Strumfi si prichindei iulie-august2011(12)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns fecian spune:

As vrea eu sa fac baie in cada..daca as avea. Am numai un dus mic si o chiuveta in toata baia mea...dar e tipic olandeza, asa ca nu are rost sa ma plang. Oricum nu am timp de stat aiurea in cada. Una bucata matz are nevoie intotdeauna de noi cand noi nu suntem langa el..



Felicia, mami de scufundac atomic, Gabriel (23 Mai 2008) si 10+ cu
Nasterea lui Gabriel
_

Simply happy!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roberta84 spune:

Nici eu nu mai fac spalaturi vaginale de cand am realizat ca mai mult rau imi fac decat bine. Un vagin sanatos nu are nevoie de spalaturi datorita propriuli sistem de autocuratare, asa ca spal f bine in exterior si e deajuns. si din pacate nici eu nu ma pot spala in cada , doar dus.

14+

Ajuta-ne Doamne sa nastem prunci sanatosi !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

A fost o mare moda cu spalaturile intra-vaginale la un moment dat, dar se pare ca ultimele cercetari au aratat ca nu sunt sanatoase, pt ca vaginul se curata singur si are o flora interna care trebuie pastrata, pt ca protejeaza de infectii si alte balarii.

Iar in sarcina cu atat mai putin sunt indicate !

Eu nu am facut niciodata si la toti doctorii la care am fost le-am spus si mi-au zis "foarte bine, nici nu trebuie". Ba chiar atunci cand te duci la control este indicat in mod special sa NU faci spalaturi inainte, pt a se putea recolta eventual secretiile respective sau sa le poata evalua doctorul "ochiometric", sa-si dea seama daca e vreo infectie sau nu.

*****************************
www.goblenpartner.webs.com" target="_blank">mai coase cineva goblen ?
www.dealemele.webs.com" target="_blank">cartile copilariei mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns omibaba spune:

Saracile pasarici, tocmai ele sunt in centrul atentiei

Ele sunt comoara noastra de pret si merita toata atentia.
Cat despre spalaturile vaginale nu am practicat asa ceva si nici nu am de gand (decat in caz de recomandare medicala).
In general ma dusalesc si nu stau in vana decat de vreo 2 ori pe an, desi sunt iubitoare de apa. Dar cum unei ratusti nu-i ajunge balta ci doreste iazul asa nici mie nu mi-e suficienta vana, prefer piscina sau marea.
Iar cand sunt in vana prefer sa ma incretesc bine in apa calda spre fierbinte, ca altfel n-are farmec. Acum pofta in cui ca bebe e prioritar.

13 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

:))

Sunt total impotriva spalaturilor intravaginale. Sunt de acord cu ele doar cate este vb despre o infectie, care trebuie tratata, e bine sa cureti vaginul si apoi sa aplici ovul sau ce alt tratament faci.
dar de rutina nu. iti strici toata flora vaginala.

eu sunt innebunita insa dupa bai. cat mai sofisticate. cu uleiuri de baie, cu spuma, cu lumanarele, cu sare. am adevarat fetish cu baia asta.
mi s-au interzis baile fierbinti, dupa sangerarea aia, dar eu am tot facut baie, mai rece e drept, dar tot baie, nu suport dushul iarna, parca mi-e frig mereu.


eu stau cate o ora in baie, fac tot felul de gomaje, stau cu creme pe fata, pe corp, apoi ma dau cu nu stiu ce uleiuri, apoi nu stiu ce masca de par, intre timp mai beau o cafea, mai citesc o carte, stand in cada:))) am exasperat pe toata lumea, dar acum s-au invatat cu mine si asta e.:))
sotul cand intru in baie, stie ca are o ora sa se relaxeze, baga capul pe usa, ma intreaba dc doresc o cafea sau un suc si ma lasa in ale mele.:)


