 - hidrosalpinx bilateral - laparoscopie la Giulesti pentru curatarea trompelor, urmata de perfuzii pentru permeabilitate; AMH-ul - 0.11!!!! 2010 - salpingectomie bilaterala la ML cu dr.Albu, FIV 1 cu dr. Albu, din pacate nereusit;
aristica - 27 ani, FIV 2 cu Dr. Albu Dragos la MedLife, transfer 4 embrioni, din pacate nereusit.Sotul are astenospermie severa - 14% spermatozoizi mobili, dar diformi, diabet tip 2 si 38 ani, eu am trompa stanga permeabila, trompa dreapta impermeabila, diforma, lipita de uter, ovar drept, vezica si colon + endometrioza + mutatia MTHFR 1298 A>C heterozigota, 27 de primaveri, 3 ani la activ de tentative sa fac bebel, 1 FIV nereusit cu tot cu transfer de congelati nereusit
maria81 29 ani, 3 IA nereusite, mutatia 1298 A>C in gena MTHFR in stare heterozigota, FIV OCTOMBRIE 2010,din pacate nereusit
amacuba36 ani, amh =0.45 la synevo, endometrioza,laparo 2008 cu ion ionut pentru chist endometriozic, din feb 2010 pacienta la albu dragos, ia nereusita in iulie 2010 cu albu (5 foliculi), histeroscopie in august 2010 (uter unicorn latero deviat dreapta retrovers).sotul este ok, ii cam ies leucocite dar doctorul a zis ca nu e problem.la inseminare a avut o gramada,FIV 1 cu dr. Albu,protocol scurt, din pacate nereusit.
inna08 3 IA nereusite,sotul oligoastenosspermie,apoi oligospermie,acum teratospermie usoara;anticorpi antispermatici pozitivi.
Honeys - 2 inseminari nereusite, Fiv nr.1 reusit dr Albu - octombrie 2010, sarcina oprita din evolutie.
Arabella34,34 ani 2IA la New Life Med,prima reusita in martie 2009,sarcia pierduta la 23 sapt,a 2-a nereusita,urmeaza FIV la Medlife cu dr.Albu:)
alexa1986 sot diagnosticat cu oligospermie cu astenospermie marcata, 4 mil de spermatozoizi si A+B+C 25%


Aspirante ianuarie
rica69
speranta2
didi32
camercam
altesa


www.ivf.ca/duedate.php" target="_blank">[b]Calculator sarcina FIV




medicamente:
amacuba: 200 de Puregon


Astept povestea voastra pt a avea listuta completa


Doamne ajuta-ne sa fie cu noroc

Mirela


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns speranta2 spune:

Foarte tare Nicole! Sa dea Domnul sa se prinda!
Rico, cand o sa poti vorbi la telefon?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa1986 spune:

Felicitari Nicole!!!
Altesa am inteles acum la cine te refereai, te astept luni cu vesti bune.
Restul fetelor va tin pumnii si va urez mult succes!!!
Corry nu te-am uitat, pupicul e pentru bebei si floarea pentru tine.

D-zeu ne iubeste!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camemar spune:

Neata fetelor,
Am fost la eco si analize si azi si estradiol 1600, progesteron 0.6 si cam 13,14 foliculi....Luni punctia
Nico, felicitari si sa fie cu ochi !!!
Rico ce ma stresezi cu relefonul Pai eu cu cine vb???
Speranta , te pupic si ma anunti ce ti zice la tel asistenta...
Pupici la toata lumea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole1981 spune:

multumesc mult fetelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maripet spune:

multumesc pentru incurajari.
intre timp m-am mai interesat si eu ce este cu atpo asta si intr-adevar nu este grav (necesita tratament, posibil toata viata, nu stiu cat este de inaintata boala)
totusi TSH si T4 mi-au iesit bune. nu inteleg.
M-am suparat ca inainte de asta mi-a iesir si ureaplasma pozitiva si gardnella vagynalis prezenta (am facut deja tratament) si urmeaza sa le refac saptamana urmatoare
la primele analize mi-au iesit toate Igg pozitive (toxoplasma, CMV, chlamidia si rubella)
va dati seama cam ce am simtit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole1981 spune:

aseara m-am simti cam rau, credeam ca imi plesneste burta; azi dimin un pic mai bine
tu Clara cum te mai simti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maripet spune:

am si eu o intrebare
cand se incepe tratamentul , in prima zi de menstruatie sau mai inainte?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa1986 spune:

Camemar bafta la punctie!!
Fetele am si eu o intrebare am vazut ca la Giulesti se face FIV pe CM natural si costa in jur de 300E.Voi stiti ceva de asta?Ce imi recomandati?Asta in cazul in care noi nu e putem permite FIV normal din lipsa banilor.

D-zeu ne iubeste!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2 spune:

Nu stiu Alexa, am auzit si eu de varianta asta, dar depinde. Presupun ca trebuie sa ai AMH bun, sa si produci foliculi suficient de mari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

fiv pe CM??? sincer, mi se pare bani aruncati.
poate IA pe CM. la fiv trebuie sa ai foliculi multi, ovocite multe, ca sa iti poata obtine mai multi embrioni. ce avantaj ai ca dai 300 euro si poate faci un singur folicul si un singur embrion? sansele sunt de 15-30% oricum in cazul fiv-ului.

eu pt fiv recomand sa faci stimulare, pt a obtine mai multi foliculi si sanse mai mari de embrioni.

parerea mea.

_

Babyblue va pupa pe toti!!
10+
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....
2 IAD nereusite (prima cu Dr. Marinescu, a doua cu Dr. Albu Dragos 2009-2010), 1 FIV neureusit, sept 2010- Dr. Albu Dragos, AMH=0,4, ovarectomie stanga, sotul cu oligoastenospermie moderata, in decembrie 2010 neasteptat, test de sarcina pozitiv. Sarcina obtinuta natural.




Mergi la inceput