Zmeurici de iulie-august 2009 (10)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns muffinuta spune:

Bely Nikolai merge alearga!!! adica de numai 2 sapt!!!nu m-am stresat deloc,asta era ultima mea grija sa fiu sincera are vreme sa alerge toata viata,acum nu il pot stapani..are acum 17 luni deci nu te ingrijora nu cred ca e o problema.el arata de 2 ani si il caram in spate sau brate peste tot,dar nimeni nu comenta aici lumea e altfel cred.ii cumpar haine pt 3 ani,seamana inalt pe tatal meu.in grupa lui era singurul care nu mergea dar si cu 4 luni mai tanar (dar un cap mai inalt)asa ca..relax sa vezi cum isi da drumul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sara_amira09 spune:

Salut gagici.Da mult ati mai scris...bravo imi place!Eu nu prea am timp de maimutica Sara.
Va ca vorbiti de tari straine.Asa as pleca si eu dar unde?Muffi, Bely ne primiti?SA mi se pare asa de interesanta iar in ceea ce ii priveste pe negrii intotdeauna mi-au placut dar barbatiiau asa ceva placut nush ...Bely si eu cred ca m-as descurca cu limba la cate telenovele am vazut!
Uliiasi, Inutsa-felicitari!Sarcina usoara si la termen!
Pooh-ai idee cand se anunta castigatorii la concurs!Oricum voi ar trebui sa fiti pe locu unu, e super tare poza!
Muffi- distractie placuta!Ma bucur ca intri mai des pe la noi uite asa s-a mai animat si situatia pe aici.
Lucica-Si mie mi-ar placea sa iau o femeie, mereu zic ca iau pe cineva sa imi faca treaba mai nasola, frecat faiana, gresie, mobila pe sus dar am acelasi pitic cu ...intimitatea.As vrea sa scap de el ca daca incep munca nu mai am timp deloc.
Se simte lipsa lu' Giova da...las ca vine ea...si ne ia asa pe rand
Fug sa imi iau balsam de par ca am un par si sotu nu stie de care sa ia.Revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Sara_Amira,habar nu am,am si uitat de 2 zile de concursFug sa vad daca nu sunt noutati la subiectul respectiv.....Multumim pt. aprecieri,poza e facuta de cineva care se si pricepe(eu sunt paralela cu foto).Si poza cu Sara e minunata...e asa de pufoasa si delicata....Flosideea,poze cu voi?Pooh,mami de Timea(15.06.05) si Balázs(09.07.09)www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic%20bebe%20-%20klorane%20baby&page=8" target="_blank"> VOTATI po.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

am reusit sa recuperez cu cititul, ati scris nu gluma

noce tu ai zis ca-i dai lui Filip lapte vegetal, de care si de unde-l cumperi? daca poti sa-mi spui si firma sau ce scrie pe cutie , imi aduc aminte ca ziceai si ceva de soia? ai incredere ca nu e modificata genetic? asta vara imi faceam si eu soia , boabe , le feirbeam si le pasam cu masline era delicios dar parca nu mai am incredere , mie imi place mult si tofu dar nici din aia nu mai cumpar de frica sa nu fie cu soia modificata genetic


Uliasi sarcina usoara bebe sanatos si mancacios

eu sunt rupta de oboseal a, am fost in cora sa mai luam una alta si ma dor picioarele parca am mers la maraton, dorm pe mine si parca vad ca iar stau cu printesa pana la 12 noaptea


_
Adriana mamica de Cezarica Georgian (23 aprilie 2005)
si Anastasia Ioana (7 iulie 2009)



"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte." Michael Levine
"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alus spune:

Am si eu o interbare la voi, cum pot sa-mi trec si eu copii pe lista? V-as fi recunoscatoare pentru ajutor.

http://www.youtube.com/watch?gl=PL&v=biFZ_9lNu2k


http://pl.fotoalbum.eu/Julia1901

Alus + Julia + Mateusz (Matei)
http://www.rumunski.waw.pl

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64324" target="_blank">Cum sau nascut Sylwia si Julia
Cum sa nascut Mateusz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corinna1982 spune:

Uliiasi Felicitari! Sarcina usoara si bebe sanatos! Sigur ca mai e loc de sarcini usoare!

