de ce nu pleaca sotul meu daca iubeste alta femeie

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tecky spune:

Teodora ce vesti mai ai?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristoiu spune:

Cer scuze ca intind off topicul, dar m-ati omorit cu secretul asta. Unde e filmul ala de vizionat, ce fel de film e si de unde il gasesc? Am dat pe youtube peste o bucata de 20 de minute, deci presupun ca e mai mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fiquelle spune:

Citat:
citat din mesajul lui teodora77

sunt de acord ca inima dicteaza ce vrea ea si cand vrea ea, stiu ca se iubesc , stiu ca asa cum sotul meu o iubeste acum pe ea cu toate manifestarile astea nu m-a iubit pe mine niciodata asa.


Eu citesc din urma si nu m-am putut abtine sa nu intervin. Poate lucrurile s-au mai schimbat pe parcurs, de cand ai postat aceste ganduri...dar eu cred ca nu ai de ce sa consideri ca o iubeste...nuuuuu...are doar nevoie fizica de ea...poti spune, eventual, ca nu a manifestat atata pasiune in relatia cu tine, dar nu ca o iubeste...cel mult este indragostit...

Pai daca o iubea total...era de mult dus...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fiquelle spune:

Citat:
citat din mesajul lui teodora77

pe ea o iubeste (asta simt) pt ca o admira, pt ca ii pune piedici , si da... pt ca arata mai bine decat mine si in acest moment e f atras fizic fata de ea


De ce nu ii pui si tu piedici? De ce sa nu ii dai si tu "una calda, alta rece"? Ii place sa fie tinut pe jar? Fa-l gelos...simuleaza o situatie...daca reactioneaza...e clar ca te iubeste si vei vedea cu adevarat daca este sau nu dispus sa te piarda.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmickey spune:

cristoiu aici vezi filmul film merita vazut...


FILMULETE
POZE

mamica carmen de Adelina Ioana 16.04.2010 si adolescent Paul Florian13.09.1993

am cerut putere si viata mi-a dat dificultati pt a ma face puternic
am cerut intelepciune si viata mi-a dat probleme k sa le pot rezolva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Enjoy!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

N-am trecut inca prin toate paginile, nu stiu daca ce s-a schimbat ceva intre timp, dar ma mananca degetele sa raspund.
Al meu ma intreaba de ce e amanta mai buna daca are doua facultati? Geme in engleza?


Pe cine iubeste barbatul tau, e greu de spus. Poate doar pe el. Daca te iubea pe tine, nu-i trebuia alta femeie. Poate pentru divertisment, o aventura pasagera. Uneori oamenii se plictisesc, intra in rutina, isi aduc aminte ca nu sunt fiinte monogame si incearca sa "evadeze". Dar nu e o scuza pentru a-i rani pe cei din jur.
Daca isi iubea copii, nu ar fi riscat sa-i piarda alergand dupa cozi de veverite.
Daca isi iubea indeajuns amanta zbura din cuib de mult.
Nu-i problema ta sa o intelegi si sa o compatimesti pe ea. In triunghiul asta si ea are partea ei de vina.


Ia uite-te in oglinda. Si deschide si ochii cand o faci. Nu crezi ca meriti macar TU sa te respecti pe tine? Poate ca a ramane fara el n-ar fi decat sutul in fund pentru muuulti pasi inainte. Poate e un semn ca ar trebui sa-ti pui palaria rosie si sa iesi la o plimbare prin oras, sau la o cafea cu o prietena. Sa te rupi de ganduri negre si de energii negative.



"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti
nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins
pentru a-ti rasplati indrazneala"


34+ Darius Alexandru - Mare Papuas
Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fiquelle spune:

Citat:
citat din mesajul lui noideea

Eu m-as duce la amanta si as sta de vorba cu ea sa-i explic ca va tine incurcate pe amandoua si ca nu vrea sa plece de acasa ca va vrea pe amandoua, asa ca daca spera isi pierde timpul degeaba.


