LMA Licurici de ianuarie-februarie 2009 (133)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

pat si inca ceva. Nu intreba cat mananca alti copii de aceeasi varsta. Nu incerca sa o compari cu Vlad si cu nici un alt copil. In general nu trebuie facute comparatii, dar cu atat mai mult la copilasii astia micuti. Ei mananca altfel decat cei nascuti cu greutate normala.
Nadia de exemplu cateodata manca 10 ml de lapte.
Irina probabil a avut un retard de crestere intrauterina, ca si Nadia mea. E un copil dismatur si trebuie sa-l tratezi ca atare. S-ar putea sa nu aiba sistemul digestiv bine dezvoltat iar laptele praf nu o va ajuta de loc.
Te rog sa nu te superi pe mine. Dar am experienta unui copil nascut mic, unui prematur venit dupa un copil de 3,700 gr. Si eu la inceput le tot comparam dar mi-am dat seama ca e cu totul altceva.


Eu am inceput sa ii fac Nadiei trecerea la lapte Dorna si spre marea mea usurare vad ca il tolereaza bine. Si ii place. Cred si eu, dupa HA-ul ei, care are un gust infect!


Raluca, mamica printeselor Ioana - Alexandra (10.10.2004) si Nadia - Ana (29.12.2008)

NOI

Asa a venit pe lume Ioana

Si asa Nadia



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

crisspy am raspuns la indigo

Raluca, mamica printeselor Ioana - Alexandra (10.10.2004) si Nadia - Ana (29.12.2008)

NOI

Asa a venit pe lume Ioana

Si asa Nadia



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Citat:
citat din mesajul lui bebelusi
....plus ca parca laptele de mama se digera in 2 ore , si nu e bine sa ii dai mai devreme, daca ma iau dupa fie mea....ar trebui sa ii dau incontinuu.


nu si nu si nu. ii dai cand vrea cum vrea. asta cu digeratul si fermentatul si nu stiu ce is basme. fi-ta stie mai bine in cazul asta ete ce bine zice Raluca mai sus
mai Pupu e singura lesinata dupa trenuri? (in afara de Fabi) cred ca daca ii iau o sina noua de ziua ei e cea mai fericita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sdcristian spune:

patricia, sunt ceaiuri si galafor si galactogil care te ajuta sa ai lapte mai mult

si eu mi-as lua sling si as tine-o la san si cate o ora, ca eu stiu cum nu am facut eu, desi aveam un mancacios mare, si am ramas fara lapte. probabil fiind mica trage mai greu dar pe masura ce creste o sa fie mai bine. si da-te cu garmastan mult - ca ajuta sa fie bune canalele.

program - dupa vreo 3 luni isi fac ei singuri. carol si lapte praf manca aiurea, din 15 in 15 minute, asa ca nu laptele e de vina, ci obiceiurile lor.

io-s rau, am vomitat azi noapte, nici nu am ajuns la timp la baie... deci distractie cu curatat. si-s acasa in medical ca am bronsita.


mama de Carol (29.12.2008) si 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micola spune:

Citat:
citat din mesajul lui sdcristian

patricia, sunt ceaiuri si galafor si galactogil care te ajuta sa ai lapte mai mult

si eu mi-as lua sling si as tine-o la san si cate o ora, ca eu stiu cum nu am facut eu, desi aveam un mancacios mare, si am ramas fara lapte. probabil fiind mica trage mai greu dar pe masura ce creste o sa fie mai bine. si da-te cu garmastan mult - ca ajuta sa fie bune canalele.

program - dupa vreo 3 luni isi fac ei singuri. carol si lapte praf manca aiurea, din 15 in 15 minute, asa ca nu laptele e de vina, ci obiceiurile lor.

io-s rau, am vomitat azi noapte, nici nu am ajuns la timp la baie... deci distractie cu curatat. si-s acasa in medical ca am bronsita.


mama de Carol (29.12.2008) si 13+

cristi, ai gija de voi multa santate
ce face carol? banuiesc ca nu mai plange la gradi, nu?

Porumbita, Robert cum e fata de gradi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sdcristian spune:

carol plange cand ajunge acasa, ca dupa 10 ore de gradi i-ar trebui si tai tai.

mama de Carol (29.12.2008) si 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada_coman spune:

Buna dimineata!

Patricia sunt cu gandul la tine! Exact cum a zis Cristi da-i cu ceai. Eu beam cani pe zi si imi pocneau sanii. Si eu ma mulgeam si in timp ce ma uitam la tv. Ce fel de pompa ai? Trebuie sa te descurci astazi cu amandoi.

Cristi multa sanatate! Bravo lui Carol ca ii place la gradi.

Micola multa bafta cu cresa! Se va obisnui, ai sa vezi. Si cand is mai marisori tot asa plang.
Stai sa vezi cand tre sa mearga Daria din nou, dupa asa o vacanta prelungita, dar intai sa-i treaca raceala asta, ca m-a terminat.

Multa sanatate tuturor si o zi usoara!

Mamica de Daria-Ioana 15.08.2007 si Karina-Nicole 29.12.2008

Daria
Karina

POZE
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=8352f415656e1fa1594ae5&source=category&category_id=12" target="_blank">FILMUL NOSTRU

Avem poza chic ad.jpg www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic bebe - klorane baby&page=0" target="_blank"> Daria chic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Fetelor vamultumesc de sfaturi si imi cer scuze ca v-am stresat cu asta, o sa vad eu cum o sa o scot la capat

Naty nu ma supar, nu am de ce, ma bucur ca imi da sfaturi cineva care a trecut prin asta.

Crisspy, mami cu Stef nu vin aici pentru ca a avut Stef diaree ieri, si sa nu fie vre-un virus ceva....

Vlad inca tuseste si ii curg mucii, eu nu stiu ce sa ma mai fac cu el dar nici cu mine, amandoi avem aceeasi chestie (cred), nu imi e decat sa nu ia si fetita .....naiba stie

PATRICIA, mama puiutului Vlad Mihai 05.02.2009 si printesa Irina Ana 29.12.2010

"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada_coman spune:

Patricia stai linistita ca nu stresezi pe nimeni. Si doar tu esti cea in masura sa iei cele mai bune hotarari in ceea ce va priveste. Noi doar povestim din experienta noastra. Multa sanatate de la noi!
Si Daria tuseste de mai bine de 2 luni de acu cu mici pauze. Nu stiu ce sa-i mai fac si ce sa-i mai dau.
Ceva sfaruri daca aveti sunt bine venite!

Mamica de Daria-Ioana 15.08.2007 si Karina-Nicole 29.12.2008

Daria
Karina

POZE
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=8352f415656e1fa1594ae5&source=category&category_id=12" target="_blank">FILMUL NOSTRU

Avem poza chic ad.jpg www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic bebe - klorane baby&page=0" target="_blank"> Daria chic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Patricia ia mai termina cu stresatul, ca nu stresezi pe absolut nimeni. tu zi aci ca noi incercam sa ajutam cum si cat putem. sa stii ca-s sanse mari ca Irina sa nu ia guturaiul voi. desi tu il ai, anticorpii vor ajunge la ea prin laptic. deci da inainte ca e cel mai bun tratament
Ada ce fac fetele??

Mergi la inceput