sa ne numaram binecuvantarile (cap.8)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

N-ar fi rau sa aiba un frate, ca exemplarul e reusit de-a dreptul
Zic asta dupa o seara prelungita la beri

Mami, Ana si Iris

fishing4ever.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anuscha2009 spune:

Herra stii cum e - niciodata sa nu spui niciodata - nu vezi cum a gasit-o roker-istul pe Morgano? Fac pariu ca acum 2 luni nici nu se gandea ca o sa faca o seara prelungita cu beri.

Aseara eu am iesit cu fii-mea la mall si am lasat-o la un loc de joaca. Plimbat singura prin magazine, probat rochii care nu-mi veneau=depresie.

Dupa care m-am gandit la faptul ca acum sunt libera ca pot sa ma plimb cat vreau sa ma uit unde vreau si mi a trecut depresia.

M-apuca alta cand ma gandesc ca mai am un pic si se face luni si tre sa ma duc la munci - bine ca e copila in vacanta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Anusca.... nici acum 1 sapt nu ma gandeam.... ca doar nu exista inca prin peisaj. Dar cum a zis el: vazut, placut.... sa vedem ce o iesi.

Si nu vorbiti de kg, ca nush ce naiba a dta in mine o foame de prostii ceva incredibil... si asa sunt peste limita mea admisibila

Mami, Ana si Iris

fishing4ever.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Anna, probeaza si tu rochii mai mari ca asa fac eu de obicei...
Noi suntem in vacanta, pe copii le-a apucat piscina, le-am trimis la doctor de dimineata dupa adeverinte, daca vor abonament, sa se lupte. In 10 minute aveau adeverintele in mana- altadata eu stateam cate 1-2 ore dupa o adeverinta noah asta e, incepatorii au noroc...

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anuscha2009 spune:

Fain Gabi cu inotul iarna si eu imi doresc. Dar aici abonamentul la o piscina privata costa peste 600 de lei pe luna si eu nu prea imi permit deocamdata.

aSA e Gabi daca probez lucruri mai amri am simt mai bine.....dar stau pe mine tot ca dracu

Eu nu stiu ce activitati de vacanta sa fac cu pitica. M am gandit ca in fiecare zi sa faca cate o lectie ca sa nu uite.

Tot am fost putin dezamagita de doamna asta invatatoare, mi a demonstrat pana la coada ca nu prea imi cunoaste fata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yasmine spune:

Citat:
citat din mesajul lui Yasmine

Azi am pus-o de o iesire in familie, am mers la aquadrom, cu multe bazine, trambuline si topogane, si am luat-o si pe Mara, bineinteles si omu din dotare, ca singura cu 3 copii nu ma prind, poate mai incolo cind va merge in picioare Mara. A fost super, pana si Mara dupa maraieli incipiente s-a balacit, a fost supercuminte si a dormit dupa 2 ore. Acum suntem cu totii molesiti dar ne-a prins bine.
Va imbratisam.




Mama ei de piscina, rezultatul e ca Mara e mucoasa, tuseste, ma tine noaptea treaza, alta data ma mai gandesc daca merg cu Mara la piscina pana nu sunt afara 30°C.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Eu azi sunt happy tare, chiar daca e luni
Am mai mers cu o tura de hainute la copilasii saraci, am terminat restu` de coletarii la birou sa nu pierd vremea acasa si de maine am 3 zile concediu, yuhuuu
Astept maine verdictul de la doc, io, pediatra si fetele de iulie-august zicem ca am astm deci mai rau sa nu fie
Abia astept sa lenevim cu Giulik 3 zile
Weekendul a trecut prea rapid

La Bors / Oradea e un ger ...


Sanatate Marei

Anushca, detaliaza despre invatatoare .

Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Citat:
citat din mesajul lui anuscha2009

Fain Gabi cu inotul iarna si eu imi doresc. Dar aici abonamentul la o piscina privata costa peste 600 de lei pe luna si eu nu prea imi permit deocamdata.

aSA e Gabi daca probez lucruri mai amri am simt mai bine.....dar stau pe mine tot ca dracu

Eu nu stiu ce activitati de vacanta sa fac cu pitica. M am gandit ca in fiecare zi sa faca cate o lectie ca sa nu uite.

Tot am fost putin dezamagita de doamna asta invatatoare, mi a demonstrat pana la coada ca nu prea imi cunoaste fata.

ANNA


a noastra-i de oras:) (adica piscina). Am mai gasit una privata, cu abonament de 8 sedinte la 60 de lei, bazinul e mic, dar pt noi ar fi de ajuns, insa e fara antrenor. Am zis sa mearga macar 1-2 luni cu antrenor cu tot, sa invete mai bine, dupa aceea ramanem la piscina asta mica, mi se pare mult mai ok, si e mai aproape.

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anuscha2009 spune:

GABI NU TI E FRICA CA RACESC?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

nu.
Mi-a fost de fapt un pic ieri, ca n-aveau uscatoare de par dar azi mergem cu uscator cu tot. Pe fiimea n-o mai duc in graba, cu ea voi cauta alta locatie. Pentru ea nu ar fi ok stilul asta, antrenamente de 3-4 ori pe saptamana, si asa vine rupta de la scoala. Prefer ceva in weekend, unde merg si eu cu ea.

Anna: lectii sa faci asa la mod de joaca, de ex. scrabble sau monopoly, unde exerseaza ori cititul, ori socotitul. Daca doamna nu i-a dat teme pt vacanta, nu o chinui:)

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput