Zmeurici de iulie-august 2009 (10)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Alus bine ai venit la noi. Te-am trecut pe prima pagina

elena fericita de pitici pretiosi Ana Maria & Matei Stefan - 18 iulie 2009

Piticii mei iubiti




Infertilitatea este o boala. A avea un copil nu trebuie sa fie un lux

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns theea spune:



Uliasi sarcina usoara si bebe sanatos!!! Cand ne-a anuntat Inutza ca e gravida tot timpul am trait cu senzatia ca tu erai in locul ei si acu cand ai zis ca si tu esti m-a pufnit rasul ,am avut eu un presentiment

Muffinutza e ieftina mana de lucru la voi si aici e cam 10 lire pe ora pt curatenie. Unde in UK ai nunta ?Poate ajungem sa ne vedem si sa se cunoasca si puii nostri

8+ si de Alessia(30.09.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Sunt rupta, franta, lata, moarta de obosealasi e o vreme afaraaaa, ninge turbat, dupa o ploaie naspa de dimi devreme(pe la 6), asa ca e flioscaita rau zapada asezata.
Pupa a fost super incantata de plimbaciala. M-a inebunit cu Rapunzela, isi ia papa cat poate duce in manute si in guritza si o zbugheste in dormitor la R. Sau mai da un raid de control la tzitze, scurt I-am gasit niste pantalonasi faini de casa.
Corina
Adriana, DM e in magazinele Real la noi. Vedeti ca produse organice sunt si pe un raft special al Realului, chiar sub marca lor, aduse direct din Germania. uite aici unde au magazine: http://www.dm-drogeriemarkt.ro/contact.htm
si eu tot asa stiam, ca mierea devine toxica expusa la temp inalte, dar dc ma gandesc de unde stiam, nici sa ma bati nu imi amintesc(chit ca aia zaharisita, dc ma gandesc bine, parca in apa fierbinte se pune sa se lichefieze otzara...)
Am cumparat acuma ciuperci uscate, hribi. Aveti ceva idei, retete sigure? o sa dau un raid si pe net, ca mi-e mila sa le stric.As vrea ceva simplu sa fac din ele, ceva care pur si simplu sa le scoata pe ele in evidenta.
Alina, cum sunteti?
ma duc sa imi termin ce mai e de facut, si dupa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanimi spune:

Uliasi sarcina usoara si bebe sanatos ! ce fain ... o sa fii colega de odisee cu Ines?

Alus frumoase comori! Sa creasca mari si sa te bucuri de ele!

Ma gandeam io cum se distreaza Giova acum si cum nu stie cat o sa aiba de recuperat.

Lucicoo mie imi plac mult sarmalele cu hribi (dar fara carne, cu pasat (nu volkswagen) in loc de orez) sau ciulamaua.

Muffi cum fu in oras aseara?

Io m-am trezit sa pape Iari si cand am vazut cum e afara (adica un peisaj de poveste, copacii grei de zapada, totul alb si ninge in continuare) n-am mai putut adormi .

Un w-end de vis

PS Giova treci acasa ca daca mai stai mult gasesti jumate tufa . Doamne ajuta la cati mai multi fratiori si surioare de zmeurici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muffinuta spune:

Neata fetelor

Tanimi fu super tre sa mai repet figura inainte ieseam saptamanal,mancare buna,am avut duck l'orange si kinglip steamed deliciu,bautura fina,nu mai zic cate ochiade am cules ca deh asa-i aici si compania excelenta ..trebuie sa am si eu o viata..Makka Pakka la ora cand am venit se uiat la telenovele africane se trezise cu vreo 10 minute inainte de a veni..pe la 11 si..asa ca i-am plasat laptele si am crezut ca pica la datorie,..da pe la 2,30..varza sunt..lol..acu' demoleaza casa de pe la 7

