MONTIGNAC (152) .... stil de viata, nu dieta

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Luni e zi de raport? Eu eram obisnuita cu marti. Am vazut ca apar in lista, cu "?" . Greutatea de la care am inceput e 61,7, inaltime 1,68, target 55 kg. Am sa ma cantaresc dimineata, dar nu cred ca va fi ceva semnificativ, avand in vedere ca n-am nici o saptamana intreaga. Azi am mancat lapte cu cereale, la pranz niste muschi de porc cu ardei si rosii si un ou fiert tare, acaza am chifltelutze din carne de vita (la cuptor) cu ardei copti. Maine cred ca iar bag niste orez brun cu ghebe.

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

BazarGeneral

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Azi am revenit si eu la regim dupa ce m-am porcit de sarbatori (imaginati-va ca am mancat cu barbatu-meu un sac de pufuleti in 3 zile, adica 15 pungi mari, de 100 de grame, Buggy)
Asa ca am mancat:
MD : wassa cu branza si masline + ridici si ardei
P : broccoli la cuptor cu iaurt
supa de pui
G : un pahar de maclavais de fructe de la fiu-meu
C : ma gandesc la wassa cu magiun de Topoloveni (asta o sa fie pe la ora 5, si sper sa fie ultima masa, pe mine ma ajuta mult sa nu mananc seara.)
In legatura cu salamul si alte mezeluri, stiu ca Monti le permite, dar poate se refera la alea sanatoase, ceea ce e greu de gasit la noi. nu cred ca e bine sa mancam din-astea de plastic, injectate si umflate cu tot felul de substante. eu n-am mai mancat de un an, din februarie anul trecut, si cand am incercat niste carnati din comert i-am vomitat invariabil, deci ptr mine e clar ca nu trebuie sa mai mananc asa ceva.
Hai, totusi, sa raportam saptamanal, ca poate ne tinem mai bine de treaba. de fapt, fiecare sa raporteze cand ii pica mai bine.


Eu una, cu rusine si cenusa in cap, raportez 61 de kg
Dar nu-i nimic, o luam de la inceput cu forte noi


Ninha, mami lu' Mirci

Don't ever get used to the world around you.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Meniul de azi:
o portocala si o banana
3 bomboane de cioco neagra
ostropel de pui
2 patratele de cioco neagra
5 chiftele cu salata verde

Ellinia, poti sa raportezi cand vrei tu, important este sa slabim!
Ninha, spor!

De mancare
Dulciuri
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns child spune:

ANDANII, BRINDUSIK cum sa ma supar?
Foarte bine ca ma atentionati, ca eu tin cont, pe cat posibil, de toate sfaturile.
Doar e spre binele meu!

Eu nu am probleme de la branza chiar si grasa, am slabit foarte bine mancand-o, la mine cantitatile sunt problema!

La crenvusti am renuntat demult, mai mananc sunca, dar mai mult la omleta si salam unguresc, are, intr-adevar aditivi si altele, dar e asa bun...
Incerc sa renunt si la el, sa ma apuc iar sa fac paine integrala, sa o mananc la micul dejun.

Ma oftic ca nu merge painea asta integrala la masina de facut paine...ca ar fi mai usor asa.
Si sotul ma bate la cap sa cumparam...



Diana si inimioara mea Albert-Krisztian (2.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

child painea integrala eu aici am gasit-o feliata de cumparat...dar la fel cum se plangeau alte fete care au incercat sa faca(eu am facut in tara si mi-o iesit cum trebe am martor pe maya ca o salivat langa pozele cu painea mea) ..spui ca nu prea e coapta...dar m-am obisnuit sa bag feliile si la toster si is mai bune ashea...concluzia fiind poti face la masina de facut paine dar asta va fi problema, nu va fi coapta bine

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

valentinatot ce mananci imi face o poftaaaaa..acu mi-e pofta de chiftele

daca mai treiesc dupa mega salata de fructe care am facut-o is tare
de la 4 (cand am mancat o para) nu am mai bagat nik in gura....si acu salata de fructe:1mar, o porto(in sfarsit am cumparat), o para(mare si verde), banana(verde), 1 felie ananas, vreo 10 mure
( ninha sa stii ca e mai mare castronu decat jumate de pui)

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns montignace spune:

catalishkaaaa, mayaaaaa,cgeeee, feteeeeeelor trezirea la apel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

M-am cantarit dimineata si imi arata 61,1 dar, fiind la inceput, e de inteles. Am mancat ieri o gramada de chiftelutze din alea , cred ca vreo 6,7, de am zis ca sigur mi-e rau dupa aceea. Si era si destul de tarziu, vreo 7, si imi era asa ciuda dupa aceea... Dar asta e, se mai intampla. Perioada asta am sa ajung tarziu acasa si nu prea am cum sa nu mananc. Azi am mancat lapte cu fulgi de ovaz, am baut cafea si acum ma pregatesc de a doua cafea. Ceai verde pana la pranz, doua mandarine, iar la pranz, dupa jumate de ora de la fucte chiftelute cu rosii si ardei. Mi-am luat un iaurt cu mine sa-l mananc inainte de a pleca acasa, sa-mi mai taie pofta de mancare. Diseara am la alegere, varza calita simpla sau orez brun cu ghebe. Cred ca o sa castige varza calita

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

BazarGeneral

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa1986 spune:

Buna dimineata fetele,
Aseara am facut o ciorbita de oase afumate super buna , am mancat sotul meu doua portii, eu doar una.Am pus in ea ardei capia, telina, radacina de patrunjel, 2 cepe, oase afumate garf si 1/2 de bors, 2 oua.De dimineata am mancat 3 felii de sunca de praga.O sa vin mai tarziu sa dau raportul cu ce-am mancat la pranz.

D-zeu ne iubeste!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Bine doamnelor si domnisoarelor , ramane raportul cum e stabilit ... luni

Eu cuminte foc
acuma am papat: ou fiert cu iaurt
pentru pranz am: carnita fiarta de curcan si niste perle de branza dulce
si pentru cina am : pregatit peste pe sare (doar il pun in cuptor cand ajung acasa si in 20 min e gata)


brandusik, ninha, ellinia, child , alexa
ninha nu-mi fac probleme ... le slabesti tu cat ai clipi

restul fetelor au dezertat ???? cucuc ????????

acusor ai promis ca ne scrii zilnic

andanii

Mergi la inceput