Mamici si burtici din Baia Mare(31)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marisa_ana spune:

Buna fetelor!!!
As vrea sa intru si eu in clubul vostru . Sunt o mamica cu o fetita de 1 an si 7 luni si cu burtica de 8 saptamani.Am citit un pic postarile voastre si le-am gasit foarte de ajutor.Eu as vrea sa nasc in bm la spital, in principiu, dar nu stiu cu ce medic.Care dintre voi ati nascut la spital si ati ramas multumite de prestatia medicului va rog sa ma ajutati.Despre spital ce stiti,care parte e in renovare? Cum e maternitatea ? curat? preima nastere a fost in ungaria si sunt lipsita de informatii despre spitalul din bm
.

Va si astept sugestii!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariana2005 spune:

bine ai venit, draga Marisa! si felicitari pentru burtica..te primim cu mare drag in clubul nostru insa dupa cum vezi si tu restul fetelor ne-au cam abandonat..

despre spital..in scurta mea tangenta cu spitalul adica doar de cateva ore am ramas super dezamagita si nu de personal, care a fost ok, ci de conditiile mizerabile..m-au pus intr-un salon unde aveai impresia ca toate cad pe tine, de wc nu mai are rost sa zic nimic..insa asta a fost in 2008..poate de atunci situatia s-a mai schimbat, deci numai fetele care au nascut mai recent ar putea sa-ti dea mai multe detalii..

medici pe care as putea sa tii recomand sunt dr. Roman, Sasaran si Costin Bogdan, dar ei nu lucreaza la spital, ci la Euromedica.

curajoasa mamica..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariana2005 spune:

in rest, la spital am fost la Dr.Ardeleanu, care nu mi-a placut in mod deosebit si la dr. Costin Nicolae parca , nu mai retin exact care din punctul meu de vedere si nu numai a facut o greseala enorma, si din pacate a facut-o pe mine..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdrianaSM spune:

Buna seara...

demult nu s-a mai scris la subiectul asta, candva asa de animat :)

Felicictari pentru burtica mica marisa_ana, sa ai o sarcina usoara si un copilas sanatos.legat de intrebarea ta despre spitalul din bm, nu pot sa te ajut, ca n-am nascut acolo, am nascut la Euromedica de 2 ori.Dar vad ca esti din sm, dc tot vrei sa nasti la un spital de stat de ce nu alegi sm? crezi ca ar fi vre-o diferenta majora intre bm si sm?acuma sunt si in sm dr tineri si energici care fac treaba buna, cu care ai putea naste la spital.varianta Euromedica nu o iei in calcul?ai nascut natural sau cezariana? hai ca te-am bombardat cu intrebari :)

Alina, ma bucur ca tu iti faci timp sa mai intri la subiectul nostru...pup dulce pe Tudorel si pe domnisoara Ariana.

**************************************************************************************

Ura starneste certuri dar dragostea acopera toate greselile...

Adriana, mamica binecuvantata de Estera (17.09.2008) si Miriam (20.12.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariana2005 spune:

Adrianasi eu va pup..

se pare ca numai noi mai suntem pe aici...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdrianaSM spune:

Asa, se pare Alina, ca numai noi am mai ramas pe-aici...
poate incet, incet revin si celelalte fete...:)

eu sunt tare plictisita...Miriam are varicela si nu pot iesi din casa, si trece timpul asa de greu...mancare am facut, de calcat nu am chef :) astept sa se trezesca Miriam sa fac un pic de sport, ca situatia necesita pierderea catorva kg:)

sunt bucuroasa ca azi a nascut o prietena, la Euromedica, cu Sasaran, si totul e ok, are o fetita sanatoasa!

**************************************************************************************

Ura starneste certuri dar dragostea acopera toate greselile...

Adriana, mamica binecuvantata de Estera (17.09.2008) si Miriam (20.12.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marisa_ana spune:

Multumesc ariana si adriana pentru primirea calda
M-am gandit la spitalul din bm pentru ca sunt baimareanca mutata la sm si parintii mei locuiesc in bm unde intentionez sa o las pe micuta mea cand voi naste. trebuie sa pregatesc totul bine sa nu-mi simta tare lipsa.
Despre euromedica am auzit si bune si rele singurul minus mare e ca nu au sala de terapie intensiva si mi-e frica sa ma duc acolo in conditiile astea
La prima nastere totul a fost ok dar nu se stie niciodata mai ales ca fetita a avut 4200 kg.
Cum am auzit ca spitalul se renoveaza ma gandesc ca vor face ceva confort ( singura chestie nasoala ar fi sa fie cu renovarea la maternitate cd imi vine sorocul) .De asta tb sa fiu informata.
fetelor si mai ateptam noi mesaje



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariana2005 spune:

Marisa, intotdeauna despre orice vor fi si pareri contra si pro..eu am lucrat un an la Euromedica insa nici un caz de acolo nu a ramas nerezolvat, sau nu au fost intamplari nefericite..daca sarcina ta e fara probleme si din punct de vedere financiar iti permiti eu zic totusi sa iei in calcul si varianta asta..hotararea e numai a voastra..dar, trebuie sa stii ca daca te vei hotari sa nasti acolo, obligatoriu trebuie sa fii urmarita din timp de un medic care lucreaza acolo..

au inceput simptomele de sarcina?..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marisa_ana spune:

Hello!
Ariana,asa m-am gandit si eu ca ar fi bine sa hotarasc in primele 3 luni si sa imi aleg un doctor care sa ma indrume.Si cu prima sarcina am patit la fel, pana m-am hotarat ce vreau eram tare agitata si pe urma m-am relaxat.
Daaaa, au aparut si simtomele,dragele de ele, nu se putea altfe.Greturi multee si diminetata dar in special seara si oboseala.sunt obisnuita de la prima sarcina desi parca acum sunt mai dure(sau eu mai fara nervi.Asta e orice pentru procreere.
Va fetelor !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdrianaSM spune:

marisa_ana, si eu sunt de parere ca daca sarcina decurge fara probleme si daca iti permiti, poti sa iei in calcul si varinata Euromedica. eu am fost foarte multumita si de doctor si de tot ce a insemnat nasterea acolo...

acuma cand scrii de greturi si simptome de inceput de sarcina imi aduc aminte de acum a fost la mine.crunt.dar cum spui si tu, merita orice efort.

Alina cum sunteti? imediat sarbatoriti primul anisor!
ce frumos!

celelalte fete, hai curaj si spuneti-ne ce mai faceti...

**************************************************************************************

Ura starneste certuri dar dragostea acopera toate greselile...

Adriana, mamica binecuvantata de Estera (17.09.2008) si Miriam (20.12.2010)

Mergi la inceput