cum se brodeaza?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_driana spune:

multumesc tuturor pt raspunsuri, mi-au fost de folos
am reusit sa brodez cele 8 servete...sunt ffff multumita de cum au iesit...am fost tare laudata pt ele...
mi-am dat seama ca-mi place f mult sa brodez...as broda non stop...
o zi buna va doresc


A_driana , de minunea mea David-Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:

Citat:
citat din mesajul lui A_driana

multumesc tuturor pt raspunsuri, mi-au fost de folos
am reusit sa brodez cele 8 servete...sunt ffff multumita de cum au iesit...am fost tare laudata pt ele...
mi-am dat seama ca-mi place f mult sa brodez...as broda non stop...
o zi buna va doresc


A_driana , de minunea mea David-Andrei

Felicitari, Adriana!
(lasa ca ai sa brodezi non-stop cind vei fi la pensie





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_driana spune:

da, probabil la pensie voi broda
chiar ma gandeam ca daca as avea o fetita, cred ca i-as broda toate hainele, cu floricele...dar daca am baietel, nu prea merge...
poate bb2 va fi fetita...cand va fi sa fie...


A_driana , de minunea mea David-Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

Ba merge si la baietel, cum sa nu ? Exista o gramada de modele del itere mai "masculine" sau masinute, sau mingi de fotbal sau ursuleti ...

Acuma depinde de broderie, eu sunt mai mult cu goblenul si lucrul in cruciulita, asa ca din astea am vazut o gramada, nu stiu daca broderie clasica exista, dar sigur gasesti si din asta.

Mai bine lucreaza acum, cat te tin ochii si degetele, ca la pensie nu se stie cate o sa mai poti face ... Soacra mea la pensie e mai ocupata decat suntem noi la servici

Si nu ne pui si noua o poza cu servetele, sa vedem cum ti-a iesit ? Incarc-o pe un album si pune linkul aici

*****************************
12+
www.goblenpartner.webs.com" target="_blank">mai coase cineva goblen ?
www.dealemele.webs.com" target="_blank">cartile copilariei mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_driana spune:

din pacate n-am facut nici o poza...le-a vazut toata lumea, le-au placut si gata...
eu nu stiu sa va spun ce ,nume' are broderia care am facut-o....arata ca un lant....daca lasam inelele mai largi se vedea bine ,lantul', daca le fac mai stranse (asa cum am si facut) nu prea se vede lantul, se vede asa mai plin....
sper ca ati inteles ceva


A_driana , de minunea mea David-Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

Pai chiar asa mi se pare ca se numeste "lantisor"; este punctul de baza in broderie, cu care faci conturul modelului. Peste el poti sa brodezi sau nu cu "drug" (daca tin bine minte cum ii spunea bunica) si care arata cam asa ///// sau drept ||||||| (evident strans lipite intre ele, nu cu spatii).

Mergi la inceput