Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (74)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramonavlas spune:

Maine la 11 mergem la un neuropsihiatru....sper totusi ca Raisa nu se satura si de-aia e asa cum e.

Mami fericita de Raisa - 01.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Premergator(sau rotobil, cum spune Denisa), eu zic pas, dar eu am fost pusa in premergator, n-am nimic, toti copiii din jurul meu au avut premergator si toti sunt bine mersi!
TV, eu nu-l las nici macat un minut cu ochii in TV. De regula il pun cu spatele la TV. El a prins smecheria si se intoarce sa vada, daca ramane cu ochii pironiti in el ,sting. Pana va pricepe ce si cum, sa fie destul de mare sa vada ocazional un desen animat, nu va sta la TV.
Laptop, no way, tot asa, off limits, nu vreau sa ne certam de la el, asa ca il iau din calea lui V. Nu pierde nimic daca nu sta cu ochii in lumina puternica. Cand o sa fie momentul ii iau Laptop pe pitici.


Alina Mamica fericita de Victor Andrei - 23.07.2010

Luna 5

Primul meu Craciun!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Au adormit amandoi la 19...astept sa se trezeasca pt baita

La Antonia am avut rotobil si premergator..a stat cate putin in rotobil...nu a cazut din el..nu a mers pe varfuri..si a mers la 9 luni...deja la 11 luni fugea prin parc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

La nani, al meu a cam ca Mateo, numai ca daca adoarme doarme pana dimineata. E drept ca plange prin somn, dar cu mangaieri, suzi, se rezolva. Adormitul e circ la noi. Cica incerc de cateva zile sa adoarma in patutul lui... dureaza mai mult de 30 de min, se intoarce, trage de lenjerie, de pat(chiar daca il pun in pat cand pad va pica de oboseala) dupa care oricum urla... il iau in brate, alint, pus iar in patut, pana nu mai putem si cedam amandoi.

Imi face al meu niste crize de plans, urlet... ioii, se aude cred ca si pe Luna! Nu de foame/ud, cred ca tot de somn... dar nu se lasa. La 7 luni mergem iar la neurolog, am sa-i spun despre crizele astea.. Nu-mi fac pb ca o fi ceva cu el, dar poate imi da vreau pont sa nu-i mai fie sila sa adoarma.
E din ce in ce mai neastamparat, se plictiseste de jucarii.
Intr- zi l-am pus in bouncer pe masa din bucatarie si pustiulica s-a ridicat ajutandu/se de bara de jucarii cu o mana si se tinea in ea, cu cealalta mana era aplecat in castronul nostru de salata si pipaia.

Am vazut-o si eu pe tanti cu alaptatul... mie imi place ideea de alaptat, dar asa ceva.. no way Jose!... copila aia va avea abonament sigur la cabinetul psihologului, sper ca nu la psihiatrie (asta daca isi vor si recunoaste problemele).

Alina Mamica fericita de Victor Andrei - 23.07.2010

Luna 5

Primul meu Craciun!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

multumim de comentarii la poze



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Roxana, eu de ce nu pot vedea pozele?

Alina Mamica fericita de Victor Andrei - 23.07.2010

Luna 5

Primul meu Craciun!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui crispro

Pana la urma imi iau scaunul asta , dar cel din josul paginii, cu verde... ca imi place verdele... e ieftin, are 5 pozitii de reglare a spatarului. Nu cred ca unul triplu ca pret ar face mai multe...

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Sa-l ajutam pe Alex


e fain...vezi doar sa fie omologat
se poate pune si cu spatele la sensul de mers?


Matei - luna a 6-a 08.07.2010

" Indiferent ce vei face in viata va fi nesemnificativ. Dar este important sa o faci!" - Mahatma Gandhi


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Oanna da,e destul de scump sa faci comanda direct de pe site,insa am in vechea lista de mess un tip ce se ocupa cu asa ceva,din ce stiu este o firma care efectueaza transportul.Eu am facut cu o cunostinta omanda si ne-a ajuns extrem de ieftin fata de site.


Bambo scaunul a costat 120 lei si l-am luat de la o cunostinta.E vb de www.strollers.ro/ProductGallery/Scaun-de-Masa-Prima-Pappa-Diner-Naif-Rose_341_codePP-10042/9931.aspx" target="_blank">acesta,insa pe gri



Bytz si Ovi, parinti fericiti de PAUL CHRISTIAN 21.07.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Crispo dar dc ti-a dat Fe?Are anemie Vladut???



Bytz si Ovi, parinti fericiti de PAUL CHRISTIAN 21.07.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Citat:
citat din mesajul lui ooana

Citat:
citat din mesajul lui crispro

Pana la urma imi iau scaunul asta , dar cel din josul paginii, cu verde... ca imi place verdele... e ieftin, are 5 pozitii de reglare a spatarului. Nu cred ca unul triplu ca pret ar face mai multe...

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Sa-l ajutam pe Alex


e fain...vezi doar sa fie omologat
se poate pune si cu spatele la sensul de mers?


Matei - luna a 6-a 08.07.2010

" Indiferent ce vei face in viata va fi nesemnificativ. Dar este important sa o faci!" - Mahatma Gandhi


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip






Aici am gasit caracteristici:
# Pentru grupa 0 : pozitionarea scaunului se face cu spatele spre directia de mers.
# Pentru grupa 1 : pozitionarea scaunului se face cu fata spre directia de mers.
# Centura cu prindere in 5 puncte, reglabila.
# Spatarul prezinta 5 pozitii de inclinare.
# Se fixeaza cu centura masinii.
# Pernuta pentru cap, protectie moale a centurii in dreptul umarului.
# Usor de instalat si folosit.
# Husa detasabila pentru spalare la 30 de grade, fabricata 100% din polyster.
# Protectie laterala.
# Husa cu extra captuseala moale.
# Produsul se livreaza insotit de manualul de instructiuni.
# Produs conform Standardelor Europene de Calitate ECE R44/04

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput