Copilasi de Iulie - August 2004 * 64

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

Serios, cristal, s-au pus pe site? ma duc si eu sa ma uit...

Gabi, bine ati revenit, chiar ma gandeam la voi si la concediul vostru, bine ca v-ati intors cu bine.

Sanatate bolnaviorilor! Tudor s-a intors la gradi de ieri.

Eu reusesc inca sa ma tin de programul (scurt de altfel) de abdomene. Mara imi tine companie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

neata, felicitari ambitioaselor care se tin de sport, bravoo
gabi, bine`ati revenit, pozili unde`s?
corina, te-ai mai linistit? nu suferim de paranoia, qued
edit, de cind am masina de facut piine ma implinesc vazind cu okii;)) tot stolu` ne`am dolofanit (mai putin ilinca)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Mitzu, ce veste buna , inseamna ca Tudor e in forma maxima

Carmen, ai cantarit Ilinca ?

Giulik e in mari declaratii de dragoste, aseara a fabricat doo: una pt Bogdan - iminioare, buburuze, teiubescuri si una cu o masina rosie pt Florin

Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"


*** Concursul KloraneBaby *** www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic bebe - klorane baby&page=6" target="_blank">mam.jpg ***

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Nu cred ca s-au pus pe site...d'aia zic, poate-mi dati niste adrese de mail sa va trimit.
La IDEI nu's pentru toate domeniile dar la Parteneriate da.

Mitzu, gata cu varicela?! Cel mai usor ati trecut peste ea, bravo!

Carmen, bun asa!
Noi avem de ceva timp masina de paine, dar numai eu cu John suntem fani . Trebuie sa ma specializez!
Mie imi e de folos la cozonaci si aluat de pizza...:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

n`am apucat, da` diseara... o urc derect pe cintar cind intru pe usa ca sa nu uit iar;)) la oki, ziceam
deci in we am iegzecutat briosele si aluat de pitza... frate, a iesit de`a briosa, mincam toti toata saptamina din ea;)) we asta daca stau bine cu chilele pina atunci;)) prestez cozonacu` nush ce`i cu mine zici ca mor miine, am o pofta de mincare nebuna;))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

neata la cafea
corina, eu m-am speriat de-a dreptul, aici copilasii n-au voie sa stea singuri pana la 12 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

'Neatza si de la mine!

Andreea (P), stiind de chestia cu copiii din SUA, ca nu au voie sa stea singuri pana la 12 ani, l-am pacalit pe Matei ca asa e si aici, ca nu poate ramane singur acasa pana atunci, pentru ca deja imi roade urechile sa il las singur, sa am incredere in el, sa nu ma mai stresez ca nu am cu cine sa il las...

Gabi, bine ati revenit, vacantze...mmm...oare cum e?

Carmen, eu am in plan masina de paine da' tot aman din acelasi motiv. De cand ne-am mutat si curg mussafirii non-stop, insa, sunt eu masina de facut prajituri, asa ca uneori ar fi mai buna o masina...

Mitzu, ce bine ca a trecut varicela!

Eu sunt ingrijorata, Matei a facut un eritem fesier urat, dimineata am vazut ca e extins un pic si in alte zone, nu stiu de unde, moooorrr... Nu a luat nici un fel de medicamente, banuiesc eu ca ar fi de la prea multe citrice mancate in week-end. Aseara mi-a tras un bocet la spalat, dimineata am luat-o de la capat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

Robi, da-i cu crema de galbenele, si Danut mai pateste vara sa se opareasca ca el are funducul mai grasut, il spal si ii dau chilotei mai largi, si crema de galbenele peste noapte strat mai gros.

edit: si lasa-l sa stea in lighean cu apa calduta cu bicarbonat, potoleste usturimea foarte bine si imediat...

ai mei nici nu vor sa auda sa stea singuri nici sa cobor sa iau ceva din masina din fata blocului sau din pivnita blocului, din uscatorie, nimiiiiic, sa nu ies pe usa ca-s in ciorapi sau desculti pe hol dupa mine imediat

mai...eu vroiam sa mai zic ceva dar am un lapsus mare, de la lipsa de dulciuri mi se trage...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Buna seara,dragutzelor
Cristalina trimite pe gorodeii@yahoo.com...eu am prestat chec in week-enddar nu ma pot abtine
Corina si io-s paranoica dar hai sa fim seriosi la varsta asta singuri la cinema este mult mai soft decat la 12-14 ani....adik ma gandesc ca actiunea era ceva de genul ii ducea si-i aducea un adult la si de la cinema dar stateau singuri in sala,nu?Ar trebui sa le dam mai multa incredere in ei(deci io-s lupul moralist)eu asta vara am invatat-o sa incuie si sa descuie singura usa(io am probleme ca ea le face pe toate cu stanga...da' ea nu are nici o problema)sa-si cumpere singura pufuleti si creta,sa se descurce si cu banii si cu restul primit...putin,putin....
Leeloo sa va fie de bine concediu,asteptam pozele!!
Robi este buna si crema pentru bb cu ulei de catina...
pupicei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

M-am intors si eu si-am aterizat de dimineata direct la birou in plina activitate, ma pierdusera dragalasii... abia am terminat niste sedinte si ma gandesc ca trebuie deja s-o sterg acasa.

Eu inca nu l-as lasa pe Victor la film cu alti pusti de varsta lui, sincer nu cred ca e cazul. Daca imi amintesc bine, eu pe la 9 ani mergeam singura (dar erau anii '80) si am vazut acum copii de 10-11 ani care merg singuri pe la diverse activitati, dar nu mai mici de 10 ani.

Poate in Suedia o fi viata mai sigura?

Andries

Mergi la inceput