de ce nu pleaca sotul meu daca iubeste alta femeie

Raspunsuri - Pagina 31

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui Letitia1

Au redeschis unii subiecte vechi de 5 ani de zile deci ce ne mai miram? Poate dupa un an subiectele ar trebui inchise si atunci nu s-ar mai putea dezgropa.


Mie-mi place foarte tare ca sunt membri vechi care scot la iveala subiecte prafuite(de timp),doar pentru ca simt ei nevoia ca trebuie sa mai adauge ceva!Logica asta eu nu am intzeles-o niciodata.

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inainaina spune:

Imi pare rau ca treci prin asemenea suferinta.Si eu cu ceva timp in urma scriam aici sfasiata de durere.Am facut exact ce ai facut tu,am permis un trio conjugal,daca se poate spune asa-pentru ca desi divortati am continuat sa locuim impreuna.Pentru copil,am zis eu.Si el la fel.Si cel mai mult a avut de suferit copilul.Din pacate folosim suflete nevinovate pentru ca nu avem puterea si curajul sa ne asumam decizii.Cu tot teatrul jucat in fata lor ei simt tensiunea si zambetul fals.Si cum sa -i mai privim in ochi mintinu-i,cum sa-i vrem adulti cu valori daca ii crestem in minciuna?Mi-a luat timp bun sa inteleg ca mediul in care imi cresteam fata este atat de toxic.Si pentru ea si pentru mine.E greu si dureros sa accepti situatia dar crede-ma ca timpul vindeca,nu repede.....incet si sigur.

Mergi la inceput