Apropos de asta. Mi-am amintit de o prietena care din greseala se incurcase cu un tip ds care a aflat ulterior ca e insurat. Tipul ii spunea ca va divorta. La un moment dat, a discutat (la telefon, parca) cu sotia lui. Sotia a fost foarte sigura pe sine, i-a vorbit prieteneste si i-a povestit ce mult se iubesc ei, cum o alinta sotul, ca ii da zilnic dovezi de iubire etc incat asa a descurajat-o pe aceasta prietena, incat a renuntat la tipul respectiv, fiind convinsa ca ea este cea mintita, si ca de fapt tipul ala avea o relatie grozava acasa, cu sotia sa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n/a spune:

Eu nu inteleg de ce trebuie sa aiba timp sa planga. Eu nu am avut timp sa plang pentru ca eram prea preocupata cu ce tre sa fac sa ies cat mai repede dintr-o situatie nefericita. Plansul asta de mila mi se pare energie irosita in van. Mai bine isi canalizeaza toate fortele pe viitor. Teodora trebuie sa-si asigure singura viitorul de acum si nu cred ca o ajuta sa stea sa se consume ca sa isi mai strice si sanatatea. Daca te lasi purtat de suferinta, pana iti reviiiiii..... consumul chimic este enorm si la loc se pun substantele consumate cu suferinta in luni de zile.

Mai bine ridica fruntea sus si incepe sa fie practica. E mai bine sa lase melodramele la o parte si sa puna osul la treaba sa inceapa sa-si construiasca un viitor cat mai repede.

Ce ma enerveaza pe mine chestia asta cu smiorcaiala si dramele exagerate. O sa aiba timp sa planga atunci cand o trece tavalugul peste ea. Ea tre sa se intareasca nu sa jeleasca. Copilasul ei nu sta in suspensie pana termina ea de bazait. Tre sa se ocupe de copil si de situatia lor sa incheie odata socotelile intr-o directie sau alta. Nu o ajuta cu nimik, practic daca sta sa planga in pumni. A.... se descarca..... lasa ca are timp mai incolo sa isi planga si de mila, pana atunci tre sa isi ia viata in propriile maini.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fiquelle spune:

Citat:
citat din mesajul lui accept92

Citat:
citat din mesajul lui nemora

Teodora, eu cred ca nu e bine sa divortezi, iar sfaturile care te indeamna la asta sunt gandite la cald, in ideea de a demonstra ceva. Tu nu ai nimic de demonstrat.
Eu am constatat cu stupoare acum ceva vreme ca aproape toate prietenele mele sunt divortate. La toata lumea a iesit in final un mare rahat. Sunteti voi doi pregatiti sa calcati pe cadavre? copiii au o mama si un tata, stii povestea.
Mie nu mi se pare deloc o tragedie ca barbatul sau s-a indragostit. Si ce daca? E normal, cati si cate nu patesc asta si sufera in tacere. Unii mai procedeaza si la sex, altii nu. Eu pun pariu ca daca socotesti cati parteneri casatoriti au fost indragostiti de altcineva cat timp au fost casatoriti, iese un numar cel putin majoritar.
Exista nenumarate feluri de dragoste, ideea e ca toate au leac.
Eu una nu as divorta. M-a apucat spaima, cu amicele mele divortate (motivele? el a inselat, ea si-a gasit pe altul, lipsa de sex) ca as putea si eu s-o patesc. Asa, si daca o patesc, ce? eu cu sotul meu vreau sa-mi petrec restul vietii. Nu pentru copii. Desi copiii au nevoie de noi amandoi. Nu lasa ca o tampenie sa nasca o tragedie. Daca divortati, aia este o tragedie. Ce s-a intamplat, nu e o tragedie.
Ce as face eu? I-as zice ba baiatule, du-te la mare, la munte, arde-o cu tanti si racoreste-te. Intre timp, ca un sut undeva e un pas inainte, m-as apuca de treaba, eu pentru mine: scoala, servici, stai tu baiete cu copiii ca eu ies in oras, etc. Poate mi-as face si eu un prieten. Si apoi m-as gandi la ce ma leaga de el. Sigur multe...voi sunteti prieteni, va iubiti. Asta nu merita pierdut pentru nimic...


Perlutele mele: Karolina Maria (10.06.2007) si Eszter Maia(14.05.09)

Niciodata nu mai poti fi atat de aproape de un copil ca atunci cand l-ai alaptat.


Perfect deacord!

Nici eu nu inteleg de ce inselatul este o tragedie iar divortul o solutie.




Off topic: imi place la nebunie stilul vostru de a raspunde si conceptiile voastre ( care imi par foarte ok).

Mergi la inceput