de ce nu pleaca sotul meu daca iubeste alta femeie

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns calipso_zeus spune:

Eu chestiile cu societatea,cu vai nu sunt eu cu de astea nu le-am inteles niciodata.Sincer si fara sa sariti cu rosiile...sunt scumpe in perioada asta...prefer niste portocale...
Sa revin.....Chestiile de genul "nu sunt eu,nu pot sa ma linistesc,am tot si nu sunt multumita....eu le consider semn de slabiciune si nehotarare.Cand te legi de cineva pe viata o faci dupa o analiza clara,dupa ce eventual ai testat cam tot ce-ti poate oferi viata si ti-a ramas doar sa te stabilesti sa te linistesti.
In orice casnicie sunt discutii sunt contraziceri,certuri dar trebuie transformate in ceva constructiv,eventual intr-un impuls.
Bine trebuie sa ai cu cine.
Eu m-am maritat tarziu si in deplina cunostinta de toate ale vietii,inclusiv relatii cu diverse tipuri de barbati.Cand am considerat ca ,dupa teste peste teste actualul e ceea ce trebuie am facut pasul.Am avut si foarte multi bani,am avut mai putini,dar ne-am sustinut unul pe celalat si poate astea ne-au unit mai mult.Si daca schimbareA SE REFERA la faptul ca se poate cauta altceva in materie de sex ....asta depinde de ce se ofera acasa....exista multe tabuuri dar sunt desuete cand si in desene animate pentru copii apar saruturi si mangaieri.,Eu in general i-am facut toate mofturile in pat sotului.Iar de fluturasi.....sunt satula pana a ma casatori am avut parte de stoluri stoluri sau roiuri..astea-s deja puerilitati..

O zi buna sa aveti.

mai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodora77 spune:

va multumesc la toti din nou. Am stat ascunsa atat cat mi-am permis sub o plapuma grea pe intuneric si in liniste, mi-as fi dorit un concediu, ar trebui inventat unul pt remedierea sentimentala. Nu stiu daca ma simt mai bine, sunt pulsatii de optimism apoi cad din nou intr-o stare de gri , revin si tot asa . A plecat . Am ramas si nu imi vine inca sa cred . Eu nu am fost iubita toata viata mea asa , am fost acceptata si asta doare tare. De cate ori il mangaiam in anii nostri de la inceput si nu imi raspundea la fel , si nu ma alinta cum faceam eu, credeam ca asa e normal sa fie, ca nu toti iubim la fel, fiecare se manifesta altfel, ii scuzam indispozitiile motivand stresul, micile necazuri.Acum stiu. Eu am dat iubire dar am dat-o fara sa primesc inapoi. S-a purtat minunat cu mine dar acum realizez ca nu ca o iubita si doare al dracu si sunt furioasa pe mine ca nu am vazut , sau am vazut dar m-am compromis in starea asta ca sa fim o familie. O sa fiu bine pentru ca acum vad lucrurile altfel. Poate o sa traiesc si eu o mare iubire , cum s-a exprimat sotul meu ca nu e doar O iubire ci ca e AIA mare . Poate ca totusi viata bate filmul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns calipso_zeus spune:

Teo daca ai acceptat asta deja e mai usor.Ca de la inceput nu te-a iubit ci te-a acceptat.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zina spune:

Draga mea, sa-ti dea Dumnezeu putere, sa fii sanatoasa impreuna cu copilul, si timpul le va vindeca pe toate. Iti doresc multa multa pace sufleteasca, liniste, te pup...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

teodora, esti o femeie exceptionala!
si in general, oamenilor exceptionali li se intampla astfel de mizerii.

oamenii sunt mici, sunt marunti, gandesc ingust si mai intotdeauna prefera sa alerge dupa iluzii. sunt dominati de hormoni, alegerile sunt unele determinate de ceea ce i provoaca si ce i fascineaza, ca pe niste copii egoisti, nobletea e rara, caci ea presupune sacrificiu personal.

