de ce nu pleaca sotul meu daca iubeste alta femeie

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oana_lex82 spune:

Ruxij..nu pleaca sotul ei pt ca ii mai comod asa...are o menajera si bona pt copii acasa..si o amanta fierbinte cu care se harjoneste nestingherit..si ce-i mai convine situatia..ca nici nu tre sa se ascunda..pt ca atat una cat si alta stiu si se complac in situatia asta...in cazul amantei facultatile sunt un defect..pt ca e o femeie usoara...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandra spune:

2 facultati ca sa ajungi amanta, market is really bad :)
Oricum, se pare ca doamna respectiva si-a tocit neuronii pe bancile facultatilor si a ramas fara suficienta energie sa isi puna viata in ordine: s-a descotorosit de un betiv ca sa dea de unul insurat cu copil. E o vorba: unde e minte multa e si prostie multa, lucrurile se balanseaza cumva. Nu se poate altfel, ziua are 24 de ore pentru toata lumea, daca din ele 18 inveti, nu iti mai ramane timp sa te uiti si la ce faci cu viata ta, lasi lucrurile sa se intample.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larasarit spune:

Cred ca ar pleca daca i-ar fi rau unde este acum, cu tine sau daca i-ar fi prea bine dincolo. A spus deja ca dincolo nu-i va fi minunat, ar trebui sa renunte la prea multe.

Eu nu-s de acord cu domul Cabotin la celalat topic, undeva pe la pag 7-8, n-ai pentru ce lupta, daca e sa se duca duca-se!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Teodora, si tu il mai tii la usa? eu i-as fi coafat parul cu maioneza de multa vreme, cu tot cu dragostea lui ptr copii.

sorry, io-s mai dintr-o bucata asea, cine iubeste cu adevarat copii nu traieste in minciuna. el te minte pe tine, ii minte si pe copii pe care spune ca-i iubeste.
cred ca, important este ce doresti tu, cum vezi tu viata ta. cat crezi ca va dura pana copii vor simti si descoperi ce face tatal lor?
spui ca nu esti frumoasa? gresit! fiecare om e frumos, in felul lui. frumusetea exterioara nu are valoare daca inlauntru e putregai. frumusetea exterioara e f f trecatoare. valoarea omului sta in caracter.
nu accepta compromisul. nu trai in minciuna. gandeste-te la copii tai!


Bazar general pe DC

*********************


VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT! MIHAITA
Speranta si incredere pentru David


_M-am nascut pentru succes!







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodora77 spune:

asta inseamna ca de fapt ma iubeste pe mine< din cauza asta nu pleaca?
vreau sa va spun ca am avut o cadere acUm cateva saptamani ca un atac de panica ; nu puteam sa ma misc ;vroiam doar sa nu mai fiu ; si totusi el la cateva ore s-a dus la ea (chiar ea mi-a spus) i-a povestit ei despre mine in ce situatie sunt , ea l-a trimis acasa sa o lase si el ii spunea ca va trece si ca o iubeste. Pe cine iubeste sotul meu ? Poti iubi doua femei in acelasi timp ? Mie sa imi spuna ca ma iubeste si sa am rabdare ca lucrurile se vor aranja si ei sa ii spuna la fel ca nu poate trai fara ea (i-am vazut mesajele catre ea) , ca ii umple golul din inima lui, si ea la randul ei sa aiba rabdare ca vor fi impreuna? Cum se poate asa ceva? Deci daca nici macar atunci cand mi-a fost rau tot a continuat cu ea , tot nu o lasa , o minte si pe ea la fel? Cum sa il las cand nu stiu exact ce este in mintea lui ? Poate ca nici el nu stie ...daca il intreb spune ca ramane cu mine si totul va fi bine ... dar o suna si dispare pt cateva ore , ii trimite mesaje . Eu o cred pana la urma si pe ea ca e in aceeasi situatie ca si mine , amandoua mintite sau nu, nu stiu ce sa mai zic. Sa il ofer ei? Sa lupt ? De ce penduleaza el atata? ma agat de el pt ca inainte de ea era totul bine , e un om bun in fondul lui, nu m-a jignit niciodata , se purta frumos cu mine, cu copiii e f dedicat , ii spala , ii imbraca .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandra spune:

Daca ea ar fi cu altcineva sotul tau ar lasa-o in pace :)
Ai pe altcineva in vedere pentru ea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_lex82 spune:

Draga Teodora...toata lumea isi da cu parerea pt ca tu doresti o parere/opinie/sfat.... majoritatea zic ca te invarti intr-un cerc vicios..atat timp cat si tu si ea va complaceti in situatie, el e in avantaj...voi va dati cu capul de pereti ca pe care o iubeste mai mult..in timp ce el e curat, mancat, copii spalati, mancati, sanatosi iar dincolo are si parte de viata sexuala multumitoare...Ura si la gara!!! Ce prost ar fi sa dea cu piciorul...Nu???

Judeca la rece...
Tu inca il iubesti enorm...asta-i problema, iubirea pt el e mai puternica decat umilinta la care te supune el....Adica ce, universul tau se invarte in jurul lui??? Stiu ca in sinea ta zici..da, voi dati sfaturi dar nu sunteti in locul meu....Recunosc nu sunt in pielea ta (nici nu mi-as dori), dar in mod sigur daca sotul meu ar fi asa o lichea nici nu m-as uita in urma...ce daca spala copiii si ii adora..daca pe mama lor o trateaza ca pe o menajera e fix egal cu zero..si stii de ce? PT CA COPIII SIMT suferinta ta!!!!

Macar pt ei deschide ochii mari si ia o decizie...
Stai fara grija ca daca te iubeste nu va renunta la voi...daca familia e asa importanta...daca amanta e mai importanta o va alege...si ce...CINE NU NE VREA , NU NE MERITA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Nu te iubeste nici pe tine, dar are mult de pierdut dc isi lasa familia si nu o iubeste pe eq suficient ca sa nu ii pese ce pierde.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

mi-e mila sincer de sotul tau.
cred ca in mintea lui si in sufletul sau e un mare haos.


_

Babyblue va pupa pe toti!!
8+
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....
2 IAD nereusite (prima cu Dr. Marinescu, a doua cu Dr. Albu Dragos 2009-2010), 1 FIV neureusit, sept 2010- Dr. Albu Dragos, AMH=0,4, ovarectomie stanga, decembrie 2010 neasteptat, test de sarcina pozitiv.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larasarit spune:

Poate simte tipuri diferite de iubire pentru voi doua..
Nu imi place sa dau sfaturi dar TREBUIE SA FI PUTERNICA asta nu e o optiune, TREBUIE pentru copii vostri.
Nu as paria pe faptul ca sunteti in aceiasi situatie amandoua..nu cred ca de cateva luni bune el vine si ii plange sub balcon si ea nu stie cum sa il goneasca..
"Sa il ofer ei? Sa lupt ?" Tocmai devenind sotia intelegatoare si iubitoare il pierzi. Ciudat poate dar cam asa functioneaza barbatii, au instinct de vanator..daca tu esti demult a lui, decalarata, sfartecata si digerata deja caprioara de amanta nu e!

Mergi la inceput