Toate forumurile Generatia 'Desprecopii.com' / Teme specializate  In floarea copilariei (4-12 ani)

Copilasi din 2002 *84*

(2 voturi)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 18
cristina22
cristina22

3518 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite cristina22 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Lucia-stai linistita, nici eu nu ma uit la filme.Cu Hannah M, n-am vazut in viata mea nicio o secventa, nu-s chiar asa cultivata, da' stiu despre ea de la copii.
Ma tot uit la pozele voastre...balaceala, soare, pantaloni scurti...asa mai uit si eu de iarna noastra.

O saptamana frumoasa!

21+1=22

Inca un pic si GATA! Vine Primavara!
Mergi la inceput
Gabi_K
Gabi_K

5701 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Gabi_K un Mesaj Privat  Reply with Quote
Lucia: daaaa, si-a intins parul... peste o ora era la fel ca inaintede intindere

ne pregatim de carnaval, avem o dilema insa: nu ne-am putut decide: zana sau rockerita...

Nici eu nu-s cu filmele, prefer netul decat televizorul. Doar filme de copii, si cateva comedii s-au lipit de mine in ultimii ani.

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Povestea nasterii: Lili si Robert
Mergi la inceput
light
light

3982 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite light un Mesaj Privat  Reply with Quote
Cristina, uita-te, uita-te ca prin iunie-iulie ma uit eu la ale voastre

Gabi, eu as opta pentru rockerita, insa, ca sa fie si mai misto trageti la sorti. Bagati niste biletele cu zana si rokerita, mai multe asa, si las-o sa traga de mai multe ori, si apoi sa numere cate are cu zana si cate cu rokerita.

my deviantArt Gallery

Una Pe Zi de Victor
Mergi la inceput
cristina22
cristina22

3518 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite cristina22 un Mesaj Privat  Reply with Quote
daca nu se poate decide si nu se poate decide, sa fie atunci, zana rockeritza!! Ce, rockerii nu au zane??
No, acuma serios, succes...mare dilema
La scoala au carnaval?

21+1=22

Mergi la inceput
Nicoleta
membru veteran Nicoleta

11722 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Nicoleta un Mesaj Privat  Reply with Quote
Mai, copiii astia nu prea stiu ce sunt nuantele! Adica ori rockerita, ori zana! Nu "ori rockerita in albastru, ori in negru"! Ori zana roz, ori alba... Sa ne spui Gabi cum si ce ati ales.

Si eu ma uit cu jind la pozele Luciei, desi nu sunt mare fan soare si caldura! Mie imi place umbra, aerul curat si respirabil... Insa tot visez la vara!

Maine Stef va merge cu clasa si cu dna invatatoare la cinema, abia asteapta! Vor mai merge si in februarie. Ne gandim de zor ce sa faca in vacanta de o saptamana, cea intersemestriala. Am primit un pliant cu toate activitatile din Viena, sa vedem ce reusim sa facem...

--------------------------------------------
A venit Craciunul! A trecut Craciunul...
Mergi la inceput
Gabi_K
Gabi_K

5701 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Gabi_K un Mesaj Privat  Reply with Quote
Sa va explic care-i situatia cu carnavalul. Inca de anul trecut i-am cumparat un set de fluture/zana: aripi, cordeluta si o bagheta magica. Plus separat i-am luat o masca foarte frumoasa cu flittere.
Anul acesta fata s-a gandit sa fie zana- dar n-are rochie. Am cerut una imprumut de la o colega, insa rochita n-a ajuns inca. Pentru orice eventualitate avem si un plan B- asta fiind rockerita.

Ieri am facut rost si de o peruca stil slash (chitaristul din guns'n'roses), dar peruca nu-i neagra ci rosie. Lili si-a pus-o in cap, si-a mai pus si ochelari de soare si cu micofonul in mana a inceput sa cante o piesa de-a lor. Dupa cateva versuri sia dat seama ca nu va canta la carnaval, ca o sa-i fie rusine, dar totusi a exersat toata seara cantecul.
E vorba de piesa asta:

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Povestea nasterii: Lili si Robert
Mergi la inceput
Nicoleta
membru veteran Nicoleta

11722 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Nicoleta un Mesaj Privat  Reply with Quote
Gabi, am inteles, aveti de fapt un plan de rezerva. Dar pe primul loc sta Zana (desi va fi greu sa nu vrea sa foloseasca peruca de care zici,. chiar cu costumul de Zana in dulap!).

Mergi la inceput
Nicoleta
membru veteran Nicoleta

11722 Mesaje
La multi ani, Australia!

Mergi la inceput
cristina22
cristina22

3518 Mesaje
ahaa, adik Lucia da de baut?!Stau p-aci, ca cine stie ce pica!
La multi ani, Australia!

21+1=22

Mergi la inceput

katty

3934 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luikatty Adauga semn de carte la raspuns Trimite katty un Mesaj Privat  Reply with Quote
Hello, va salut si eu dintr-un Bucuresti cam inghetat...erau dimineata -11 grade, cu real feel -16, nici nu vreau sa ma gandesc cum e la Nina la Miercurea Ciuc!

Lucia, sa aveti o sarbatoare minunata! Vad ca astepti cu drag sa se termine vacanta, noi ne pregatim de vacanta, de luni e vacanta intersemestriala, o saptamana!

Am citit si din urma, dar nu raspund fiecareia, ma bucur ca sunteti bine cu toate, eu am avut o perioada cam grea la serviciu...asa ca am mai stat pe FB, dar pe aici mai rarut!
Cum ziceam, ne pregatim de vacanta, Andrei vine cu FB-uri, unul dupa altul, doamna e iar multumita de el, a zis ca si-a revenit dupa perioada mai aeriana de prin noiembrie, asa ca ne-am mai revenit!

Pupici tuturor!

Catalina & www.onetruemedia.com/shared?p=8c0a486b860588d396dc22&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Robert-Andrei (27.07.2002) varsta Andrei
Mergi la inceput
Pag. din 18 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com