Bebelusi de Septembrie-Octombrie 2010 (23)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

Citat:
citat din mesajul lui LoraG76

'Neata!
Azi a fost al meu sot si-a inscris-o pe Iustina la scoala... am o stare...ma apuca plansul. Oare cand a crescut fetita mea asa mare? Parca abia acum am realizat. Maine-poimaine trebuie s-o inscriu si pe Adelina..eu ce ma fac??!! Cred ca peste 6 ani mai fac si eu un bebe.

O zi buna! Eu fug sa fac ceva de mancare, daca reusesc.

Lora, mami de Iustina si Adelina

Carti personalizate - www.carteacopilariei.ro/" target="_blank">Cartea copilariei

Bazar umanitar DC - ajutati copiii

(Niciodata sa nu spui niciodata!)





Asa am patit eu ieri..nu am fost buna de nimic. Oricum am "evoluat", cand a inscris-o la gradinita am bocit toata ziua. Si eram la servici...si ma intreba lumea ingrijorata de ce plang...si eu hohoteam si spuneam ca mi-am inscris copilul la gradinita. Ce-or fi crezut oamenii aia de mine numai ei stiu

mamica de Andreea Bianca si Victor Darian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelena spune:

Buna si de la noi pe ziua de azi!

Mari, ai un flacau pe cinste. Sa mai faceti ca faceti copii frumosi :). Multa sanatate lui Vladut.
Ana, vroiam sa te intreb, tu cam cat ceiut ii dai Maiei? Si ii dai tu cand si cand sau cand maraie ea?
Noi raportam o noapte cum n-am mai avut de mult...Radu s-a trezit la 1.45 si s-a mai culcat pe la 4.30 N-a plans, dar a marait si s-a tot fatait de imi venea sa plec de-acasa. Cred ca-l chinuie dintisorii .

Am observat ca de cand ii dau Nan AR, nu mai varsa atat de mult si am hotarat sa-i mai dau san numai noaptea. Imi pare rau, dar nu am ce face. Tot ce papa de la mine regurgiteaza intr-una.

Am pus si pozici noi de la botez in album

toti bb-ii si mamicile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoredanaB spune:

Salutari dragelor!

[red]La multe luniste si anisori Ioan (be one) si Nicklas (sabu), sa cresteti mari, sanatosi si sa fiti cuminti!!! [red]

Noi iar am absentat.Fetelor sunt disperata, nu stiu ce sa ma fac cu Sarah.De la revelion in coace are un program haotic, ziua doarme si mananca destul de bine dar noaptea...suge din ora in ora,cu nervi, ne cearta, isi baga mainile in gurita tot timpul, are rana pe un deget de la atata ros.Am incercat sa ii dau LP si nu vrea sa-l bea nici vorba. Am incercat pe cele de la aptamil si milumil, schimbat si biberoanele.E flamanda mai tot timpul.Eu iar am inceput sa ma indop (nu mie foame) dar vad ca nu are nici un rezultat.Ma bate gandul sa incepem diversificarea, poate asa va fi mai satula si va dormii mai bine.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simona24 spune:

buna dimineata, burtici!

la multi sarbatoritilor nostri dragi,IOAN SI NICKLAS!
NASTASIE, DONNA, la multi ani si voua, alaturi de sotii vostri!

matei, de ceva timp, doarme f bine noaptea, asa ca nu am de ce sa ma plang! dar azi-noapte, pe la 3 m-am trezit sa iau o gura de apa si mi-a fost asa drag sa il vad dormind, incat l-am luat langa mine in pat. si uite asa am dormit noi imbratisati pana la 11.

ieri mi-a venit soacra in vizita... o vizita prelungita, as putea spune! pana vineri o am la mine! ma rog la DD sa stea mai mult pe la cumnata'sa decat pe aici! aseara, a ramas la ea, dar stiu daca se repeta faza si in seara asta?! ca taaare bine ar fi!

ieri, cum a intrat pe usa, mi-a zis sa ii pun copilului o tichiuta pe cap, ca sa nu raceasca. si i-a zis mihai sa nu insiste aiurea, ca ea si-a crescut cei 5 copii cum a stiut si sa ne lase si pe noi sa il crestem pe matei asa cum credem noi de cuviinta. nu stiu daca a priceput ea ceva... a, si la un mom dat, vine disperata la noi in bucatarie sa ne zica sa ii dam repede niste apa sau ceai marmotzelului. motivul: sughita! i-am explicat calma ca nu ii dau nimic in afara de LM si ca ii va trece sughitul. da' ce, m-am inteles cu ea?! pana nu i-a reamintit sotul de discutia anterioara, nu s-a potolit.
plus ca l-a vazut pe matei cu degetele in gura... "vai, isi roade degetelele! uite, nicoleta(fi'sa) a stat cu degetul mijlociu si ineler in gura pana in cls a 4a, si stii ce subtiri le are acum! da, mamaie?! semeni cu matusica?!" fetelor, va spun sincer ca imi venea sa o iau de par si sa o dau afara!

trebuie sa vina din clipa in clipa... ma duc sa ma inarmez cu muuuulta rabdare! se pare ca voi avea nevoie!

va de nu va vedeti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fulguta28 spune:

La multi ani, Ioan si Nicklas!

Nike, Mara il pupa pe Sebi Curajosul. L-am vazut in poze. E frumos foc si are niste ochi mari... Wow!
Astept vesti bune de la voi!

