Strumfi si prichindei iulie-august2011(10)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

georgi75 imi pare tare rau

Mie mi s-au mai retras bubitele, dar tot se mai gaseste cate o nesuferita sa "ma manance" ...am una fix in mijlocul palmei


...vroiam sa mai zic ceva dar am uitat

Anamaria & Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & 15+

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic%20bebe%20-%20klorane%20baby&page=0" target="_blank">Filip si Anastasia - ae.jpg - concurs Klorane

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxybarbu spune:

La mine nu sunt bubite sunt doar niste pete mici rosiatice si pielea de deasupra lor este uscata, dar nu ma mananca, nu sunt inflamate.....

Traieste, Iubeste, Daruieste...
sunt cea mai fericita cu un de 15 +
DPN 04.07.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns v_florina spune:

La fel si la mine, nu ma mananca, nu nimic. Doar ca-s multe si de marimi diferite.
Eu beau f multa apa pe zi, beau cel putin 2l la serviciu. M-am obisnuit sa am langa mine o cana mare de apa, si la cateva minute iau o gura... Intai mi-am impus sa fac asta, iar acum totul se intampla fara sa constientizez. Va zic asta deoarece consumul de apa este o problema tot timpul, nu numai in sarcina. Eu aud de persoane care beau cel mult 1/2 l pe zi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

Daca aveti pielea sensibila puteti folosi LIPIKAR - crema pt maini. Eu ma spal foarte des pe maini (si dupa ce s-a nascut bb1 ma spalam non-stop, inainte sa alaptez, dupa ce alaptam, inainte sa o schimbm, dupa ce o schimbam etc.) si mi-au aparut pete rosii uscate pe maini. Am fost la dermatolog si mi-a spus ca este keratoza nu stiu cum, adica pur si simpu se usuca pielea in urma agresiunii detergentilor si sapunurilor. Mi-a recomandat aceasta crema, care creeaza ca un fel de pelicula si protejeaza pielea fara sa o lase grasa (tocmai m-am dat si sunt la servici).

Puteti folosi seara si creme cu glicerina, sunt simple, ieftine, cu ingrediente putine si hidrateaza foarte bine.



*****************************
www.goblenpartner.webs.com" target="_blank">mai coase cineva goblen ?
www.dealemele.webs.com" target="_blank">cartile copilariei mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulusor77 spune:

Fetelor, voi nu suferiti nicicare de lipsa de chef? Eu n-am chef sa fac nimic, dar nimic. Nici sa fac treaba prin casa, nici sa lucrez. Ce ma fac?? As sta toata ziua in pat. As vrea sa fie de la sarcina, ca daca e de la lene, e tare grav

lulusor77 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxybarbu spune:

Citat:
citat din mesajul lui lulusor77

Fetelor, voi nu suferiti nicicare de lipsa de chef? Eu n-am chef sa fac nimic, dar nimic. Nici sa fac treaba prin casa, nici sa lucrez. Ce ma fac?? As sta toata ziua in pat. As vrea sa fie de la sarcina, ca daca e de la lene, e tare grav

lulusor77 10+


lulusor si eu trec prin asta, ma duc acasa cu gandul sa calc, sa fac mancare etc... si pana ajung ma razgandesc Ma suna prietenele sa ne intalnim dar eu prefer sa stau acasa in pat

Traieste, Iubeste, Daruieste...
sunt cea mai fericita cu un de 15 +
DPN 04.07.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufi79 spune:

si eu am trecut prin asta lulusor prin saptamana 8 si 9, eram teleghidata, urmam ciclul servici-casa-pat (ca in reclama la vitamine ), apoi am avut o perioada de energie maxima de imi venea sa ma trezesc la prima ora sa fac curat . Acum sunt mai normala putin , nici prea prea nici foarte foarte.

O fi si vremea asta, stai sa vezi ce energie prindem la primavara .

viitoare mami de nazdravan
15+ Doamne ai grija de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulusor77 spune:

Merci fetelor! M-am mai linistit ceva-ceva. Pe mine m-a apucat pe la 8 sapt., si in loc sa-mi revin, tot mai tare ma lenevesc. Faza e ca nu ma simt neaparat obosita fizic, ci mai degraba cu psihicul are de-a face. Dar am incredere ca-mi voi reveni in curand. Trebuie!!

lulusor77 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle_12 spune:

Buna Burtici,

venim si noi in vostru, daca ne primiti.

10+ &

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fecian spune:

Michelle_12, bine ai venit!

Da-ne te rog datele tale ( DPN(Data Probabila a Nasterii), UM (ultima menstruatie), DN (data nasterii) ) si te trecem rapid pe listutza.

Despre noi ...mai nimic nou.greturile sunt asa un fum mic , aproape invizibil, restul cum le stim. Asteptam vesti de la mihahegarty caci azi e ziua cea mare intalnirea cu bbmiscator...deci, go, miha go!!! Sa nu uiti sa ne spui cum a fost...NEAPARAT AZI

Vad ca s-a mai linistit crescatoria noastra de strumfi ...toata lumea e mai relaxata, asa si trebuie.

Pentru ca ati fost cuminti, va dau la toate un mare si o cana mare de cu ce vreti voi...Asa ca ati fost cumintele



Felicia, mami de scufundac atomic, Gabriel (23 Mai 2008) si 10+ cu
Nasterea lui Gabriel
_

Simply happy!

Mergi la inceput