Ghiocei de Martie-Aprilie***297***

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Denisamada, bine ca te-ai gandit sa te bagi in seama!

Monnvas, deduc ca plecati toti trei. Ai gasit cazare convenabila?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

MADAAA! Chiar voiam sa te strig la catalog!

Multumesc, tufete. O sa iau piticul la pasapoarte.

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way
cioburi de viata in 3
SILUAN are dreptul la viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Ah, da, MONNVAS, pasaportul valabil 3 ani pt pitic mi se pare ca e musai biometric, si la ala trebuie sa fie prezent, ca e si cu amprente (daca nu ma insel). Parca ala temporar poate sa fie si tip "clasic".

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Citat:
citat din mesajul lui simplyana_m

Ah, da, MONNVAS, pasaportul valabil 3 ani pt pitic mi se pare ca e musai biometric, si la ala trebuie sa fie prezent, ca e si cu amprente (daca nu ma insel). Parca ala temporar poate sa fie si tip "clasic".

http://www.lucamic.blogspot.com/


Aha, am inteles. Multumesc.

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way
cioburi de viata in 3
SILUAN are dreptul la viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Tufete, io va zic gudbai pe ziua de azi. Daca nu adorm iar langa pitic, ne citim diseara; cum sansele sunt mari sa adorm langa dansul, va tzuc de pe acum

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way
cioburi de viata in 3
SILUAN are dreptul la viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Poze din primele doua zile la gradi.
http://picasaweb.google.com/Ioana.sima/181901PrimaSiADouaZiDeGradi?authkey=Gv1sRgCMP78un2tu_aNg#

Mami de minune mica


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Inteleg ca Ana a mers la gradi!!! Felicitari!!!
Si noi suntem fani Ana ( si eu, si Costin, si MAI ALES Adela)!

Eu sunt pentru dat copilul la scoala dupa 7ani...

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

MADA pentru toti trei.

Fetelor, pai odata cu noua lege eu inteleg ca ar trebui sa dam copiii la 6 ani jumate ca sa prinda si grupa aia pregatitoare. Zic bine? Eu de la 3 ani jumate vreau sa o mut fie la o gradinita de stat pe care o am in fata blocului si e f f buna, fie la gradinita franceza unde sunt nepotii (e insa mai complicat, trebuie sa gandim pe termen lung). In acest caz ma gandesc ca va intra tot in grupa mica si va sta cate un an in fiecare grupa, astfel incat la 6 ani jumate va intra la scoala la grupa pregatitoare. Asa e? Oricum, imi e f greu sa gandesc de acum pt atunci, prefer sa traiesc clipa vorba Olgai

Mami de minune mica


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Mai vroiam sa zic cum abordam noi cainii lumii. Daca sunt cunoscuti( adica i-am mai intalnit de 2-3 ori), nu ma bag, las copilul sa socializeze la libera alegere, dupa chef si disponibilitati. Dar daca sunt necunoscuti, maidanezi (in RO, ca aici NU SUNT MAIDANEZI, cum vede cineva un caine fara stapan, suna la politie, aia trimit pe unii care ii ia, ii deparaziteaza, si ii plaseaza spre adoptie doritorilor inscrisi pe liste luuungi, cica poti sa astepti sa-ti vina un caine si 2 ani!) sau nemaidanezi, regula e sa ma las jos langa copil, il cuprind in brate, si incepem sa-l chemam, ademenim. Daca raspunsul e brusc si prea entuziast, il ridic pe Luca in brate, iar il las, ma bucur, ma joc eu cu cainele, pana ii dispare lui orice urma de teama/surpriza, si preia el initiativa. Daca vrea, ca nu-i place pe toti, e selectiv . Cainii nesociabili nu vin cand sunt chemati.

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Wow! Ana e la Gradinita Luca? E pe lista noastra!!!Sa ne povestesti daca va place!

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput