Prematurii-Esente tari se tin in sticlute mici 22

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danasima spune:

Si la noi la fel era, in privinta mincarii.Cu Filip cel putin cind se trezea noaptea in special ca ziua anticipam si eram gata cu biberonul pregatit, noaptea insa urla, nu exagerez cu nimic si nu e doar o maniera de a spune, efectiv urla pina ii bagam tetina in gura.
Acm s-a mai potolit dar daca il tin un pic mai mult peste ora de masa, plinge la fel de tare.


Dana si comorile ei Filip Alexandru (2.06.2010) si Carina Maria(2.06.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loys spune:

Ca si acum era ora de papa si ce face?.......a adormit ,nu a prea dormit inainte la chinuit putin doamna besinutza si gata a cazut.....Stau langa el cu biberonul pregatit ca in caz de urla sa sar si eu....Puiu meu nu mananca de 5 ori in 24 de ore,mananca cum are chef si cand e foame indiferent de cantitatea de lapte care o papa,sper ca e normal,ca acum nu mai stiu ca se schimba si ma cam zapaceste .In rest e bine ,mofturos si puchinos.papa intre120 si 150 cred ca e normal pentru 56 cm si 5,224 kg?Am vazut ca sunt copii care papa mai mult,al meu papa mai putin .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danasima spune:

Eu deja m-am convins ca fiecare copil are ritmul lui.La mine, Carina acum maninca 150-170 ml lapte la o masa si are aproape 9 luni, 68cm si 6300g.Si uneori cind nu are ea chef maninca 120 ml max si nu mai vrea deloc.Asa ca probabil ei maninca doar cit au nevoie si cit pot ei. Si am avut o perioada pe la 5 luni cind nu vroia sa manince, mica 50-60 ml lapte si nu mai vroia.Si eu ma panicam, intrebam pe toata lumea daca e normal, dar .....a inceput singura sa manince din ce in ce mai mult.
Stie el, bebe cit laptic vrea si cind vrea.

Dana si comorile ei Filip Alexandru (2.06.2010) si Carina Maria(2.06.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danasima spune:

Mi-am amintit ca noua ne recomandase pediatra si le-am si dat un medicament pentru colici si dureri de burtica- Colief se numeste.
Si m-am mai impacat bine si cu Infacol.
parca spuneai, Loys ca folosesti sab-simplex.Poti sa incerci si altceva, poate il ajuta.

Dana si comorile ei Filip Alexandru (2.06.2010) si Carina Maria(2.06.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loys spune:

Multumesc Danasima,aici la farmacie cand am inttrebat daca mai au si altmedicament sau altceva pentru colici ..mi au spud ca nu..interesant....O sa mai incerc cine stie.Puiu meu mamanca bine la cantitate dar din cauza ca noaptea doarme mai mult ,papa de 4 ori in 24 de ore.....in rest e bine ,tot se screme tot timpul ,dar ce sai faca asta e.pana creste si se descurca singur

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loys spune:

Vi sa intamplat la puii vostri sa se scrreama si sa se varcoleasca mult timp din cauza gazelor?Al meu pui parca se rupe in doua cate o data,cand il tin in brate se indoaie se intinde si tot urla.Nu stiu ce sai fac,greu da cate o besinutza,stiu ca e de la lapte si am vb si cu doctorul ...dar nimikBine si laptele care la avut inainte se scremea 24 din 24 ,nu exagerez ,si le dadea,dar nu putea dormi si era mofturos.Nu mai inteleg nimik,oare este un lapte si pentru el?acum ii dau nutramigen care nu are lactoza si pentru alergii,puiu meu ia un medicament pentru stomacem„zantac „daca ati auzit,spune cai pentru arsuri,nu stiu ce sa mai cred ca si pe prospect scrie pentru mai multe,ca nici dr.nu prea spune nimik ma face cu capul cate o data.si nici nu pot sal schimb.scuzati ma ca va bat la cap cu problemele mele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

Fetele care sunteti din Bucuresti si ati fost cu bb-ii la oftalmolog, imi puteti recomanda un medic bun?
Mi s-a pus pata sa-i faca un control oftalmologic. medicul lui spune ca n-ar fi cazul, dat pt linistea mea vreau sa-l facem.
Dati-mi detalii unde ati fost voi, cum s-au comportat cu copii, trebuie progr., cat costa consultatia...etc.
Astept cu nerabdare raspunsurile voastre.
Sanatate multa la puisori dar si voua mamici


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sorina Mamica fericita a ingerasului RAZVAN - IONUT (11 MAI 2009)

http://b2.lilypie.com/GcAYp3.png


Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

Citat:
citat din mesajul lui SoriLea

Fetele care sunteti din Bucuresti si ati fost cu bb-ii la oftalmolog, imi puteti recomanda un medic bun?
Mi s-a pus pata sa-i faca un control oftalmologic. medicul lui spune ca n-ar fi cazul, dat pt linistea mea vreau sa-l facem.
Dati-mi detalii unde ati fost voi, cum s-au comportat cu copii, trebuie progr., cat costa consultatia...etc.
Astept cu nerabdare raspunsurile voastre.
Sanatate multa la puisori dar si voua mamici


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sorina Mamica fericita a ingerasului RAZVAN - IONUT (11 MAI 2009)

http://b2.lilypie.com/GcAYp3.png


Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois



Eu am fost la dr. Burloiu http://www.dr-burloiu.ro/. Se comporta f. frumos cu copiii. Consultatia a costat 50 ron si a durat destul de putin. I-a pus niste picaturi in ochi, am stat cam 15 min pentru dilatare pupile, apoi consultatia in sine cred ca a mai durat 5 min.

Luca Alexandru, mica mea comoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loys spune:

Fetelor ,spunetimi si mie ,e normal ca puiu meu sa aibe cosuri pe cap?,nu are pe fata nici pe corp numai pe cap.A avut unul si dupa iau aparut mai multe,sunt mari ,bine eu zic ca s marii ca sunt albe la capat.Bubite are dar cateva la guritza de la balutze.va multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mimo

Citat:
citat din mesajul lui SoriLea

Fetele care sunteti din Bucuresti si ati fost cu bb-ii la oftalmolog, imi puteti recomanda un medic bun?
Mi s-a pus pata sa-i faca un control oftalmologic. medicul lui spune ca n-ar fi cazul, dat pt linistea mea vreau sa-l facem.
Dati-mi detalii unde ati fost voi, cum s-au comportat cu copii, trebuie progr., cat costa consultatia...etc.
Astept cu nerabdare raspunsurile voastre.
Sanatate multa la puisori dar si voua mamici


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sorina Mamica fericita a ingerasului RAZVAN - IONUT (11 MAI 2009)

http://b2.lilypie.com/GcAYp3.png


Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois



Eu am fost la dr. Burloiu http://www.dr-burloiu.ro/. Se comporta f. frumos cu copiii. Consultatia a costat 50 ron si a durat destul de putin. I-a pus niste picaturi in ochi, am stat cam 15 min pentru dilatare pupile, apoi consultatia in sine cred ca a mai durat 5 min.

Luca Alexandru, mica mea comoara


Poti sa-mi spui ce varsta avea puiul tau cand ati facut consultatia? Nu stiu cum v-a reactiona al meu, ca nu sta locului o clipa

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sorina Mamica fericita a ingerasului RAZVAN - IONUT (11 MAI 2009)

http://b2.lilypie.com/GcAYp3.png


Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois

Mergi la inceput