Gravidutze si mamici de Cluj - 169

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Bine-ai venit Miha! Scrie repede 10 mesaje sa scapi de moderare sa te vedem in timp real.
Asteptam sa ne mai spui despre tine si puiuta ta

Noi suntem bine, Andrei incepe cu colicii, speram sa fi scapat, de 2 zile mai mult treaz sta decat doarme cum facea pana acuma si roade suzeta aia de parca ar fi cine stie ce bunatate si cum o scapa cum e scandal dar macar noaptea doarme ok si ma lasa si pe mine sa ma odihnesc.
Azi cred ca iesim pe afara un pic, am mai iesit o singura data cu caruciorul cand a fost soare si cald, dar ma gandesc sa mai ies si zilele astea ca am inteles ca de saptamana viitoare vine frigul si atunci cred ca numa pe balcon o sa mai stam, sa vedem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamica spune:

La Multi Ani zambareata Sofia, sa-ti fie viata plina de soare si lumina! Felicitari mami pentru 2 printese de exceptie!

Bun venit fetelor noi, Ilinca din pacate nu stiu pe nimeni potrivit, eventual cauta in Piata!

Elena felicitari pt olita! fetita dulce!

Meli hai ca s-a animat un pic atmosfera!

Raluca ma bucur ca doarme Andrei noaptea, tinem pumnii sa treaca repede colicii! Cum e Diana?

Paula, Andreea ati inceput diversificarea? Ce va fac puii mari si mici?

Ati fost la expozitia de dinozauri, se merita sa mergem?

Noi bine, sanatosi, ma gandesc de cand sa o duc pe Ana la gradi...apoi ca se apropie varsta sa-l diversificam pe Tudor si imi dau seama ca a zburat timpul.
Cu Tudor ne chinuim cu dermatita atopica si asta ne va influenta si diversificarea, va trebui sa fiu foarte precauta la fiecare aliment introdus, unele chiar amanate pana dupa 1 an.

Azi e tati liber asa ca am incalecat pe-o sa si plecam la diverse treburi care asteapta sa fie bifate.

Multi pupici si un week-end de vis!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinabojuc spune:

La multi ani Sofia, sa cresti mare si sa fii sanatoasa
La multi ani si lui Alex pe maine , poate nu reusesc sa intru pe forum

Noi suntem tare indragostite de olita azi am lasat-o in bucutele goale ca voia de vreo 10 minute sa se puna pe olita si m-am saturat sa o tot dezbrac.se juca ea asa despuiata prin camera. am mers pana la bucatarie sa vad ce face mancarea si cand m-am intors fata mea se ridica de pe olita. facuse kk am stat la bucatarie maxim 20 de secunde. poate i-a fost rusine sa faca cu mine in camera?
La un an am pus-o pe olita si ea nu voia sa stea deloc. tineti minte ca eram tare suparata. de atunci am mai pus-o poate de 3 ori. Si uite ca, chiar daca nu am insistat tot am reusit

Un sfarsit de saptamana minunat

Retete pentru bebelusi si copilasi la adresa de email mamicicluj@yahoo.com cu parola retete.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdutza24 spune:

LA MULTI ANI! SOFIA sa fii sanatoasa si sa iti bucuri parintii si surioara Va pupam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

La multi ani Sofia!!!! Sa cresti mare si sa fii sanatoasa!!!
Anamica Diana e bine, il iubeste pe Andrei si asteapta sa creasca mare sa se poata juca cu el

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Multumim din suflet de urari, au mers direct la suflet!

Printesa a fost deja sarbatorita weekendul trecut la Deva, urmeaza maine inca o mini party cu familia si ceva prieteni, azi rasfat maxim!
Altfel, nu stiu cand a trecut primul anisor al Sofiei, parca ieri priveam muta de uimire cele 2 liniute, apoi au venit luni grele de sarcina cu greturi, dar si cu dragostea crescand in fiecare zi, apoi nasterea fulger si dupa...Tare repede s-a derulat filmul, primul zambet stirb, prima strangere de mana, primul cuvant, primul ras cristalin, primii pasi...Sunt asa recuoscatoare pentru fetele mele. Ma implinesc incredibil de mult. Familia este asa...completa de cand cu Sofi!

Va sarut si va doresc weekend frumos!

Gabriela, mami de Sara Ioana (29.08.2007) si Ana Sofia(21.01.2010)
cum au venit pe lume printesele mele







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuta23 spune:

LA MULTI ANI,SOFI!!!!!!!!SA AI PARTE DE O VIATA FRUMOASA, FRUMOASA PRECUM E FAMILIA TA

FELICITARI MAMI SI TATI PT PRINTESELE VOASTRE

Elena , mamica lui Dragos Stefan(9mai2007) , Iulia Anamaria (16 sept2009) si Adriana Ioana 26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Gabitza ce frumos vorbesti tu de comorile tale....
Acuma realizez si eu ce implinita ma simt cu 2 copii pe langa mine, chiar daca al doilea abia si-a scos nasul la lumina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:


LA MULTI ANI, SOFIA!!!!!


Anca si Stefan (13.01.2008)
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Miha, bine ai venit!

Ilinca, nu stiu pe nimeni...si am si eu nevoie...daca descoperi pe cineva de incredere, sa-mi spui si mie. Ms.


Anca si Stefan (13.01.2008)
Povestea Nasterii

Mergi la inceput