Gravidutze si mamici de Cluj - 169

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

anca, nu aveti informatician la serviciu? noi asa facem cd ni se mai blocheaza laptopurile le duce sotul la informaticianul de la serv.

N-am mai reusit sa iti multumim pt petrecere! Stefan e f dragalas, si nu mai e grasut ca at cd il stiam eu piticot.

de gradinita voastra ce poti sa imi spui?esti multumita? f. multumita? de educ..cdt..program..curatenie..spatiu verde..ies afara?
ma gandesc si eu la una de stat pt la anul prin gherogheni.

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sara2007 spune:

buna seara la toata lumea..si eu sunt la curent cu cititul dar de scris n-am mai reusit.e drept ca am citit de cateva seri si numai stiu cam ce vroiam sa raspund.

LA MULTI ANI SOFIA,SA CRESTI MARE,SANATOASA SI SA RAMAI INTOTDEAUNA CU ZAMBETUL PE BUZE..ce repede atrecut un an,nici mie nu-mi vine sa cred...noi suntem bine,multumim de intrebare.alees fuge toata ziua prin casa,nu-mi vine sa cred ca umbla deja de o luna jum.e din ce in ce mai priceput.azi ii era foame si mi-a adus geanta stiind ca acolo am biscuiti,se chinuia sa o deschida..apoi mi-a dat-o si s-a tot marait pana i-am scos bicuitii.a fost mortal.imita tot mai mult,cand pe mine,cand pe sara...tot radiaza de bucurie cand vine sara de la gradi,tot dupa ea umbla.e un mare dansator.cum pun muzica danseaza si bate din palme ca bravo.cu vorbitul e cam in urma...inafara de mama nu spune nimica si un fel de a-ia,la sara..dar principalul ca se face inteles altfel.ii e tare draga titi in continuare,suge cu mare placere..si nu ma gandesc deloc la intarcare.sara merge cu drag la gradi,vine acasa cu poezii,cantecele..sunt tare multumita.

MELI bine v-ati intors..sunt bine copilasii?super ca v-ati distrat

BUN VENIT FETELOR NOI..sa va creasca copilasii mari si voinici

ELENA pupam burtica..si bineinteles si pe ceilalti nazdravani.vrea sa faca alina miscare?

AM EU UN VAR CARE AR FI IN DOMENIUL CALCULATOARELOR...SA VB CU EL?MAI DORITI?NU STIU EXACT CARE SPUNEA DE LAPTOP..

SI noi am fost la POVESTE INCALCITA..eu cu sara,fara ALEES bineinteles..NU stiu cum am nimerit ,probbail ca am fost de la 4,ca eram numai noi doua in sala la film,am iesit afara s-o intreb pe tipa care ne-a dat ochelarii daca am gresit sala...sara ma intreba cand vin toti..i-a fost cam frica.cand a aavazut ca numai noi eram...s-a facut intuneric si imaginea profunda de la 3d,plus vocile puternice..dupa 20 de min vroia acasa.am luat-o in brate si s-a linistit,s-a uitat apoi la tot filmul dar fara ochelkari...mai putem asteopta cred un an...

V-AM PUPAT...SOMN USOR TUTUROR....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihalav spune:

Fetelor,

Multumesc de primire, vad ca o zi si se umplu paginile. Eu peste zi nu reusesc sa intru pe net, Mara a mea se lipeste si ea de laptop, daca vede ca lucrez si nu scap de ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihalav spune:

Iar seara dupa curatenie, mancare, etc. etc., ajung la calc pe la ore inaintate. Oricum, sunt in curs de invatare si cu mgatitul si cu gospodaritul. Acum invat s agatesc si pt noi si pt Mara la comun, pe cat posibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihalav spune:

spun si eu LA MULTI ANI! Cu multa sanatate si iubire SOfiei! desi mai intarziata, si sper s aajung sa o cunosc pe Sofi (si pe mama ei, evident:))
Noi ne-am mutat recent- novembre- in Cluj (am locuit in Bucuresti)(suntem din Baia Mare) si am vrut sa fiu si eu alaturi de mamici de Cluj, astfel am ajuns la voi.
Inca nu mi-e clar cum ajung sa va cunosc pe fiecare - profilul, cu puii vostri... dar ma prind eu. Si am sa incerc sa pun si eu ceva fotos ca sa ne cunoasteti - pe Mara, evident, pana mai e blonda, cum zice Ioana, ca tare mi e ca se va schimba si ea. [ Nu suntem blonzi nici unul in familie]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihalav spune:

Pentru ca tocmai mi am completat profilul, si am pus la hobby cititul, ca sa fiu scurta, mi-am amintit ca voiam s ava intreb - DACA ATI CITIT CARTI DESPRE COPII CARE SA VA FI PLACUT? IMPRESIONAT? sunt in cautare de lecturi noi. Am inteles ca e bine sa citesc acum, cat mara se culca devreme, ca mai incolo nu stiu daca mai apuc.
Ioana stie - Anii magici, de Selma Freiberg- mie mi se pare o carte suuuupeeeeeeeeerba, pentru parinti. Poate mai curand pentru mamici.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihalav spune:

Si da, Ioana, am citit Barbati care urasc femeile, pe care mi-ai imprumutat o, e gata. Mi a placut tare, adica te tine in priza cu adevarat. Am citit impingand caruciorul, cat Mara dormea pe afara. Din fericire, inca doarme in carucior, afara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihalav spune:

Am vazut adineaori o mamica bucuroasa de prima reusita la olita a fetitei...
Mara abia a facut 1 an. Si eu am stat relaxata din aceasta privinta [o pun zilnic pe olita, de fun, ca sa se acomodeze cu ideea, dar ea are scaunele imediat dupa masa, adica la finele mesei, cat inca este in scaunelul de papa] asa ca...
A inceput careva dintre voi exercitiile asa, cam la 1 an? Cum a fost? Cum ati facut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihalav spune:

Elena, am citi de ortezele Iuliei. daca ai timp sa mi pove despre ce e vba... a purtat si Mara pana pe la 4 luni, si in aceeasi perioada a facut si kinetoterapie [ de la 3 saptamani]. s a nascut cu metatarsus adductus. Adica degetelele inclinate spre interior [ca n pozitia fetala] doar ca nu s-au indreptat la timp. a mai facut kinetoterapie la 7-8 luni [ atunci a sugerat medicul si ortexe, dar nu le a suportat, si a decis medicul ca e oki kintoterapia], inainte sa plecam din bucuresti. Si acum, in decembrie medicul de aici - dan cosma- ne-a spus ca deocamdata totul pare oki. Sa asteptam sa umble calumea, s a vedem. am o mica strangere de inima, mergem la el in martie, sa nu ajungem la alte chestii. La voi, despre ce este vorba?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihalav spune:

Acum va pup pe toate
Cred ca e prima seara de la 7 luni incoace [cand au inceput dintisorii] ca Mara s-a culcat la 20,30 si inca nu am auzit de ea.. De obicei ma cheama de vreo 2 -uneori 3 ori- sa i pun suzeta, sa alea alea... Iar acum, in ultima vreme la miez de noapte are ultima masa - gustarea de noapte: un alaptat :)
Si doarme pana dimineata la 6, cand mananca. apoi somn pana la 8, la trezire. asta e de data recenta [circa 3 saptam], pana acum se mai trezea 1 data/ noapte, in acest interval.

Noapte buna, tuturor!
Pe maine!

Mergi la inceput