_

Babyblue va pupa pe toti!!
9+
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....
2 IAD nereusite (prima cu Dr. Marinescu, a doua cu Dr. Albu Dragos 2009-2010), 1 FIV neureusit, sept 2010- Dr. Albu Dragos, AMH=0,4, ovarectomie stanga, sotul cu oligoastenospermie moderata, in decembrie 2010 neasteptat, test de sarcina pozitiv. Sarcina obtinuta natural.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

intrebare pentru burticile mai avansate: voi ati facut dublu test si eco pr translucenta nucala? si dc da, cand se fac astea? in ce saptamana.
sau mai bine zis: ce teste ati mai facut voi?

_

Babyblue va pupa pe toti!!
9+
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....
2 IAD nereusite (prima cu Dr. Marinescu, a doua cu Dr. Albu Dragos 2009-2010), 1 FIV neureusit, sept 2010- Dr. Albu Dragos, AMH=0,4, ovarectomie stanga, sotul cu oligoastenospermie moderata, in decembrie 2010 neasteptat, test de sarcina pozitiv. Sarcina obtinuta natural.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

mai fetelor,eu zic sa va bucurati de momentele astea de liniste si relaxare cat puteti acum ca dupa ce vine bb ciu-ciu. Eu nu am mai facut baie de 2 ani...doar dus
corry,bine ai venit


pup fetele

Mama de Ana si 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corry_28 spune:

Baile fierbinti si statul in cada, nu prea sunt recomandate in sarcina.Temperaturile mari, cresc tensiunea arteriala si dilata colul uterin, ceea ce ar putea duce la avort spontan.
V-am spus ca am facut FIV, iar in momentul in care mi-au transferat embrionii, mi s-a spus sa evit baile fierbinti si statul in cada.
Off, eu mi-am luat un scaunel pe care il pun in cada.

9+cu si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gheveronica spune:

buna fetelor
babyblue eu am facut bitest la 12sapt si 4zile ..am inteles ca se face max sapt 13...analizele au iesit bine dar pt ca am 37 de ani o sa fac si amniocenteza..am programare pe 27ian..

(mutatia 677 stare heterozigota 1sarcina naturala pierduta 7sapt 3IA nereusite.)fiv1 2010 promed system reusit
sapt 16+ cu
multumesc doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui babyblue

intrebare pentru burticile mai avansate: voi ati facut dublu test si eco pr translucenta nucala? si dc da, cand se fac astea? in ce saptamana.
sau mai bine zis: ce teste ati mai facut voi?

_

Babyblue va pupa pe toti!!
9+
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....
2 IAD nereusite (prima cu Dr. Marinescu, a doua cu Dr. Albu Dragos 2009-2010), 1 FIV neureusit, sept 2010- Dr. Albu Dragos, AMH=0,4, ovarectomie stanga, sotul cu oligoastenospermie moderata, in decembrie 2010 neasteptat, test de sarcina pozitiv. Sarcina obtinuta natural.







eu stiu ca dublu testul se face intre 12 -14 saptamani, eu l-am facut la 12 sapt si 5 zile. si eco, dar nu stiu de care :(, eu zic ca e morfologica de la 12 sapt ... nu stiu daca vb de acelasi lucru.
alte teste nu am mai facut, anticorpii ca asta e cu rh negativ si cam atat. vreau sa mai fac o hemoleucograma saptamanile astea ... candva.

eu nu pot fara baie si am facut cat am fost insarcinata cu dani si acum la fel. nu pot atfel. :) si le fac destul de calde si luuungi, drept e ca cand ies ma cam ia cu ameteli :). profit acum ca dani e mare si ma intelege, ca vreo 2 ani am tinut-o cu dusuri sau bai noatea tarziu dupa ce dormea el si se terminau treburile :).

Laura lui Daniel - 14.11.2006 si 16+
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi


Copilul iti ia tot ce ai avut, dar iti da ce n-ai avut niciodata.

Mergi la inceput