FIV Dr. ALBU DRAGOS 20

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rica69 spune:

Lylymar sunt 8 foliculi, cine stie cate ovocite vor fi recoltate si mature pana la sfarsit.

_
Asteptand un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

rica te-ai gandit vreun moment ca mai bine putin si bun decat mult si slab calitativ?

poate fiind mai putin se vor hranii mai bine hai curaj!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camemar spune:

Buna fetelor, va urez o zi placuta!
Azi incep stimulare (si speranta) asa ca sa fie cu noroc!
Rica nu te am mai sunat pt ca am aflat de pe net estradiolul si doza de stimulare ,precum si ca ne vom vedea vineri dimineata
Altesa sa stai linistita si cumintica sa se cuibareasca in liniste bebeii
Pup toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa1986 spune:

Neata fetele, am fost aseara la Giulesti la camera de garda, am dat peste un doctor super ok, mi-a facut eco si mi-a explicat o gramada de chestii, mi-a dat o doza de optimism pe care cred eu ca o cam pierdusem, m-am hotarat sa fac si o inseminare artificiala poate cine stie.In rest mi-a spus ca e o dereglare hormonala si ca am un mic chist pe ovarul stang, in rest totul e ok si sa ma astept sa imi vina rusii cat de curand, mi-a spus ca am un endometru de 8 mm, oare ce-o fi insemnand asta ?Dar sa fiti linistite pentru ca nu va parasesc, astept si parerea lui Albu, mentionez ca pe 9 feb am programare la dansul.

D-zeu ne iubeste!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2 spune:

Merci la fel Camemar!
Cred ca o sa am niste emotii Vineri... Am decis sa ma intep singura deseara, sa nu mai merg la Medlife. Odata ce imi Diphereline, io fi in stare sa le fac si pe celelalte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rica69 spune:

Fetele bafta la injectat.
Alexa ma bucur ca esti optimista. Eu stiu ca endometru este acela care se elimina prim CM.

_
Asteptand un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_B spune:

Intr-adevar, endometrul este mucoasa care captuseste uterul in interior, care creste treptat pe parcursul fiecarei luni, in vederea unei implantari de embrion, apoi se elimina prin ciclu menstrual si apoi, sub influenta hormonala, incepe din nou sa creasca. Iar miometrul este muschiul uterin.
iar la ET, este bine endometrul sa fie peste o anumita grosime, nu mai stiu exact cat, parca 7-8mm minim.
eu imi amintesc ca il aveam 13mm la ultimul ET.


Gabi+28
placenta previa centrala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rica69 spune:

Gabi tu la ultimul fiv cati foliculi ai avut la monitorizare si cate ovocite & embrioni au rezultat?

_
Asteptand un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

corry gata te am trecut

cine vrea sa fie trecut pe listuta sa mi scrie cu rosu, ca altfel nu mi sare in ochi
si asa s obosita si chioara de somn
motanii sunt ok, au adormit acum

rica 8 foliculi am avut si eu si 8 embrioni
deci sa nu te vad trista ca iei bataie

fetelor capul sus si zambete la maxim

pupici

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

aaaaa
cu vitaminele am rezolvat o
ama te pup si merci frumos frumos

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

Mergi la inceput