Prematurii-Esente tari se tin in sticlute mici 22

Raspunsuri - Pagina 32

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ronna spune:

Citat:
citat din mesajul lui ali

Ronna am vazut ca aveti probleme cu constipatia.
Ce laapte praf folosesti?
Noi am folosit la inceput Nan si am avut aceleasi simptome ca si voi.Dupa aceea am trecut pe Aptamil( la recomandarea dr) si problemele cu constipatia au disparut.

ali
Mama fericita de Andrei (20.06.2008)


Ali Nan folosim si noi, insa acum dupa lactuloza s-a reglat.Nu fac in fiecare zi,dar macar nu mai e tare.Asta urma sa fac si eu daca nu rezolvam problema cu lactuloza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

reteta brocoli strumf hiercaloric
2 bughetele de brocoli, un buchetel de conopida rupte in bucatele mici.un vas de jena tapetat cu un si pesmet, am pus brocoli si conopida acolo,2 catei de usturoi,am adaugat 100 ml de lapte si sare si putin ulei de masline.si am pus capac tot de jena.am lasat 30 de min, la foc mediu.
am scos usturoiul, apoi am blenduit toata compozitia,peste care am adaugat cascaval ras si 2 linguri de smanatana 24% de la Muller, nefermentata(e dulce,obtinuta din centrifugare).
yammmmy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

simt ca o iau razna pana maine.cred ca am tensiunea 20.mi-a revenit ciclul,desi se oprise abia ieri,dupa 14 zile.nu pot manca.am un mare pietroi in stomac,in gat,in inima.nu ma pot concentra sa lucrez,desi am o speta ultra urgenta.
de alea 200 de gr sau macar 100 de gr daca le-a psu inseamna ca asimileaza si de alea depinde sa nu ii mai faca punctia intestinala.
dar le-o fi pus??????????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali spune:

Histamina multa sanatate.Sper sa fi pus pe el sa nu mai treceti prin chinuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

histamina, iti doresc atat de mult sa fiti sanatosi. esti o mama foarte dedicata. te imbratisez si pupam strumful.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali spune:

Histamina e totul in regula?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

7,260 kg, a pus 580 de gr in ultimele 2 sapt, adica exact cat a pus din februarie pana acum.multumesc lui Dumnezeu si prof Ulmeanu!Nu mai facem punctie in intestin!

SUNT FERICITA,FERICITA,FERICITA!


VIN,BERE,PE ALESE.
prajituri,pentru doamne si domnite sufletiste cremsnit facut in casa,pasca fara aluat facuta tot de mine si crema de dovleac.
la fripturi va invit la o friptura de porc in vin alb si la pui impopistrat!
va multumesc din suflet!

simt ca plutesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

aveti hard core?
ia uitati la fata:
a dormit fara pamapers. buculita mit sunculita si m-am topit.
se trezeste,alearga, isi trage de comoara dintre picioare,vb cu ea, si-o admira, o intoarce pe toate partile.ii spun ca peste 14 ani acolo o sa i se mute creierul pt tot restul vietii. rade, imi confirma f serios zezezebaba.
plec sa ii fac papa, ramane cu tati.tasneste la el in patut, se duce intr-un colt,ridica piciorusul,ca doar e felina(leu si tigru) si..............caca peste tot si da-i si rade!
cine spala lenjerie la 7 dim?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ronna spune:

Histamina, FELICITARI!!!
Doamne ajuta si de acum inainte!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

neata,

raportam ieri: 250 ml nectar morcov+ mere+miere, 75 gr piure de ficat curcan frecat cu unt,100 de gr piure de conopida+brocolli+ alte cele,150 de gr de mamaliguta cu smantanica si branzica, 50 de gr de crema de dovleac, 250 de ml de cereale cu lapte de vaca+miere, apoi LM.
asta a mancat strumf!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
in ritmul asta emigrez in cosmos dupa mancare.
e de la viusid+monogen+infatrini+fier+senzyme+imunostim cu coclostru si probiotice ( 16 milioane pe luna) si nu stiu daca am uitat ceva!

Mergi la inceput