Noi mergem azi la pediatru. Am cateva intrebari pregatite pentru d-na dr.
De doua seri, cand vine baita, urla de se aude in 3 cartiere. Dimineata imi face un KK-utz cu mult mucus. Sa aiba din nou colici?!

Intrebare: Copiii vostri stau arcuiti si incordati?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

Citat:
citat din mesajul lui fulguta28

La multi ani, Ioan si Nicklas!

Nike, Mara il pupa pe Sebi Curajosul. L-am vazut in poze. E frumos foc si are niste ochi mari... Wow!
Astept vesti bune de la voi!

Noi mergem azi la pediatru. Am cateva intrebari pregatite pentru d-na dr.
De doua seri, cand vine baita, urla de se aude in 3 cartiere. Dimineata imi face un KK-utz cu mult mucus. Sa aiba din nou colici?!

Intrebare: Copiii vostri stau arcuiti si incordati?

uta28 este mamica de Mara Elena alias Monstru din Adancuri zis Nasturel (10.10.2010)
------------------------------------------------
www.micaevents.ro" target="_blank"> Fotografii de botez pentru puiutul tau. Enjoy!


Al meu mai sta asa... imi vine sa mor cand il simt ca stiu ca urmeaza o crizuta de nervi, ceva nu-i convine....

mamica de Andreea Bianca si Victor Darian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelena spune:

:)) Simona, foarte arzator si vesnic in actualitate subiectul asta cu soacrele!

Eu rad, da' nu prea-i rasu' meu...am si eu un speimeeeen. De fiecare data cand vine la noi trebuie sa-mi culce copilu' ca "uite ce somn ii e" si ea are "leac" pentru el. Si mi-l zgaltaie in brate pana ameteste bietul copil si normal ca adoarme. Apoi "ai vazut ca eu stiu sa ti-l linistesc?".

In zadar am incercat sa-i spun ca nu-i este somn copilului, ca el are nevoie de atentie, are nevoie sa se joace, dar ea stie cel mai bine....si m-am lasat pagubasa.

Tu trebuie sa vezi partea plina a paharului, faptul ca nu sta la 10 minute de tine.

Fulguta, si Radu inca mai face uneori kk cu mucus dar nu pare ca ar avea colici...atata timp cat nu da alte semne de vreo suferinta nu dau asa mare atentie...si da, se incordeaza si se arcuieste si el cand nu-i convine ceva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebecris26 spune:

Buna ziua dragi mamici si bebelusi.
Oramona, Adelina, Anuta, Mari, multumim tare mult de cafeluta. Tare as bea cate una de la fiecare dar nu prea merge. O sa combin cate putin de la fiecare si fac o ceasca de cafea .

Mari, ai un baietel superb, sa va traiasca. Sa ne traiasca toti bebelusii superbi.

Cristina, mami de bebita David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

Am venit de la control: se pare ca totul e foarte bine si ca ne-am insanatosit. Vlad are 64cm si 6350g (a slabit saptamana trecuta cam mult, ca avea aproape 6.500kg cand am plecat la sat) si se vad mugurasii incisivilor de jos...asa ca asteptam de pe o zi pe alta sa ii iasa dintii.
LA MULTE LUNITE SI MULTI ANISORI!!! pentru CALIN IOAN si NICKLAS
NASTASIE, se pare ca suntem norocoase cu sotii nostri care nu se feresc sa ne ajute in gospodarie. Al meu nu se baga neinvitat pentru ca stie ca am eu un stil aparte de a face tot, dar daca il rog nu spune nu. Plus ca de e nevoie de alergatura prin oras cu diverse treburi si mai ales de facut piata, el este cel care se deplaseaza.
EVELINE, FULGUTA, incercati sa masati spatele copilului mai des si ceva mai apasat in momentul in care stau incordati, insistand la ceafa, asa se vor relaxa...cel putin asa e la noi.
SIMONA, bafta multa poate scapi de teorii despre crescut copiii.
ADELENA, si la noi tot cam pe la ora aia a inceput sa se foiasca si nu a mai dormit pana la ora 8 dimineata decat cate 5 minute...si tot din cauza dintilor ccred ca e...
edit:la noi pe la 4 jumate s-a trezit, am citit eu prea repede mai devreme
LOREDANA, cu riscul sa iti planga mult, nu o lasa sa doarma dupa ora 5 dupa amiaza si oboseste-o pana pe la 8 jumatate-9...pune muzica, gadil-o...ar trebui sa pice franta si sa doarma bine dupa.
M-am intins...dar tot simt ca mai e ceva...cred ca o sa recitesc ce ati scris cat am lipsit si imi voi da seama ce voiam sa spun...

Mariuk, fericita mamica de VLAD-CRISTIAN (27.08.2010)

http://picasaweb.google.com/102527437167244304186
http://radiobestpower.no-ip.org:8989/listen.pls

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns idalis spune:

Buna dimineata la amiaza si de la noi!
Waw cate cafele si ce mic dejun bogat pe azi! Am luat de la fiecare cate o gurita , mi-am umplut ceasca, am decofeinizat-o si acum o beau citindu-va pe voi (bineinteles cu putina ciocolata alba langa ea ).
La multi ani sarbatoritilor! Ce repede trece timpul... cresc bebelusii nostri, asa ca incerc sa ma bucur cat mai mult de aceste clipe.
Ieri am desfacut bradul, azi mi-am propus sa calc si sa fac putina curatenie...asta daca ma lasa nazdravanul.
O zi minunata !

Idalis, mamica fericita cu Tavis Matei (15.10.2010)
pozele noastre

Mergi la inceput