*Cozonacei iubiti de nov-dec 2008 (127)*

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns malinas spune:

MAv, multumesc mult de idei.Chestia cu mestecatul bine, este o mare problema la mine.Eu mananc mereu in viteza calului si inghit precum cocostarcul.Trebuie sa ma educ sa mananc incet si sa mestec bine.Apa eu beau destul de multa si ceaiuri, doar ca ordinea cred ca este gresita.Am sa incerc sa beau ceaiul dupa masa.IAr la mine miscarea este esentiala, fiindca nu neaparat numarul kg ma deranjeaza, ci pozitionarea lor si lipsa de conditie fizica.Te-asw ruga daca ai timp sa-mi dai si mie pe email cursul malynutza@gmail.com.Ca poate se mai lipeste ceva de mine si nu la kg ma refer.Si da, ai dreptate cu prunele uscate si curmalele sunt foarte bune pt constipatie.Eu ii dau mereu lui David, avand in vedere ca refuza fructele, macar ii dau din astea uscate.

Fluturasa, multumesc de pontul cu cartea.O sa ma uit prin librarii sa vad daca o gasesc.


www.motociclism.ro/forum/index.php?showtopic=609325" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eliza_cri spune:

ziua buna

mirtha zana nu e constipata face si de 6 ori pe zi insa jeleste cand trage vanturile nush de ce? si uite asa sta si ma fataie si nici nu doarme, nici nu tace...azi-noapte la 05.36 deabea am reusit sa o adorm a picat si ea dupa ce am vb , ne-am plimbat, ne-am zgait pe toti peretii

aleinad daca reusesti sa te interesezi de un pediatru bun cabinet, orar ar fi ok...anuntam sosirea in timp util

mariak felicitari din inima iubita sa iti traiasca printesa si alaturi de kasia sa intregeasca iubirea refacere rapida

fluturasha ce frmuseti ai tu acolo sa va bucurati de ele


mav bine ai revenit sincer ma bucur ca ne-ai mai scris ce mai faceti ce mai fac anto si sebi?

anca draga de sara parca o si vad cum iti raspunde

multumesc tuturor pentru raspunsurile cu inimioara ne-a recomandat echo la 3 luni si apoi urmarire in functie de diagnostic

eu numai ce veni din oras fusei cu gubii si bibiul de depusai si facui dosarul pt cic...va puteti imagina ce fain fu cu ei 2 si singura ..ion la sc ...momentan zana doarme pe mana si dimitrie vrea sa scoata cablul de pe perete de la centrala..si cat mai e pana vine ionu

revin cu intrebarea ce cantitate de lichide mai beau cozonaceii in 24 de h

mami de Ionut Pavel www.youtube.com/watch?v=hTdWNW140s8" target="_blank">iubire fara limite
si a dragalasului Dimitrie Gabriel 12.11.2008gugulanul si a scumpei Antonia Stefania 01.12.2010
dulceata de fetita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Eli Edi bea cam 600-750ml lapte si cam 300 ml apa.

Flori, mami de Eduard Stefan (12.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramo2007 spune:

Buna fetelor,

Mav,ma bucur ca sunteti bine!
Mariak, felicitari pt bb!

Anca si Sara raspunde cand se ascunde eu zic unde-i Sara si ea ascunsa zice ICI si incepe sa rada.
De cateva zile vrea sa doarma cu sticla de ceai in pat, se trezeste peste noapte bea, o inchide la loc, se culca, apoi din nou...in 24 de ore bea 500 ml lapte si 450-500 ml ceai de tei si sunatoare.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

ELI, ai mei beau aprox. 600 ml lapte si cam 400-500 ml apa si suc (mai mult apa decat suc, sunt mari fani apa; suc le fac eu la storcator, acum mai mult din citrice sau sucul de la compotul de mere). Cat despre zanica ta, daca plange cand face parturi, e din cauza colicilor. Incearca cu ceai de ceapa, la noi a fost aproape singurul remediu pt colici la vremea respectiva.

mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malinas spune:

Eli, david bea in jur 400-450 de ml de lapte, 100 de suc si vreo 200-250 de apa.Eu stiu de la pediatrul pe care l-am avut cand David era mic ca copii mici ar trebui sa consume 100 ml de apa pe kg corp.Mie la vremea respectiva mi s-a parut mult, dar...cand aduni laptele o sa vezi ca nu e chiar asa de mult.

si fiindca nu v-am mai stresat de mult, nu-i asa ca imi mai dati si mie un vot pt masinuta minune? Multumesc


www.motociclism.ro/forum/index.php?showtopic=609325" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramo2007 spune:

Malinas, votat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Malinas credeam ca s-a terminat concursul de nu ai mai pus link. Votat!

Mav bine ai revenit! Ma bucur ca sunteti bine!

Flori, mami de Eduard Stefan (12.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleinad.g spune:


Mav, bine ai revenit, chiar ne intrebam pe unde ai disparut. . Arata asa frumos dieta ta pe hartie! Ca si cea de la Carmen. Mai greu cu aplicatul.
Eli, eu am renuntat de mult sa contorizez cate lichide bea mandra, undeva la 400 ml lapte, vreo 200 de apa, ceva din supa, vreo 50 ml suc de fructe. Cam asta e ratia, e mica, dar medicul ne-a zis ca-s suficiente atata timp cat nu are semne de deshidratare.
Fluturasha, interesanta cartea, multumim pentru idee.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleinad.g spune:

Citat:
citat din mesajul lui malinas
si fiindca nu v-am mai stresat de mult, nu-i asa ca imi mai dati si mie un vot pt masinuta minune? Multumesc

Am mai adaugat si eu ceva banuti si energie. Bafta in continuare!

Mergi la inceput