Trombofilia, o cauza a infertilitatii - 48-

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns naty76 spune:

alla iti doresc multa putere ca sa treci peste aceasta durere si cu siguranta intr o zi o sa ne indeplinim si noi visul
miki speranta moare ultima, ma rog sa fie bine
denisa
multa bafta si la restul fetelor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa220972 spune:

Buna dimineata poftiti la cafelute

alla76 sotul tau este ca al meu, ma dus de 3 ori la sange ultima data ptr. HCG sa fie el sigur ca nu este sarcina, nu ma lasat sa intrerup tratamentul de nicio culoare, i-mi venea sa-l omor fiindca i-mi facem sperante de fiecare data.
Cred ca noi doua ne asemanam foarte tare
miki-miki daca as ramane natural as fi demna de "revista Urzica".
Dar niciodata sa nu spui niciodata, cand am fost la ultimul control la Buc. dupa FIV, sa vad daca am chisturi dupa punctie, polipul daca mai este acolo, mai erau o pereche de tineri care erau foarte bulversati si stiti cum este cand stai la rand si astepti intri in vorba- aveau 4 FIV-uri la activ la al 4-lea fiv ramasese insarcinata cu gemeni, nascuse in luna mai 2010, doi copii sanatosi,
dr. I.Ionut a intrebat-o ce metoda de contraceptie va folosi, ea a fost foarte sigura pe ea si a spus "niciuna, fiindca sotul sufera de oligospermie severa si nu am cum sa raman insarcinata natural" si acum surpriza , a ramas insarcinata natural dupa 6 luni de la nastere celor doi gemeni, erau impietriti fiindca nu stiau ce sa faca, sa lase sarcina sau nu. Nu am spus nimic , nici sa-l lase,nici sa nu-l lase, doar atat, sa se gandeasca cand o durea carnea pe ea din cauza hormonilor si a stresului ce spunea, de ce doamne nu-mi dai un copil?
Asa ca , de la acest caz l-am batut la cap pe sot cu spermograma si surpriza.....2 mil.


Timpul vindeca ranile, acorda-ti timp.

Mutatia C677T-heterozigot, Mutatia A1298C-heterozigot, gena PAI1-4G/5G-heterozigot. O sarcina oprita din evolutie la sapte saptamani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa220972 spune:

naty76 ce mai faci

Timpul vindeca ranile, acorda-ti timp.

Mutatia C677T-heterozigot, Mutatia A1298C-heterozigot, gena PAI1-4G/5G-heterozigot. O sarcina oprita din evolutie la sapte saptamani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa220972 spune:

Citat:
citat din mesajul lui magduta10

Denisa s-a facut la aceas laborator la care ati facut si pana acuma? Poate nu ar stica sa o mai repetati.


magduta10 draguta a facut atatea spermograme, spermoculturi ca, intr-o zi am sa-l vad si prin boscheti la TV, ideea este ca el sa relaxat si impacat cu donatorul(eu mai putin) si ei nu sunt ca, noi cu un nr. de ovocite la ei in fiecare luna se poate modifica ceva, stresul strica mult si multe. Iti da-i seama ca peste trei luni sunt cu borcanelul la acelasi laborator si dupa via Ungaria, sa vad care cum si ce fel, acolo este increderea in spermograma. Acum eu nu ma astept la 100 milioane, dar cativa buni, daca ar gasi 100 mii dau petrecere mare pe DC.


Timpul vindeca ranile, acorda-ti timp.

Mutatia C677T-heterozigot, Mutatia A1298C-heterozigot, gena PAI1-4G/5G-heterozigot. O sarcina oprita din evolutie la sapte saptamani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns p@ulici spune:

Alla uneori suferinta sotilor nostri e de nedesric si uneori chiar daca nu o exprima prin lacrimi si cuvinte e la fel de mare ca si a noastra.
Va doresc o duminica placuta.


Gena MTHFR Mutatia A1298C Genotip HOMOZIGOT Tratament: Clexane 0.4, Utrogestan 2/zi, O fetita nascuta prematur si devenita ingeras la 12 zile 12h 55 min, Supravegheata de dr. Heim Manuela Satu Mare

Avem un ingeras care ne vegheaza de sus... Este fetita noastra Gabriela Catalina 27.04-09.05.2010
Povestea ta printesa...povestea noastra O viata ... nascuta din doi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

Miki analiza de coagulograma contine : TQ, APTT, IP , INR, FIBRINOGEN. Dar sigur cei de la synevo stiu dca spui formula completa de coagulograma.


''Uneori, cand ai impresia ca totul s-a sfarsit,viata iti ofera de fapt un nou inceput. Totul e sa stii sa-l recunosti'' Richard Paul Evans


Fiv1-hiperstimulare, Fiv2-nereusit(2007),1sarcina obtinut natural-oprit din evolutie la 3sapt si 3 zile gestational (2010)
MTHFR A1298C heterozigot, cardiolipina pozitiv, PAI1(675 4G/4G) homozigot, mutatia V34L pozitiv-genotip heterozigot
Tratament: femibion 1/zi,folowise 1/zi,acid folic 5mg/zi,magneB6 2/zi,aspirincardio 100mg/zi(sau aspenter75),glucophage 1500mg/zi,Clexane 2x0,4/zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns naty76 spune:

Buna fetelor!
denisa ms de intrebare,sant intr o pauza mai lunga probabil prin toamna o sa mai incerc un nou fiv,deocamdata incerc sauit de fiv-uri si sa adun banutii necesari.
si pe restul fetelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

naty si eu tot in toamna planuiesc un nou FIV.
iti zic un secret..da' sa nu mai spui la nimeni:desi am congelati pe care ma duc sa-i iau acasa prin Martie-Aprilie...eu sunt cu gandul deja la incercarea din toamna ca nu prea cred in omuletzi de zapada


3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
1 FET nereusit
urmeaza FET 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

samira niciodat sa nu zici niciodata. cumnata mea a ramas insarcinata abia la a 3-a incercare si au fost embrioni congelati.
iti tin pumnii.
felelor ce active ati fost. ma intorc dupa ce citesc in urma.
de la floricica vreo veste ?

---------------------------------------------
2000 - extrauterina
2010 - sarcina oprita in evolutie 6s

MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR HETEROZIGOTA
MUTATIA -675 4G IN GENA PAI- I HETEROZIGOTA
MUTATIA -844G IN GENA PAI- I HETEROZIGOTA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns p@ulici spune:

Va doresc o saptamana minunata, plina de bucurii.
Eu mi-am schimbat id-ul.

Floaredemac inca sper ca ai probleme cu calculatorul sau ceva de genu, pt ca deja imi fac griji pt tine. Te

Alla si Miki sunteti in gandurile mele. Multa putere.


Gena MTHFR Mutatia A1298C Genotip HOMOZIGOT Tratament: Clexane 0.4, Utrogestan 2/zi, O fetita nascuta prematur si devenita ingeras la 12 zile 12h 55 min, Supravegheata de dr. Heim Manuela Satu Mare

Avem un ingeras care ne vegheaza de sus... Este fetita noastra Gabriela Catalina 27.04-09.05.2010
Povestea ta printesa...povestea noastra O viata ... nascuta din doi

Mergi la inceput