sa ne numaram binecuvantarile (cap.8)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Munca-n casa m-a asteptat mereu, e cea mai fidela de pe Terra
Deci pt ce sa ma agit ?
Noi ne agitam cand vin fetele, in juma` de ora e luna si bec
Giulia e o figura, cand ma apuca smotru ma intreaba imediat: cine vine ?
Si`apoi nu trebuie sa mancam de pe jos, cand avem tavi, mese
Si cine smotruieste prea mult inseamna ca are prea mult timp liber
Astea-s din categoria: pozitivism 100%

Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"


*** Concursul KloraneBaby *** www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic bebe - klorane baby&page=6" target="_blank">mam.jpg ***

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

lasa-le dracului, ca tot nu zice nimeni mersi ca ai spalat pe jos in loc sa faci ceva mai placut.
Daria mama, ce stoc de haine ii faci fetei???
de shocuri nu mai zic nimic, in juma'de an aia mica s-a lungit cu 9 cm... ai vazut-o si tu, cat e de mare... de ala mare nici nu mai zic, macar el nu creste asa de brusc

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

cum eu sunt fan sh, am sursele proprii si pretisoase de pe net, aca doua fete super super tari, o mamica din SM si una de aici din Episcopia si ele aduc marfa din HU si eu comand online ce ne pica cu tronc. Luai de 80 lei de exemplu: 3 tricouri ca noi HSM , o bluza tricotata ce merge la colanti si o rochie de ocazie toata strassuri
Eu ii cumpar mereu in avans, pt ca creste ca din apa si cum bugetul este ca nisipu` miscator mai bine toate din timp

Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"


*** Concursul KloraneBaby *** www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic bebe - klorane baby&page=6" target="_blank">mam.jpg ***

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anuscha2009 spune:

asta cu ,,munca n casa ma asteapta'' e tare de tot. O sa mi-o spun ca citat de referinta cand ma simt vinovata ca nu spal vasele la timp si cand ma asteapta maldarele de rufe ,,sa ma astepte nu stau in ploaie''! O iau ca pe o alta binecuvantare care am primit o azi. Hm si eu care ma trezisem deprimata azi!
Cu inoitul garderobei la fii mea, e o alta frustrare si vba lu GABI,creste fata asta..........si si-a ales din pacate si o perioada dificila - sa se opreasca si ea din crescut pana trece criza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anuscha2009 spune:

aoleu imi pare rau ca am zis sa se opreasca din crescut, doamne ce mai de pomina sunt si eu. Cresti mama cat vrei tu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

offf, hainele astea, si marele chin sa gasesti pantaloni pt copii slabi cu picioare lungi... numa'noi s-avem grija sa nu ne ingrasam, macar hainele noastre sa le putem purta mult si bine

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Ana,
ai scris foarte bine ceva: si eu tind sa investesc totul ca Giulia sa nu carecumva sa nu fie in rand cu lumea, ba sper sa fie mai bine
Nu stiu daca e bine sau rau, ar nu vreau ca vreodata sa se spuna ca nu are/nu poate pt ca deh, o creste doar mama`sa, ar pica cerul pe mine si asta nu mi-as ierta.
Cred ca de asta sufar de exces de zel

Si hai sa strigam catalogu` macar sumar ... Happy, Qamar, Morgano, A_Iulia, Casandra ...

Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anuscha2009 spune:

da si fii mea e la fel, cad toti pantalonii de pe ea, chiar si aia cu elastice, o inchid la ultimul nasture si tot cad, e oslabanoaga. Sa nu ne ingrasam? E m-am ingrasat deja muuultee kg si in prima fazade suparare am inceput sa mi dau din haine, acum nu mai dau, le modific. O alta fustrare de a mea, ca m-am plictisit de hainele care le mai am inca si nu-mi permit sa-mi iau cate ceva. Si cand zic ca imi iau, ba ma strange, ba ma roade si pana la urma tot fetei ii cumpar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happy_in_TO spune:

Anuscha, este normal sa te simti stresata pentru ca toate porblemele sint pe umerii tai iar TU esti o singura persoana! Cu doua miini, nu o suta... asa ca te rog, fa ce poti, cind poti!
Ia problemele si lucrurile pe care trebuie sa le faci, una cite una, cea mai importanta prima, apoi cealalta problema, si cealalta.... Dar in timp ce rezolvi o problema, nu te gindi la celelalte. O sa le vina rindul si lor, la timpul lor.
Daca intri in panica, te stresezi degeaba, te imbolnavesti si nu mai re cine sa le rezolve... simplu! :))

Gindeste-te mereu ca faci tot ce este mai bine pentru tine, pentru mama ta si pentru fetita ta. Faci ce iti sta in putinta... si asta este indeajuns. Odata ce incepi sa gindesti asa, te vei simti mindra de tine si de eforturile tale si nu ti se vor mai parea in zadar, in lupta asta pe care o ducem in fiecare zi...

Ca sa iesi afara nu iti trebuie bani mereu. Iesi la derdelus si da-te cu sania. La patinoar iar este o idee buna, plus ca faci miscare. O cafea la o pritena acasa nu costa nimic. Faci ceva dulce si duci sa mincati impreuna. Sau inviti o prietena la tine... La biblioteca nu costa nimic si este o activitate frumoasa.

Nu uita de tine. Fa ceva placut pentru tine in fiecare zi. Da-te cu ruj, zimbeste, ia-ti o floare din cind in cind, fa o baie cu clabuci, da-te cu crema peste tot dupa baie (ia din stres, atingerea, chiar si numai a ta este benefica imunitatii!)...

toata gasca! Sa aveti o zi minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Prezenta

Mami, Ana si Iris

http://fishing4ever.blogspot.com

Mergi la inceput