Zmeurici de iulie-august 2009 (10)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns noce spune:

Eu zic da la orice intalnire de mamici si copii, daca mai vrea cineva poate ne intalnim intr-un parc ceva. Ar fi frumos sa strangem macar 3-4 toddleri la un loc!

Happy-mami de Filip, 1 august 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Mai fetelor, eu iarasi am chef sambata. Nu ma am chef de viata sociala, vreau liniste si odihna. Asta in alta lume. Dar partea buna e ca ma duc sambata la coafor si ma si vopsesc.

E misto faza cu intalnirea cu copii de aceasi varsta. Eu am prietene cu copii cu varsta intre 4 luni si 3 ani. Sa creasca cei mici mari ca sa putem pune de intalniri si cu ei. Noi stam la bloc si din cauza spatiului care ne limiteaza la un nr de persoane intalnirile sunt doar intre 2 familii, maxim 3 si e nebunieeeee.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muffinuta spune:

Buna dimineata fetelor

hop si noi la apel..
Moniland e absolut fantastic sa intri intr-un grup care regulat asta e important,nu sporadic se intalnesc.Am observat la Makka Pakka el care nici vorba de socializare(e normal la varsta de 14-15 luni cred am vazut ca si ceilalti todleri interes 0 )acum ca au mai crescut au inceput sa fie interesati unul de celalalt.Pt noi rutina asta fie ea si de o data pa sapt la preschool apoi intalnirile cu celelalte mamici sunt aer curat si la propriu si la figurat(pe malul marii in locul ala super sau avem aici picnic parcuri rezervatii naturale zoo,tot felul..e distractie la maximum iaca mai tipa mai se zgarie dar timpul trece noi ma servim some junk food cate o pizza interzisa miam miam aia cu pharma ham si rocket salad sa mori nu alta..si un pahar de vin unele dintre mame pe aici toata lumea trage la maseacica-i social..eu sunt pe orange juice..lol..
Pt mine e important ca suntem in aer liber.e sanatos pupici la gemenute

Noce cum descrii tu tb sa ramaneti pe acolo..mai mult timp macar..noi am fost 2 luni in Ro,Germania,Turcia,Ungaria,ma rog cateva tari am calatorit cu avionul ca banu'rau..in Ro am inchiriat un ap ca nu vroiam mai ales cu problemele de reflux ale lui MP si trezirile nocturne pt hranit sa deranjez pe nimeni nici sa fie parte a cosmarului nostru..asa ca o prietena ft iubita de noi ne-a ajutat si am gasit aproape de Mall un ap cu toate cele..fetelor m-am simtit ca in cusca..pe langa caldurile toride si era aer conditionat,vis a vis de Parcul Botanic zona extra..dar imi lipsea casa mea de aici plaja oceanul..a fost o vacanta de vis 2 luni bune dar aici e acasa.Sper vreuna dintre voi sa ne vizitati candva veti intelege..Cum Clara iubeste orasul ei si indrageste viata ei asa si noi..poate pun ceva poze pe cont ca sa intelegeti.Eu una care nu visam in veci cu afacerile avute si scoala etc situatie buna acolo in Ro acum dupa aproape 5 ani de cand am plecat nu as mai putea trai acolo din pacate.As fi vrut sa vad oamenii mai putin stresati,mai putine taxe si poveri pe umerii celor care se incumeta sa aibe o afacere sau un serviciu sa se mai si bucure de viata.nu am vazut asa ceva pozitiv si zambete relaxate.E adevarat iubirea in famile nu o poti cumpara dar conteaza si stresul in care traim zilnic.cand esti ft tanar nu realizezi,dar mai tarziu..

ma rog fiecare cum are sansa ,curaj si cum crede.
Noi venim in UK in iulie,la o nunta,apoi iar vreo 2 luni program de vara european imi fac rezervari sper luna viitoare si planuri de vacanta..cu Makka Pakka..de abia astept mai bine tac ca intru in depresie mai sunt cateva luni bune pana atunci..

Anemona mama ce manechin esti si Alex un scump,frumosi amandoi!

