Copilasi din 2002 *84*

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Salut.

Nici eu nu dau mult pe incaltaminte, ma bucur tare cand gasesc reduceri :). Cel mai mult pana acum, petru incaltarile lor, am dat pe ghetele de iarna ale lui Stef. Pe ale lui Matei le-am gasit cu 20% reducere, asa ca m-am bucurat (sunt de la aceeasi firma, aceeasi calitate).

--------------------------------------------
A venit Craciunul! A trecut Craciunul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina22 spune:

Cristina-22 mi-a schimbat viatza!!E data cand s-a nascut Andrei al meu

Edit:ca sa explic si semnatura:deci in 21 e nascut C, iar eu sunt nascuta in 1.De aceea 21+1=22

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Cristina, da ma cheama si Ioana...de fapt...aici toata lumea asa ma stie, nu cred ca ar putea pronunta nimeni Sinziana...deci cu siguranta, daca cineva imi e prieten (american ma refer) stie sa pronunte...altfel...oricum nu s-ar intelege nimic din numele meu

David stie f bine ce se intampla, si nu ar pleca cu nimeni....Ieri il asteptam la tenis (e un complex ingradit) in masina in fata intrarii...si el nu m-a vazut...s-a dus la biroul de informatii al complexului de tenis, a rugat-o pe tipa de acolo sa dea un telefon...si m-a sunat sa ma intrebe unde sunt !! Alta data, trebuia sa il ia o prietena de la scoala (si baietelul ei e tot la aceiasi scoala), si el stia si o astepta la gard...si prietena a venit, si-a luat baietelul ei...si pe moment a uitat de David...El a vazut-o, a iesit din curte s-a dus la ea si i-a spus "ai uitat de mine, nu-i asa??"
Eu ma gandeam sa ii dau un telefon mobil de pe care nu poate sa sune decat la mine sau la Radu (blocam toate celelalte numere)...avem unul pe care il folosesc bunicii cand vin la noi, si acum sta degeaba...dar imi e teama sa nu il uite pe undeva


Si David strica pantofii in varf...din cauza trotinetei...cand pune frana pune varful jos ...
Cred ca ramanem cu cei de la ecco....pana la urma!!!

Cristina22, dulce adunarea!!! La noi nu merge...hahaha...ma gandeam si eu acum :))!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

salut.

L-am intrebat pe Stef ce as face daca ar veni la el la hort un necunoscut si i-ar spune ca l-a trimis mama lui sa il ia si sa il duca la ea. A zis ca ar face rost de un telefon si m-ar suna sa ma intrebe daca este adevarat ce spune nenea. Si dupa aceea a zis in gluma ca i-ar zice: "Lasa-ma nene in pace!" (oricum, la ei la hort nu au voie sa ii ia decat persoanele "autorizate" de parinti)

--------------------------------------------
A venit Craciunul! A trecut Craciunul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

fiimea a zapacit-o pe profesoara-psiholog ca vrea parul lins, pana cand doamna (adica domnisoara) a venit cu placa si i-a intins parul ieri dupa masa, dupa ce mi-au cerut voie Am aprobat cu conditia sa nu mai vad asa ceva pana la 16 ani
Rezultatul e pe FB

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Gabi, prima data nu am inteles ce se intampla, am crezut ca urmeaza o tunsoare ceva... Oricum, foarte tare ca a reusit sa o convinga! Ii sta bine si cu parul intins!

--------------------------------------------
A venit Craciunul! A trecut Craciunul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

multzam
Asta a fost de fapt cu 3 zile dupa tuns, avea parul un pic mai lung, i-am tuns doar varfurile.
Mare diferenta nu e, ea oricum are parul lins asta a fost o chestie psihica la ea, ca si ochelarii, pe care ii mai poarta din cand in cand

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Gabi, am vazut intai poza mica si m-am gandit: ia uite ce domnisoara frumoasa! Era Lili a ta!
Fetele, multumesc de lamuriri. Cristina, tare bine iese la tine socoteala!La noi nu pot decat sa remarc ca unul s-a nascut primavara, unul vara si unul iarna, iar toamna ne-am casatorit (ce doua toamne inainte de acel decembrie, adica)
Sinzi, tot de la frana i se trage si de la dat cu varful in pietre. Am ajuns sa caut din aceia cu varful un pic ridicat, au viata mai lunga. Ca nu mai vrea sa-i poarte dupa ce i-a julit
Ideea cu telefonul mobil nu-i tocmai rea, au fost 2 situatii cand i l-am dat si noi dar, in general, sta fara telefon.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Neata!

Ca bine ziceti de trotinete, ai mei nu au, as vrea sa le cumpar! Aveti ceva recomandari? Pentru Matei as vrea cu 3 roti (2 si 1 sau 1 si 2... inca nu stiu sigur de care).

--------------------------------------------
A venit Craciunul! A trecut Craciunul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Recomandari precise nu, doar sa le iei din magazin de biciclete, nu din supermarket, din experienta spun c-au fost mult mai bun ce-am luat de la sursa decat din alta parte. Si acolo e cineva care stie exact ce-i trebuie fiecarui copil si te sfatuieste. La primavara ii trebuie si lui Robert bicicleta, schimba numarul la roata.

Mergi la inceput