Zmeurici de iulie-august 2009 (10)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Buna dimineata! Vin si eu la o cafeluta, dar asa pe fuga.
Elena, felicitari pt kg!!!!! Stiu ce inseamna sa dai jos si ma bucur pt tine. Eu am lasat-o balta, dar azi o iau de la capat. Mai am o saptamana si 2 kg de dat jos. Sper sa reusesc sau sa ma apropiu cat mai mult de cele 55 kg. Cu ziua de fructe si cea de lactate dau 1,5 kg jos. Si sunt si zilele mele preferate. Sa vad daca merge si de data asta.

Nu am apucat inca sa intru pe contul comun, dar cum am un pic timp cum ma duc sa va admir puiutii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andra_80 spune:

Tocmai ce am sters mesajul ce-l scrisesem.
Neatza,
Dau si eu un espresso tare cu lapte
Eu nu am dormit toata noaptea asa ca sunt zombi. Inainte sa merg la nani am auzit un fosnet si cand ma uit, un soricel ... uof pe unde o fi intrat. Asa ca toata noaptea am avut cosmaruri. Dimineatza l-a prins sotul si l-a dus la ghena. M-a mai trezit si Daria la 6 si nu a vrut sa mai adoarma decat la noi in pat.
Aseara am fost la o petrecere cu copilasi si mandra mea m-a surprins placut, a papat o juma de pulpita plus piure de cartofi (cartoful nu mi l-a vrut niciodata sub nici o forma gatit iar carne nu mai vroia de o luna si ceva, iar ea era carnivora). Mda, deci trebuie dusa sa pape unde sunt multi copii.
Am bagat un sufle de brocolli la cuptor si o astept sa se trezeasca. Nu stiu ce sa-i dau acum sa pape. Cred ca ou ochi sau sandwich la sandwich maker, astea ii plac.
Hopa ... gata, s-a trezit.
Va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

soricel?!
si noi am gonit we trecut unul din masina, isi facuse cuib in captuseala capotei. L-am descoperit din cauza unor samburi de caise, ii carese de sub pomi si au cazut pe motor. Cand a vrut sa puna lichid de parbriz sotul meu a vz samburii, dubios la vremea asta samburi uscati...speram sa nu revina la cuib! Apoi stateam si ma gandeam cum l-am plimabt eu la scoala zilnic, cred ca se obisnuise cu zdruncinatura

Zmeurica mea a plans noaptea trecuta, ma gandesc la canini. Voi aveti deja canini?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inutsa spune:

Neata!
Stiu ca remediile homeopate au apa si zahar, dar nu numai; parca aveau si cev extracte naturale, sau nu am citit eu bine prospectul oscillo? Oricum ar fi, eu cred ca ajuta , si pe mama au ajutat-o, pe mine, la Bia efectul a fost zero, dar pt ca la ea orice raceala se transforma in pneumo din cauza astmului, asta e alta mancare de peste.

adriana 3 ore munca la tort? Migalos, nu gluma!
La noi e suspiciune de alergie la un anume virus care provoaca raceli in mod normal, dar ea reactioneaza f agresiv, nu respira bine , face pneumonie. Eu inca visez sa faca crize mai "usoare" sa o pot trata acasa, nu in spital. Mai avem pana atunci. Citisem si eu pe undeva ca si lactatele ar fi o problema, dr mi-a zis ca bebeii care consuma lapte de vaca in primul an dezvolta des astm; eu i-am dat tzitzi iar lapte praf doar din cerealele din comert

Mami de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inutsa spune:

Ce spuneti de asta?

Mami de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

La noi a avut ieri succes orez cu vita.
Marti, la zi de nastere, am mancat paste cu broccoli o delicatese. Ori le era foame, ori chiar le-a placut, dar si fetitele bagau cu pumnul in gurita. Sigur le fac si eu doar sa gasesc reteta. Astazi am vita cu sos vanatoresc si mai trebuie sa fac garnitura. Poate paste ca asta merge. Mai am in plan pt maine cartofi taiati mai mare, fierti in apa, si apoi la tava in cuptor cu unt ca sa prinda un pic culoare.
Voi ce mai aveti in meniu?
A, am primit niste pachetele de nesquik si tipa care mi le-a dat a zis ca pot deja sa le fac fetitelor. Mie mi se pare mult prea repede sa bea nesquik, dar eu oricum sunt mai crizata cu alimentele si poate exagerez. Voi ce stiti?
Am o veste buna : Laura are 9 kg. Slabanoaga tufei a atins 9 kg si sunt asa de bucuroasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andra_80 spune:

Felicitari Inutsa!!!! Sa fie intr-un ceas bun!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Bravo!Bravo!Bravo!Super!Super!Super!!!! Feliiicitaaaari!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Inutsaaaa, felicitari!!

nu degeaba ai schimbat semnatura!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inutsa spune:

Multumesc pt felicitari! A fost o surpriza pt noi, sotul zice ca vine fratiorul, eu ii zic ca e surioara, ca ma simt la fel de nasol ca in sarcina cu Bia, iese cu scantei, fiecare trage la turta lui. Sanatos sa fie ca, vb sotului, poate avem gemeni, ha-ha-ha.
Cred ca am 2, maxim 3sapt de gestatie, dupa CM de abia peste 2 zile implinim luna, suntem mici-mici . Cu eco mai astept ca e prea mic samburelul, peste vreo 2 sapt cred ca merg.

moni felicitari pt kg Laurei! Zi-mi si mie cum mai faci carnea de vita pls

crixia da, am facut loc pt noul bb in semnatura

Mami de

Mergi la inceput