Imi lipsesc mesajele lui Giova..intitdeauna atenta si detailata eu una sunt incapabilasper sa se bucure din plin pe unde este

am plecat Makka Pakka demoleaza casa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muffinuta spune:

P.S. am uitat sa va spun asa ca sa aveti idee noi suntem 12 mame &todleri in grup..cateodata prea multi dar e super!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

Neatza

da, sint foarte placute intilnirile cu copii/mamici. La odiseea Rebeccai am legat prietenii strinse, am facut intilniri de tot felul, in parc, acasa, in mall, petreceri aniversare, craciunuri. acum s-a terminat, dar in primii ani ne vedeam foarte des, chiar si in sarcina aveam intilniri dese.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

Bely, ce progrese face tiza mea?
ASeara DAniel a fost mai insistent cu incercarile, a facut multe dar cu pasi putini si una mai mare: a venit din hol si a strabatut toata sufrageria pe latime, uitindu-se direct in ochii mei sa il vad. insa merge ca un crab, intr-o parte deocamdata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bely spune:

Olá fetelor, sa vad ce am retinut din ce am citit
anemona a mea daca ar sta cu noi in oras n-as scapa asa de ieftin.. vazut pozicile,un zmeurel dulce foc si-o mamica frumoasa si fotomodeala
muffi mai povesteste,mai povesteste despre AS imi place ce vad scris.. despre clima nici eu nu ma pot plange, cam tot asa 15-20º sunt iarna, rar scad sub 9-10º,ploaie foarte putina cade aici, stau si eu 5 km de plaja dar totusi nu-mi pot permite luxul pe care il aveti voi acolo.. gen, menajere si din astea.. Tare mult mi-ar placea sa vizitez AS asa 1-2 sapt.de concediu..firma noastra are filiale in Mozambique-Maputo si in Angola-Luanda si chiar am facut o gluma cu seful ca nu-mi da transfer pt 1 an in una din filiale, a ras, normal stia ca glumesc!
adriana eu te astept oricand in Portugal mai ales daca imi aduci si niste delicat home-made..eu am fost ce-a care intrebam daca e valabil si pt cele plecate dar tu m-ai confundat cu laura.s
inutsa lasa ca o sa fie bine, poate se mai potoleste si ea cu venirea a lui bebe2
monitza ce minuni ai tu acolo, sa creasca mari si sa fie sanatoase ca frumoase sunt
patriciaA asta da veste buna, sper ca in curand sa vin si eu cu asa ceva.. deci si al tau merge intr-o parte? uof exact asa merge si Patricia mea.. ce se mai potrivesc astea doi, poate ne si incuscrim?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:


Bely, credeam ca numai el merge intr-o parte
de ce nu? venim noi in portugalia, ca si mie imi place muitu, muitu limba portugheza. de cind cu serialele astea braziliene, aproape ca pot suporta o conversatie

Adriana, ce super e ce zici tu de aparatul ala!!!o sa ai camu multe cliente la legume uscate s ivegeta

Muffi, crezi ca in buc e mai sigur?? crezi ca eu as iesi la 12 noaptea pe strada?
acum iarna, si cind vin mai tirziu acasa am asa o stringere si ma uit in jurul meu la tot pasul.

cum faci sosul de marar?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

cu atitea gravidute in gasca, m-a apucat nostalgia si am citit intr-o zi de pe vremea odiseei.....ah, ce frumos scriam toate, si eram asa multeee, atitea fete ca nu au mai dat nici macar un semn...

tuturor burticutelor!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bely spune:

PatriciaA muito bem, estão a vossa espera. Si eu ma uitam la seriale braziliene in tara si imi placea lb, cine ar fi spus ca o s-o si vorbesc?!
in postul anterior am uitat sa spun ca si mie mi-e dor de giova are un har aparte si foarte atenta la detalii si raspunde la fiecare in parte. Eu sunt uituca, si cum va citesc printre picaturi de la servici mi-e greu sa raspund la fiecare in parte dar toate imi sunteti dragi
da chiar lucialu nu vrei sa-ti schimbi profesia? esti buna la detectat si descoperit secrete.

Mergi la inceput