Bobocei sept-oct 2008 (323), Bun venit Theo!!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

Neata

????

Eu sunt ca si calcata de tren! Nu prea am dormit azi noapte din cauza de raceala (ma dor toate cele) plus Daria racita ffff plangacioasa ba chiar urlatoare noaptea.....
Aseara am intrat in graba pe fb si o intrebam pe Lidia de ceva tratament pt mine, apoi am cazut zacand langa Daria in pat si nu am mai deschis calculatorul. Dar dupa 3 paracetamol sinus (luate azi noapte in 2 ture) plus 4 pastile decasept supte aproape incontinuu (daca tot nu am dormit), azi cu raceala sunt muuult mai bine, ma mai doare putin in gat, dar e lejer si nici muschii nu ma mai dor asa insuportabil...

Din pacate acum a aluat-o pe daria bine de tot, azi noapte nu putea respira, se tot sufoca si tusea asaaaaa cu ecou (parca tusea intr-o pestera), nu stiu ce fel de tuse e asta......plus ca tuseste de undeva de jos, nu din gat.... Trebuie NEAPARAT sa ajung la dr sa vad daca nu a coborat la plamani, desi evolutia a fost uimitoare, de doar catvea ore...

Sper ca voi sa aveti o zi mai buna....

pup



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

nocom, sanatate multa Dariei si tie! Doamne ajuta sa fie totul bine si sa treaca repede.
si hunii mei sunt bolnaviori, mucisori, tuse seaca, si Robi mi-a facut si febra, tot revine la 8 ore.... vedem cum sunt si azi si apoi la dr si noi. eu suspectez rosu in gat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Paula-Laura spune:

Buna!

Am fost la doctor si cica 99,99% e baiat O sa am doi baietoi care or sa faca numai prostiute toate ziua
Desi trebuie sa recunosc ca raman cu un usor regret ca nu am o fetita cu funidite Dar important e sa fie sanatos (ca mare e, e cu mai bine de o saptamana mai mare decat dupa UM
In rest e bine, sanator, e putin agitat zilele astea, ca m-am agitat si eu (al meu sot s-a operat de hernie inghinala, si na, nu pot sa nu ma agit putin, desi e bine, totul e in regula)

Pe de alta parte sunt foarte fericita ca Mihnea deodata se poarta super-ok cu copii, nu mai impinge (ca la muscat si batut a renuntat mai demult), chiar daca e el impins nu reactioneaza neaparat lafel. Sunt foarte bucuroasa, ca ajunsesem la saturatie cu faza asta. L-a tinut cam 5-6 luni aceasta faza.

Nocom, si Mihnea a avut la un moment dat o tuse de asta, aproape magareasca, insa pana la urma a fost doar o tuse. Sper sa fie bine si la voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidestefan spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nocom

Neata

????

Eu sunt ca si calcata de tren! Nu prea am dormit azi noapte din cauza de raceala (ma dor toate cele) plus Daria racita ffff plangacioasa ba chiar urlatoare noaptea.....
Aseara am intrat in graba pe fb si o intrebam pe Lidia de ceva tratament pt mine, apoi am cazut zacand langa Daria in pat si nu am mai deschis calculatorul. Dar dupa 3 paracetamol sinus (luate azi noapte in 2 ture) plus 4 pastile decasept supte aproape incontinuu (daca tot nu am dormit), azi cu raceala sunt muuult mai bine, ma mai doare putin in gat, dar e lejer si nici muschii nu ma mai dor asa insuportabil...

Din pacate acum a aluat-o pe daria bine de tot, azi noapte nu putea respira, se tot sufoca si tusea asaaaaa cu ecou (parca tusea intr-o pestera), nu stiu ce fel de tuse e asta......plus ca tuseste de undeva de jos, nu din gat.... Trebuie NEAPARAT sa ajung la dr sa vad daca nu a coborat la plamani, desi evolutia a fost uimitoare, de doar catvea ore...

Sper ca voi sa aveti o zi mai buna....

pup

Cei mai iubiti pamanteni,
Daria Anastasia (24.09.2008) si Matei Tudor (11.07.2004)




Suna a laringita ce descrii tu acolo la Daria!

Sa ne scrii cum sunteti!

Pup si sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

felicitari, Paula! bun venit in clubul mamelor de baieti! sa fie sanatos si sa vina cu bine pe lume, cand i-o fi timpul!
refacere usoara sotului!

nocom, cum mai sunteti azi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

Salutare,

paula felicitari pentru [baiat]!! O sa fie super frumos cu do baieti,s e vor intelege mult mai bine, zic eu, decat daca erau fata/baiat! Sanatos sa fie!!!!

lidia, lumi astazi Daria este mai bine, dupa o noapte de raguseala si tuse magareasca, ieri si azinoapte nu a tusit DELOC, desi nu i-am dat nici un remediu pentru asta, nici pastile, nici sirop, NIMIC. La dr nu am fost, deci nu am un diagnostic.... Inca ii curg mucisorii, sunt lichizi si albi si ii curge si un ochi NON STOP (nu secretie purulenta, nu se lipeste), doar lacrimi......dar curge rau..... Chiar Lidia, ti-am zis eu i-am dat doar allium cepa, ce crezi ca ar fi mai potrivit?

Eu scriu si citesc aici, caci pe fb nu am acces de la servici

Multumesc



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

Fetelor, care cititi si aic si pe fb, ii puteti spune Lidiei sa dea un ochi aici, poate imi recomanda alt remediu pentru dariuta si sa il pot lua in drum spre casa......

Multumesc mult




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

i-am spus deja :)
puuup si sanatate multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

Citat:
citat din mesajul lui luminita2008

i-am spus deja :)
puuup si sanatate multa!

Ceata lui pitigoi: Luminita, Edi si Robi - 26.09.2008

"Exista pe lume bucurie mai mare ca un copil: DOI copii!"

www.sos-satelecopiilor.ro/" target="_blank">O mama imaginara nu e o mama!



Muuuuah

Multumim, la fel!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

nocom, iaca ce zice lidia:

"parerea mea e sa opresti Allium Cepa si sa treceti pe Phosforus dupa ce ii dai 2 doze vreau sa stiu cum a reactionat (dozele sa le dai la distanta de 2-3 ore). Sanatate!"

intri tu in we pe FB sa-i mai spui simptome/reactii, ca poate se schimba tratamentul in functie de asta.

Mergi la inceput