oamenii care sunt iubiti in felul in care l ai iubit tu pe sotul tau, nu vad ca si iubirea care le-a fost oferita a presupus sacrificii emotionale personale, compromisuri si poate si multe renuntari din partea ta si li se pare ca li se cuvine si nu le e destul, isi gasesc repede scuza ca nu pot trai fara terta persoana, care ii provoaca si le atzatza simturile. si o prefera, pt ca este genul de iubire la fel de egoista ca si a lor, este genul de iubire in care aparent ei se dedica intens, insa in realitate ofera cu mult mai putin decat au primit si decat ar fi trebuit sa ofere ca si raspuns reciproc la iubirea ta! ofera aceleasi iluzii pe care le primesc, ofera hranire de orgolii si de hormoni. si cam atat.:)

_

Babyblue va pupa pe toti!!
10+
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....
2 IAD nereusite (prima cu Dr. Marinescu, a doua cu Dr. Albu Dragos 2009-2010), 1 FIV neureusit, sept 2010- Dr. Albu Dragos, AMH=0,4, ovarectomie stanga, sotul cu oligoastenospermie moderata, in decembrie 2010 neasteptat, test de sarcina pozitiv. Sarcina obtinuta natural.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tecky spune:

Teodora esti o femeie puternica si imi place ca visezi la o MARE IUBIRE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

iubirea pe care o ofera oamenii ca tine, draga mea teodora, este o binecuvantare, dar o provocare emotionala si de noblete, rara, trebuie sa meriti cu adevarat o asemenea iubire matura, inteleapta si palpabila la modul real, constructiva.
e greu insa sa intelegi si sa apreciezi ca o astfel de iubire nu este simpla, ci are nevoie de un om cu adevarat nobil si capabil de sacrificiul de a te iubi neconditionat, pur, real.

oamenii insa sunt mult mai simpli de atat. prefera iubirile mai "simple", mai egoiste, in care ofera si primesc mult mai putin, totul cosmetizat insa de atractia hormonala, de jocurile psihologice de dominatie, de luptele emotionale: care cedeaza primul, etc. sunt iubiri in care nu sacrifica nimic, nu au nevoie de noblete, in care traiesc dusi de valul hormonilor si egoismului personal.

cred ca sotul tau asa e. nu toti oamenii sunt facuti sa poata fi iubiti sau sa iubeasca intr-un mod profund si matur. e mai simplu sa te abandonezi unor trairi amestecate, de hormoni, orgoliu, patima, decat sa te ridici la nivelul de a iubi cu sacrificiu de sine.

_

Babyblue va pupa pe toti!!
10+
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....
2 IAD nereusite (prima cu Dr. Marinescu, a doua cu Dr. Albu Dragos 2009-2010), 1 FIV neureusit, sept 2010- Dr. Albu Dragos, AMH=0,4, ovarectomie stanga, sotul cu oligoastenospermie moderata, in decembrie 2010 neasteptat, test de sarcina pozitiv. Sarcina obtinuta natural.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

eu sunt convinsa ca TU vei fi f bine, draga mea Teodora!

_

Babyblue va pupa pe toti!!
10+
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....
2 IAD nereusite (prima cu Dr. Marinescu, a doua cu Dr. Albu Dragos 2009-2010), 1 FIV neureusit, sept 2010- Dr. Albu Dragos, AMH=0,4, ovarectomie stanga, sotul cu oligoastenospermie moderata, in decembrie 2010 neasteptat, test de sarcina pozitiv. Sarcina obtinuta natural.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Teodora, va aparea si pe strada ta soarele, sa stii
O mare imbratisare si de la noi, sa ai zile senine de acum incolo

Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Niciodata nu ploua fara sa se opreasca, cum nici soare fara sa apuna nu exista!
Ai incredere in tine!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput