Copilasi de Iulie - August 2004 * 64

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns corianai spune:

Multumesc pt raspunsuri, e super ca sunteti de acord cu mine ca ma simteam cam vinovata, nu as vrea ca Eva sa se simta aiurea fata de colegii ei din cauza ca maica-sa e o fricoasa si o panicoasa
Va pup, am o zi infernala, dar tot mai bag un oki pe la voi la pranz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Buna dimineata.
Lia, bine ai intuit, si io am de gand sa mai strang o tura banuti si sa-l iau pe cel roz-inchis tot Herlitz, modelul www.herlitz.hu/webshop/content/popup.php?pic=11074614" target="_blank">dreapta sus
Cel ales de Giulia merge pt clasa I
Cred ca e tare haioasa Deea cu gentuta ei
Andreea, ce ma bcuur ca sutneti mai bine, pana plecati mai e o saptamana; io abia astept sa ne zici cum e dincolo
Amironeanu, sanatate si voua
Polux, mi-a placut lunea ta Si eu imi scot maine si vineri zile libere, am de recuperat din weekenduri, yuhuuu !
Corina, o zi usoara iti dorim

Restu` ??? Treceti la raport

Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"


*** Concursul KloraneBaby *** www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic bebe - klorane baby&page=6" target="_blank">mam.jpg ***

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Traiti!

M-am prezentat la raport.

Am fost aseara la sala, neavand instructor sau cel putin un om care sa se uite pe acolo si fiind singure eu si colega ne-am facut de cap, am luat aparatele alea la rand, sa vedem cum functioneaza
Am sarit coarda! N-am mai sarit coarda de cand eram in generala!
Dupa dus acasa mi se facuse o foame de-mi venea sa rod piciorul de la masa.

Amironeanu...dada...si eu am "buba" cu dulciurile! Acum incerc sa ma controlez, numa o bucatica mica de ciocolata pe zi, cate o ciocolata calda la servici si cam atat...hmmmm...sa vedem cat ma tine!

Am facut clatite in weekend si nu am mancat decat trei! M-am felicitat calduros pentru asta. Acum ca s-au terminat sunt mai calma (eu's pacala, fac un castron mare de compozitie, 25-30 de clatite in tigaie mare ...cate 7-8 oua si cam 1,5 litri de lapte....daca tot muncesc ...)

Daria, la mine nu conteaza asa de tare cum sta pe spate ghiozdanul, scoala e la 200m de casa si, cel putin in primii doi ani, se va duce cineva sa o duca si sa o aduca, asa ca are cine sa-l care...:))
Acum isi pun foarte rar in spate ghiozdanasele de gradinita, le cara taica-su la dus si tanti Viorica la intors.

Lia, bravo. Simpatica Dea cu gentutele...:)))
Spor la sport!

Carmen, sanatate Ilincai si sa treaca repede!

Liliana, frumos tare la voi cu piscina...Ce as mai duce-o si pe Maria la balaceala (ele nu prea fac miscare, putin sport le-ar prinde tare bine!)

Voiam sa mai zic lucruri dar am uitat! Ma duc la masuratori. O zi excelenta sa avem!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Giuli va avea de mers pana la scoala dubvlu drum fata de gradi. Ea isi care tot si mie mi-e rusine sa-i zic dadacii la anu` sa se bage pe carat, eventual voi vorbi cu Giuli
Vreau si io clatite

Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"


*** Concursul KloraneBaby *** www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic bebe - klorane baby&page=6" target="_blank">mam.jpg ***

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Neata, neata! Mai, dar ce harinice ati fost la scris cit am lipsit eu! Vad ca am lasat in urma 2 capitole...nicio sansa sa recuperez...dar am vazut in fuga ca s-a "reactivat" Ema - multi pupici!!!!

Sunt la birou, traba cit casa...dar a fost bine in concediu, am dat si o raita prin magazine asa ca am spart cardul...dar important e ca ne-am odihnit si acum o putem lua de la capat - copiii la gradi, noi la servici...

Va pup pe toat si sper sa mai pot intra astazi...

Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)
Poze
Povestea nasterii lui Tudorel

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Bine ai revenit Gabi!
Spor la munca si sa va fie de bine :) (stam cuminti si asteptam poze...:))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Leeloo, bine ati ajuns home, spor la munci si asteptam pozele

La noi in Bors e o ceata

Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"


*** Concursul KloraneBaby *** www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic bebe - klorane baby&page=6" target="_blank">mam.jpg ***

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Ioana, Mitzura, am pachete de informatii de la competitii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

Citat:
citat din mesajul lui corianai

Multumesc pt raspunsuri, e super ca sunteti de acord cu mine ca ma simteam cam vinovata, nu as vrea ca Eva sa se simta aiurea fata de colegii ei din cauza ca maica-sa e o fricoasa si o panicoasa
Va pup, am o zi infernala, dar tot mai bag un oki pe la voi la pranz


Cum sa te simti vinovata ca incerci sa o protejezi si sa-i explici care sunt lucrurile potrivite varstei? stiu ca acum copiii sunt mai precoce, fizic, si poate si psihic, dar degeaba, nu au dezvoltate toate abilitatile sa anticipeze corect o situatie, sa observe din timp un pericol real, sa reactioneze prompt si adecvat asa ca nu e o exagerare sa fie ghidat de ex sa petreaca timp cu prietenii in casa la voi sau la ei, sub nasul parintilor macar, nu singuri lelea prin oras, la inghetata sau la film. Nu am stabilit inca varsta la care eu ii voi lasa singuri pe ai mei la film, cu prietenii, inca nu-s pusa in situatia aia, depinde f mult de cum se vor dezvolta si daca dovedesc ca stiu sa-si poarte de grija intai in situatiile banale din casa, parc, gradinita si scoala. Intai sa-i pot trimite pana la magazinul din parterul blocului de ex sa cumpere ceva, apoi la cel de la coltul strazii, apoi sa mearga sa stea la un prieten cateva ore si sa fie totul in regula, si apoi mai vedem.

o zi buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Poze sper sa pun miine, nu le-am descarcat inca...

Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)
Poze
Povestea nasterii lui Tudorel

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput