Fluturasi de martie-aprilie 2011 (124)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns viss spune:

- nu pot yasmi, chiar nu pot..ma tine cineva rau. acel neuron nervos din creier, ametit, disperat de frica, caruia ii tremura nadragii la gandul ca lucrurile ar putea sa nu fie tocmai binede cele mai multe ori il pacalesc, ii dau cate un suculet, cate o ciocolata calda, sa-l binedispun, ma desfat cu aspectul unui carut pe net, a unui balansoar, calcand niste dragalasenii de rochite colorate, dar..sa stii ca e vigilent, se tine tare pe pozitii. promit insa ca il abandonez in maternitate,dupa ce , cei 2 ochi caprui ai mei or sa vada 1 + 1 bucati bebici, iar cele 2 urechi or sa auda ca sunt bine 1 + 1 bebici.

30 SA+ viitoare mami de 2 buburuze:

AMR 6 SAPT.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dorinut@ spune:

Irinuca nu-i bai poti sa o lasi si acolo, e mai simplu de luat

------------------------------------------------------------------------------------------
33+ cu Edutu mic si zglobiu - Eduard Gabriel
Doamne Doamne te rugam sa-l tii pe bebe in burtica la mami pana la termen


AMR - 6 saptamani!


Ana-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Citat:
citat din mesajul lui AllyLaur



Alina, bebe este mare nazdravan...danseaza in burtica tot mai tare!!Vineri mergem sa facem analizele la sange si urina ca nu le-am mai facut din primul trimestru iar sapt viitoare mergem la eco sa-l vedem ca ne este tare dor de el. In rest nu stiu ce sa sp....ma rog sa fie bine, sanatos! Te pup

Ally , Eduard 29 sapt bebe


Perfect asa si trebuie sa fie , bebele dansator

mami de Naty (10.04.2009) si cuAlex 36+
AMR 3 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

nu puteam sa plec fara sa le trag de urechi pe dorinuta si pe lalely....ati promis pozici ieri....unde sunt>>???

mada si pe tine te asteptam cu pozici cu tricoul gri

miki cum mai e burtica, a mai crescut???

stefy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


mami de fetita cu codite si baietel nazdravan am intrat in sapt 35!!!

AMR 5 s !!!


spor la shopinguiala!!!

La noi e cam mohorat afara nu-ti prea vine sa iesi asa ca am invitat musafiri cu un bb de varsta lui naty sa se joace impreuna

mami de Naty (10.04.2009) si cuAlex 36+
AMR 3 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Am terminat si eu de papat,mai sunteti?

mami de Naty (10.04.2009) si cuAlex 36+
AMR 3 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

alina, suntem aici!
dupa ce am citit in weekend prin ce stres a trecut alied ca nu simtea miscarile lui bb, a venit si randul meu
ieri si aseara nu prea am simtit ceva activitate. iar peste noapte m-am dus la baie si de obicei aveam dansuri in burta cand ma bagam iar in pat. dar aseara, nimic. m-am trezit la 7, am facut zgomot, am baut apa... nimic
asa ca am baut un pahar cu cola rece si s-a trezit . dar pentru putin timp. de atunci pana acum am mai simtit vreo 4 batai. dar totusi mi se pare cam putin, nu? maine oricum avem vizita la doc.

27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monas spune:

fetelor, la mine e iar pauza de curatentie. Am reusit si mi-am facut un inceput de album (merci Strumphy pt indicatii si tot). Am pus deocamdata poze cu bebicii mei si doar una cu mine. e de la Revelion. promit sa fac azi sau maine dimineata poze cu burta, profil, fata tot ca la politie . M-au inmuiat pozicile voastre cu burtici. Acum vreau sa dau o fuga la dr de famelie sa-mi vizeze concediul medical, ca-mi sta pe creier treaba asta. Nu-i vorba ca e si o cofetarie langa cabinet si vreau prajiuri de acolo . La intoarcere vreausa sa vurez pe indelete pozele voastre, ca tare frumoase mai sunteti. Eu sunt cea mai batrana dintre voi.


27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

irinuca nu te speria,bebe mai si doarme in burtic asa ca e normal sa aibe si pauze, daca chiar vrei sa-l simti papa ceva dulce sau un pahar de apa si intinde-te in pat sigur va reactiona

mami de Naty (10.04.2009) si cuAlex 36+
AMR 3 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaxena spune:

caruciorul este acela negru cu alb

eu am venit acasa ca ma pashte o raceala>>ma ustura gatul si ma simt tare moleshita<ma duc sa ma bag in pat si sa ma tratez cu propolis c si somnic



Ana-Maria mami de Maria 19.06.2008 si 31+ cum creste Alex
AMR 8s!!!!

Maria,povestea nashterii

Maria in culori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

anaxena ia rapid o limonada cu lamaie si miere sa alungi raceala

monas am vazut pozicile, esti o mamicuta tare scumpa si bebicii sunt asa frumosi,cred ca se joaca si acolo in burtic
acum am inteles de ce esti asa nerabdatoare sa te duci la dr de fam

mami de Naty (10.04.2009) si cuAlex 36+
AMR 3 saptamani!!!

Mergi la inceput