Bely hai sa raspund asa sa intelegi mai bine cum a fost la noi.Nikolai pana la un an!!nici macar crawling(mers de-a busilea)nimic nu a putut face,orice tuse mica,sughit sau tentativa de tarat provoca vomatul..asa ca s-a prins si el si evita..nu eram stresata cum scriam vreme are sa mearga toata viata ce graba??in acelasi timp era sanatos are oasele puternice ca betonu' cu toate problemele avute si acum are un pieptut si muschi..normal zic eu dc ii cumpar haine pt 3 ani..pe la 10 luni am inceput a folosi premergatorul am primit pe gratis unul solid simplu fara jucarii si l-am pus acolo..vomat din nou..dar ii placea ca il ducea oriunde vroia.alti bb mergeau deja ..ne jucam de-a patinatul ca am sufrageria mare si adora clipele alea..apoi a intrat in bucatarie deh mama mare chef..si asta a fost l-am vazut pe zi ce trece mai sigur pe el ..primii pasi singur au fost la 15luni..apoi s-a mai lovit a pierdut increderea si pauza,nimic,nu mai vroia sa mearga deloc..l-am lasat in voia lui..dar ma cam saturasem sa il car in brate era greut..el tragea practic premergatorul ala dupa el se mai odihnea in el ca de folosit la mers nu-l folosea,mergea singur..asa ca am luat jucaria lui preferata bunny-ul fetisul si l-am ademenit un pas doi m-am indepartat si a mers aproape de-a lungul sufrageriei..din ziua aia acu vreo 3 sapt nu merge,alearga ca bezmeticu' parca vrea sa recupereze..permergatoru' a ajutat mult!si no stres

o zi faina sa aveti






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

noce uite ce am gasit www.sanatateatv.ro/sfaturi/alimentatie/inlocuitori-zahar/" target="_blank">http://www.sanatateatv.ro/sfaturi/alimentatie/inlocuitori-zahar/, daca dai o cautare pe net gasesti o gramada de site-uri
oare cu siropul de artar o fi ok?

printzesuca mea s-a trezit acum 2 minute
bine s-a trezit la 7 a baut 100 ml lapte si a adormit laga ta-su pana acum , dar aseara la 11.30 s-a culcat dupa spectacolul de rigioare
ma apuc de citit cat isi bea lapticul

_
Adriana mamica de Cezarica Georgian (23 aprilie 2005)
si Anastasia Ioana (7 iulie 2009)



"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte." Michael Levine
"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanimi spune:

Coridana de ce ai sters mesajul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

muffi sa-ti fie de bine iesirea, si eu aveam o gasac de mamici dupa ce l-am nascut pe cezar si ieseam din cand in cand si tare bine ne simteam

lucia eu as face ciulama cu mamaliguta ce pofta am dar m-am bagat la rina si azi sunt la amidonuri asa ca o sa-mi fac niste cartofi la cuptor taiati asa ca pt prajit dar mai mari apoi trag si un mujdei peste ei si gata pranzul
si la noi ninge viscolit e tare nasol , as fi vrut sa ninga ca-n povesti sa iesim afara sa ne jucam din pacate o sa stam si azi in casa

noce o sa caut si eu laptele asat vegetal poate ne plece , cat despre soia mai caut informatii

_
Adriana mamica de Cezarica Georgian (23 aprilie 2005)
si Anastasia Ioana (7 iulie 2009)



"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte." Michael Levine
"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Neata!
sunt chiauna si m-o trezit pitica inainte de 9 si nu zic la cate am ajuns sa Vad ca acum ii este somn. Tre sa schimb lenjeriu la pat, sper sa apuc, sa-i dau inainte cu spalatul.
Tanimi, Adriana, cam asta am gasit si eu pe net. Ciumama(ciu-uaua) sa fie! oare cat tre sa le rehidratez? (le-am luat ca mi-o fo pohta si i-am promis lu al meu ca o sa-i fac papa cu ciumperci adevarate, de padure, nu ciampioane si pletoase si acum? valeleleu, in ce m-am varat singura si nesilita de nimeni! )


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

PS: de ce n-ati zis domle' ca scrie pe punga catsi cum tre rehidratate?

Mergi la inceput