Prematurii-Esente tari se tin in sticlute mici 22

Raspunsuri - Pagina 33

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Buna fetelor...indraznesc sa va rog sa-mi spuneti unde gasesc o rugaciune pentru copii nascuti prematur.O colega de a mea a nascut ieri o fetita la 35-36 saptamani...va rog mult ajutati-ma.

Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

Rugaciune pentru copilul nou-nascut

Doamne Iisuse Hristoase, Care ne-ai daruit acest copil, randuieste precum stii intrarea lui in randul celor drept-credinciosi care au fost luminati prin Sfantul Botez. Doamne, daruieste-i sa na tate si putere acestui prunc, Tu, Care ai fost crescut cu grija de catre Preasfanta Fecioara. Doamne, sa nu vina peste noi mania Ta si sa nu ingadui ca acest copil sa moara nebotezat. Sa nu sufere acest copil din cauza pacatelor noastre, ci sa vada mila Ta si dragostea Ta de oameni. Ocroteste-l, Doamne, si daruieste-i nasterea cea de Sus prin Sfantul Botez, ca sa devina fiu al Bisericii Tale. Tie ne rugam, Stapane, trimite peste el lumina binecuvantarii ceresti, ca Tu esti Cel ce asculti rugaciunile noastre si Tie Iti multumim si Te slavim in vecii vecilor. Amin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

vaaaaaaai, histamina, ce ma bucur!
strumf e alunel si pofta de mancare! pai mananca foarte bine! bravo. si cum faci crema de dovlecei? super bine a luat in greutate. doamne, si ati scapat de punctie!
cum faci rost de nutrigen?se gaseste la noi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

monogen, nu stiu cum de am ajuns la nutrigen, pardon.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

crema de dovleac
se baga o felile de dovleac unsa in prealabil cu miere si se coace.
se curata de coaja, apoi s eamaesteca doveleacu cu o lingurita d emiere si un praf de scortisoara(e antibiotic natural).strumf o adora.
monogenul il fac rost de la Nutricia, iar medicul de acolo l-a facut rost de la un coleg din ungaria ce venise la un congres la Bucuresti.
super, ca-n Romanica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Histamina, ma bucur sincer ca ati luat in greutate si va merge din nou bine. Chiar daca nu scriu va urmaresc povestile.
Am o singura parere......nu stiu cat e de bine sa ii dar foarte mult timp toate cele care i le dai. El trebuie sa ajunga sa se descurce si fara ajutor.
Ti-am mai scris eu undeva ca greutatea care o are nu e mica in comparatie de unde a plecat.



Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza
universul meu de copil - poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

joklk,intotdeauna raspunsurile tale sunt avizate.
nu vreau sa ii dau decat pana face maxim 8,5 kg.nu mai mult.
si asa,abia facem fata financiar.sunt 16 milioane,totusi.
vreau sa le ia din mancare,toate aceste substante nutritive.
sa il vezi cat e de scump,cum merge el prin casa si rade si eu ma topesc si sfarsesc prin al sarutat tot,tot,tot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:


Am cautat un medicament-MCT OIl pentru copii- cu disperarea mamei care stie ca are copilul bolnav si ca viata lui,ca sa decurga normal are nevoie de acest medicament.
Doar nu am cazut in genunchi oamenilor care plecau in tarile de unde putea fi adus.Ori se gasea doar forumla pentru adulti,adica pentru culturisti,ori imi cereau acte imposibil de adus.
Eram disperata pur si simplu! strumful meu avea 6,680 gr la 1 an si 3 luni, sindrom de malabsorbtie si sindrom de megacolon.
Atunci am scris pe forumul DC.
Cineva care nu m-a vazut in viata ei,cineva care nu ne-a cunoscut,cu care nu am vorbit,CINEVA, nu a uitat sa fie OM si ne-a daruit acest medicament.
E vorba despre Gianni, din Olanda.
As vrea sa scriu cat de mult ii multumesc,cat de mult inseamna gestul ei,cat de fericita sunt,dar mi-e teama ca nu cumva cuvintele sa imi inghete in formulari anoste, sa alunece in platitudinea locului comun, sa se dilueze in faptul cotidian,anost, rece,dur.
E frumos, e prea frumos ceea ce simt ca sa pot cladi din cuvinte acel verbum care sa tresalte de viata,sa exprime trairile mele, fericirea din inima mea de mama.
Multumesc Despre Copii!
Multumesc Gianni-Catalina Ardelean.
Dumnezeu sa va binecuvinteze,oriunde va veti afla!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

histamina, esti foarte speciala. Dzeu te va ajuta sa iti vezi strumful sanatos tun!
pt gianni, chapeau!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danasima spune:

Chiar daca nu ma mai scris nimic, am intrat aproape in fiecare zi sa citesc postarile voastre.
M-am bucurat foarte mult, Histamina pt Sebi si te inteleg foarte bine. Desi incerc mereu sa ma conving cum spune Joklk ca sintem foarte bine ca si greutate si toate celelalte lucruri cu copiii, fata de unde am plecat, mi-as dori uneori sa fie mai usor, adica sa manince bine, sa asimileze la fel de bine, si sa creasca fara probleme de genul asta.
Dar acesti copii sint speciali si Dumnezeu ni i-a dat pentru ca a stiut ca vor fi bine ingrijiti, iubiti si ca vom face totul ca lor sa le fie bine.Sint cea mai mare binecuvintare pe care o poate primi un om.

La multi ani pentru toti: Mihai, Mihaela, Gabriel , Gabriela!

Dana si comorile ei Filip Alexandru (2.06.2010) si Carina Maria(2.06.2010)
http://s1122.photobucket.com/albums/l521/Daniela_Marin/

Mergi la inceput