Mai dar se fac copii, nu gluma. Foarte bine, foarte bine si eu as mai face unul daca as pleca departe de aici. Ma tot chinui sa dorm seara, ma gandesc ce fac cu Maria cand incep serviciul. La noi cresele sunt putine si super aglomerate, 40 copii/2ingrijitoare, ceea ce e foarte mult. Bona nu vreau. Ar mai fi varianta cu mama, dar cu conditia sa doarma toata noaptea pana atunci. Eu mai sper sa mi-o primeasca la gradi chiar daca nu are 3 ani, am inteles ca daca a scapat de pampers, vorbeste si stie ce vrea o primeste, mai ramane sa gasesc pila, ca la noi inscrierile se fac inainte sa concepi copilul.

Flosideea, multumesc !

Alus bine ai venit! De lista se ocupa Giova, care e la shopping around.

Lucialu, si eu as sta asa cu matura, dar e mai greu cand cobor scarile

Am cam citit pe diagonala ultimul capitol ca aveti spor la scris nu gluma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Alus, ti-am scris ca nu stim parola, numa Blanca sau Giova s-au ocupat de capitole noi si implicit de listuta. Cand apare una dintre ele sau e vreo alta mama care stie parola, sigur veti fi trecuti in listuta.
Uliasii,FELICITARI!!!Sarcina usoara( ) si bb sanatos!
la noi ninge viscolit, toata ziua a fost asa. fug, ca tre sa shoppingarim


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bely spune:

alus tu nu poti trece copii in lista doar giova sau blanca din cate stiu eu.. giova e plecata dar se intoarce curand si va trece in listuta!
muffi deci si leutul a inceput de putin timp sa mearga singur?, sincer portughezii nu prea ma intreaba si toti imi spun ca are timp.. dar romanii frate, toti imi spun cum copii lor au inceput o sapt. inainte sa faca anul sau o sapt. dupa ce a facut anul, o romanca nu mi-a zis lasa fata ca a are timp, sau sa-mi spuna stiu si eu pe cineva sau am in fam. pe cineva care a mers mai tarziu, nada,nada, nici o vorba de incurajare.. nah no problem, il am pe ginerica tot lenes si parca m-am mai calmat, adica vad ca mai sunt bebici care incep mai tarziu mersul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

noce acum am intrat pe blogul tau si am vazut reteta de biscuiti, maien ii fac si eu ca a mea e tare amatoare de biscuiti si mi se rupe sufletul cand ii dau porcariile din comertam facut eu unii din seminte cu tot felul de chestii santoase dar n-au avut asa succes, poate astia ai tai au , am vazut ca ai folosit miere , am citit pe net nu mai stiu pe unde ca cica mierea incalzita e toxica, ai auzit asa ceva?
inca ceva ...magazinele astea DM unde le gasesc?



_
Adriana mamica de Cezarica Georgian (23 aprilie 2005)
si Anastasia Ioana (7 iulie 2009)



"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte." Michael Levine
"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noce spune:

ULIIASI, FELICITARIIIIII!
BRAVO, MAMI!
Atata ai fost nehotarata daca mai vrei unul acum sau nu pana te-a hotarat el pe tine! Sa vina sanatos (sanatoasa), iar tu sa ai sarcina usoara!
Ma inflacarez toata cand aud de cate un bebe-surior de zmeurica

Adriana, n-am auzit treaba cu mierea, ar trebui sa mai caut.
Lapte vegetal iau fie de la dm (de orez, ovaz sau soia, toate bio, cu calciu sau simple), fie de la auchan, de soia bio, facut chiar de auchan. Iar acum am dat de o discutie aici pe dc si am vazut ca exista lapte praf de soia facut de humana.
Cat priveste soia de la noi, din cate stiu inca nu s-au dat avizele sa fie cultivata modificata genetic, era acum un protest, cereau agricultorii pentru anul asta, dar nu stiu daca s-a aprobat.
Exista si masina de facut lapte de soia, are cumnata mea si o foloseste zilnic. Mi-as lua si eu daca as sti sigur ca raman in tara.

Happy-mami de Filip, 1 august 2009

Mergi la inceput