Fluturasi de martie-aprilie 2011 (125)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

strumphitza a crescut burtica te-ai mai rotunjit si tu. bebelina este asa frumoasa, ce bine se vede

monas bebicii tai se vad si mai clar, dragalasii de ei cum stau ei acolo ingramaditi

miki ma bucur ca vlad este mai bine dar acum ai grija de tine. nu prea este bine ca nu te odihnesti. eu n-am mai auzit asa de copii, sa nu doarma. nu prea este normal, este prea agitat. nu ai intrebat pediatrul sa vezi ce-ti zice? macar noaptea sa doarma bine daca ziua nu.

simona parca a mai crescut si burticuta ta putin. se vad si vergeturile dar lasa acum ca le rezolvi tu dupa aia.



S-a intamplat minunea mult asteptata34+

AMR 5 sapt!!!


roxy, daca ai stii cati pediatri am vizitat asa a fost de mic, iar doctorii in general se iau dupa dezvoltarea armonioasa a lui bebe..si cum el a excelat la asta, totul e perfect normal..acum stiu ca sunt medicamente/siropuri de calmat..insa sincer, chiar daca sunt pe baza de plante, am refuzat sa-i dau..am si eu un pitic pe creier, nu vreau sa-mi sedez copilul asa de mic..mai bine stau nedormita cica asa sunt unii copii, mai agitati..cu timpul poate se regleaza..

mami de Vlad 09.04.2009 si s32 cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dorinut@ spune:

Am pus si eu poze cu burtoiul sa nu-mi iau bataie de la lavi. Mai incolo va pun si cu Edutu de la 30s, pianistu lu' mama cu degete lungi


------------------------------------------------------------------------------------------
33+ cu Edutu mic si zglobiu - Eduard Gabriel
Doamne Doamne te rugam sa-l tii pe bebe in burtica la mami pana la termen


AMR - 6 saptamani!


Ana-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dorinut@ spune:

Lalely unde ai luat tu atatea kg?? Numai burta de tine..ei bine si balcoanele, clar acolo sunt

Monas esti foarte draguta si daca nu ziceai de varsta sa ma uit de curiozitate cand esti nascuta, clar ti-as fi dat mult mult mai putin. Si stii cum se zice varsta nu e cea din buletin ci cea pe care o tinem in suflet. Iar cele care suntem la prima sarcina clar avem aceeasi varsta, varsta necunoasterii, a temerilor, a angoaselor. Iti ofer o floricica ca ai asa minuni in burtica.

------------------------------------------------------------------------------------------
33+ cu Edutu mic si zglobiu - Eduard Gabriel
Doamne Doamne te rugam sa-l tii pe bebe in burtica la mami pana la termen


AMR - 6 saptamani!


Ana-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

alina.n am facut acum mancarica, a venit mami meu la mine si am facut si gogosi au iesit buneee este super reteta asta, ies asa moi si pufoase.


S-a intamplat minunea mult asteptata34+

AMR 5 sapt!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Citat:
citat din mesajul lui dorinut@

Am pus si eu poze cu burtoiul sa nu-mi iau bataie de la lavi. Mai incolo va pun si cu Edutu de la 30s, pianistu lu' mama cu degete lungi


------------------------------------------------------------------------------------------
33+ cu Edutu mic si zglobiu - Eduard Gabriel
Doamne Doamne te rugam sa-l tii pe bebe in burtica la mami pana la termen


AMR - 6 saptamani!


Ana-Maria


ce burtic scump, cresteti si voi pe zi ce trece

mami de Naty (10.04.2009) si cuAlex 36+
AMR 3 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

miki asa este, acum nu te apuci sa-i dai calmante, normal. poate cand mai creste se mai linisteste.

dorinut burticuta este foarte frumoasa si nu foarte mare

anaxena ai grija sa nu te ia raceala mai tare, trateaza-te repede cu de toate. sa foloseasca bebe sanatos caruciorul

S-a intamplat minunea mult asteptata34+

AMR 5 sapt!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

roxy sigur ca ies bune stiam eu de ce o recomand ,mie imi place cel mai tare ca se fac rapid, cele cu drojdie tre sa stai cateva ore dupa ele

miki sa sti ca si mie mi-au recomandat pediatrii siropuri pt somn ca ne disperase la un mom dat dar lafel ca si tine am zis pas, prefer sa stau eu treaza cat e nevoie decat sa-l sedez pe bb, mai ales ca stiu ca la un mom dat aceste pb vor disparea

mami de Naty (10.04.2009) si cuAlex 36+
AMR 3 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Dorinut nu stiu unde sunt kg..dar sunt...Mi-e greu sa cred ca numai pe burta sunt cele 11 kg...Sa stii ca se vede fata de cum eram inainte..supla..acum de talia este ingrosat,burtica burtica..si vb ta..balcoanele la dublu..

Roxy..mersi de aprecieri!

26+ David
Doamne iti multumim pt acesta minune si te rugam sa ne ajuti sa o ducem la capat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

miki,alina.n cand va aud ce povestiti de puiuti ca nu dorm, nu mananca, sunt agitati.....ma si speriati.
eu sper ca bebelina mea sa fie cuminte si sa n-am probleme de genul asta cu ea

S-a intamplat minunea mult asteptata34+

AMR 5 sapt!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

miki,alina.n cand va aud ce povestiti de puiuti ca nu dorm, nu mananca, sunt agitati.....ma si speriati.
eu sper ca bebelina mea sa fie cuminte si sa n-am probleme de genul asta cu ea

S-a intamplat minunea mult asteptata34+

AMR 5 sapt!!!


si eu sper ca toti bebelusii din odiseea asta sa fie cumintei

mami de Vlad 09.04.2009 si s32 cu

Mergi la inceput