FIV Dr. ALBU DRAGOS 20

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns corry_28 spune:

Mirelaaaaaaaa, te rog, ma "rezolvi" si pe mine cu ce te-am rugat in cap 19, pag 4?
Trece-ma la gravidute.Ce ai rezolvat ci vitaminele acelea?
Rica, eu la ultimul set de analize am avut estradiol 1400 si 11 ovocite.Se zice ca valoarea estradiolului iti da numarul de ovocite pe care o sa le ai.Cred ca ai timp suficient sa-ti mai creasca

8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didi32 spune:

Alooo, pe mine nu ma numarati la intalnirea de vineri? Ce-i destrabalarea asta? Rica, potoleste-te. Nu-i mai bine ca mine, habarnista asa? Nu stiu nimic despre valorile astea, tot citesc pe-aici si uit cand inchid forumul. Nu vreau sa ma mai stresez si cu astea, oricum fac ce zice dr. White, nu?
Hai sa impartasesc informatii intre 2 task-uri naspa de la birou. Deci am inceput sa ma injectez. Am fost ieri la Grivita unde m-a certat asistenta ca nu aveam trimiterea la mine si ca nu stiam doza de diphe. V-am zis ca-s habarnista, nu? A sunat-o pe asistenta sefa s-o intrebe , deh! Si cum ieri am ajuns fff greu pana acolo si am si intarziat la birou, ce zic eu, hai sa ma duc la Unirii. Eeee, dar la Unirii a fost pe bani, nu pe degeaba la Grivitei, adica 13,5 RON. Parca Speranta intreba intr-o zi. Deci numai la Grivita e moca, al alte clinici e pe bani, asa ca o sa bat iar orasul pana la Grivita si-o sa ma duc la Unirii doar in week-end.
Hai sa ma-ntorc la munca sa nu scada productivitatea! Ce va invidiez c-aveti timp

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2 spune:

Scuza-ne Didi, dar chiar n-am stiut ca vii si tu Vineri.
Ramane cum am stabilit. Vineri, adunareaaa!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2 spune:

Ce se intampla cu Camemar?! N-a mai scris. Pe unde esti Madam? Esti ok?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didi32 spune:

V-am scuzat . Deci vineri la 7.30 vine toata lumea? Abia astept sa le disperam pe acriturile alea de la receptie
Acum ma pot intoarce la munca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

salut fetele.

rica, termina! o fi mai bine sa faci hiperstimulare??? potoleste te cu negativismele astea ca ti trag o bataie de nu te vezi, te trimit invinetita la barbatel sa nu stie de unde apari asa!!!

camemar, didi, altesa, va tin pumnii....o sa fie bine la toate!!! anul 2011 e anul iepurelui, adica...nah..pricepeti voi, ne impuiem toate ca iepurii.

corry, noi ne am potolit complet cu prostioarele, am pus pofta in cui pt urmatoarele 7 luni. ne am speriat atat de tare ca nu ne mai trebuie nimic. cand am fost in urgenta, am fost la polizu, dr ala s-a purtat naspa rau de tot, m-a expediat in 3 secunde, mi-a cerut de la obraz 50 ron ecografia si a stat 2 min cu mine de vorba, atat, m-a intrebat dc vreau sa ma internez pt supraveghere si pt ca n-am vrut ca nu avea rost, m-a trimis in shuturi aks, ca sa zic asa...dar noroc ca stau bine cu nervii, ca mi venea sa i zic de la obraz ca suntem colegi si nu chiar dc nu, nu era cazul sa se poarta asa. dar l-am lasat in plata domnului, eram fericita ca la eco era ok bebele.

apropo, ca tot ma plangeam ca n-am simptome, de ieri incepand am niste greturi naspa de tot.
tu? cum mai esti??ce fac aia mici?

de arabella ce mai stiti???

si pe mine ma rup ecografiile astea. de principiu le am facut la medlife, in urgenta am mai facut pe la spitale, la camera de garda si dadeam 50 ron.


mirela, ce mai faci piticii? le-au mai trecut colicile?

lyly, ai fost la greci, ce ti-au zis?

pup toata gasca!

_

Babyblue va pupa pe toti!!
8+
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....
2 IAD nereusite (prima cu Dr. Marinescu, a doua cu Dr. Albu Dragos 2009-2010), 1 FIV neureusit, sept 2010- Dr. Albu Dragos, AMH=0,4, ovarectomie stanga, decembrie 2010 neasteptat, test de sarcina pozitiv.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rica69 spune:

Fetele astazi am cunoscut o alta fetita colega de suferinta. Ea a ramas cu o doza de 600 de puregon, daca vreuna dintre voi nu a apucat sa cumpere tratamentul si doriti sa o ajutati. Vineri este si ea programata la eco asa ca ne vom intalni.


_
Asteptand un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rica69 spune:

Babyblue daca erau mai multi aveam de unde alege si transfera in functie de varsta mea, ca eu sanse de reusita cu 3-4

_
Asteptand un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camemar spune:

Nu m-am dat la fund fetelor...Doar un pic de treaba si nu prea aveam noutati...Didi, vineri o sa ne recunosti pt ca vom fi un grup de 3 ,,fete'' 2 brunete si o blonda care vorbesc intruna(respectiv eu, rica si speranta)
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lyly_mar spune:



Zuzet,vitex-ul este pt reglare hormonala,macca pt cresterea endometrului,si vitexul si macca pot fi luate toata luna.Vitexu-ul nu se ia in luna in care faci FIV sau IA(eu asa am citit!!!).L'arginina se ia pana la ovulatie tot pt cresterea endometrului si cica pt si rezerva ovariana(asta am auzit de la babyblue ca, a zis dr albu). Bafta multa!

Rica,io zic ca la protocol lung 8 ovocite sunt bine,ca numar.Sa dea DD sa fie sanatoase si pline!!!!
Bafta multa tuturor fetelor care sunt in focuri!
Bebitza, dr greci vin pe 21-23 ian.

Citat:
citat din mesajul lui Zuzet

Fetelor, spuneti-mi si mie va rog, pentru ce se recomanda Vitex, Macca si L-arginine?


Mergi la inceput